Golijada u dramatičnom slavlju Gorice nad ‘Farmaceutima’ (VIDEO)

Twitter/HNK Gorica

U pretposljednjoj utakmici programa 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je pred 989 gledatelja rezultatom 4-3 (3-1) svladala Slaven Belupo.

Pogodak odluke u dramatičnoj utakmici postigao je Poljak Zwolinski u 90. minuti.

Strijelci za domaće osim Zwolinskog bili su Ndiaye, Lovrić i Dvornekovićdok su za goste mrežu tresli dvaput Krstanović i Suk, koji je postigao autogol.

Farmaceuti do rezultatske prednosti dolaze u 9. minuti. Marko Karamarko je gotovo s centra igrališta ubacio visoku loptu prema Limi u protivničkom petercu, gosti loše čiste tu situaciju, a odbijanac u mrežu preciznim udarcem s nekih 11 metara posprema Ivan Krstanović. 36-godišnjaku je to bio 11. ligaški pogodak u sezoni.

David Puclin je u 14. minuti propustio realizirati čistu gol priliku. Dosta čudno je prošao pored Jovičića i zbunjene domaće obrane te izašao sam na tri metra od Kahline koji mu zahvaljujući oklijevanju uspijeva obraniti loš “udarac”.

Gorica do izjednačenja stiže u 22. minuti, također iz prve ozbiljne prijetnje po protivnička vrata. Čabraja je pokušao pucati iskosa s lijeve strane, no lopta stiže do Mathieua koji puca i pogađa vratnicu, lopta mu se ponovno odbija u noge, a njegov drugi pokušaj brani Filipović. Pored statične gostujuće obrane loptu u mrežu u konačnici posprema Pape Cherif Ndiaye. 23-godišnjem Senegalcu to je bio peti ligaški pogodak u desetom nastupu za Goricu.

U 28. minuti Menalo je iskosa s lijeve strane uputio prizemni udarac u bliži kut domaćih vrata, no Kahlina je siguran u reakciji.

U 31. Delić ubacuje s lijeve strane gostujućeg napada, u sredini je na nekih 7 metara najviši u skoku Menalo, no njegov udarac glavom odlazi malo pored vratnice.

Gorica do rezultatskog preokreta stiže pogotkom Lovrića iz kaznenog udarca u 34. minuti. Deliću i Nowaku Mathieu je uspio pobjeći nakon jedne lopte ispucane duboko iz domaće polovice, Nizozemca u konačnici na nekih 8 metara ruši Delić, a Zebec opravdano pokazuje na bijelu točku za domaćina i žuti karton Deliću.

U 37. minuti Ndiaye je nakon ubačaja Čabraje s nekih tri metra propustio pospremiti loptu u mrežu, otišlo je to malo, malo pored suprotne vratnice.

Puno bolju igru Gorica je okrunila povećanjem rezultatske prednosti pogotkom Dvornekovića u 38. minuti. Odlično je 30-godišnjak povukao kontru po desnoj strani domaćeg napada i sam istu završio plasiravši loptu u suprotni kut s nekih sedam metara. Bio je to njegov treći prvoligaški pogodak.

Efikasno poluvrijeme je tako okončano uz dva pogotka prednosti domaćih.

Prvu prijetnju u nastavku vidjeli smo poslije lijepe akcije Gorice u 52. minuti, Čabraja je u konačnici pokušao povratnom pronaći suigrače, no lopta pogađa Plantaka i zamalo vara Filipovića koji je bio na krivoj nozi, no uspio je odbiti u korner. Iz tog ubačaja iz kuta Lovrić je skoro postigao gol izravno iz prekida no Filipović ipak s crte odbija.

U 55. minuti Lovrić udarcem s nekih 13 metara iskosa s lijeve strane pogađa gredu.

U 60. dvostruka promjena u redovima gostiju, Doležal umjesto Plantaka i Dolček umjesto Menala.

Nakon obavljenih izmjena Slavena Ndiaye je nakon bijega Nowaku pucao je s nekih tri metra pored vratnice.

Farmaceuti do smanjenja rezultatskog zaostatka stižu “ni krivi ni dužni” u 63. minuti autogolom Suka. Nakon ubačaja s desne strane gostujućeg napada obrana domaćih loše reagira, a loptu nakon blokiranog udarca Doležala u vlastitu mrežu klizećim startom posprema 29-godišnji Nizozemac.

Čim se krenulo s centra, odlična prilika za Goricu, no Filipović je uspio
izlaskom s crte spriječiti Ndiayea koji je već stigao u peterac.

Prva izmjena u redovima Gorice obavljena je u 65. kada je Maslowski ušao umjesto Dvornekovića, dok je druga obavljena u 73. kada je Zwolinski ušao umjesto Ndiayea.

Maslowski u 75. puca s vrha šesnaesterca, no ravno u sigurnog Filipovića. Minutu poslije odlične siutacije na obje strane. Prvo bilježimo još jednu obranu 24-godišnjeg Filipovića koji je ušao u udarac Zwolinskog s nekih tri metra, a potom je na suprotnoj strani domaćima pobjegao Dolček, no njegov udarac s nekih 11 metara odlazi pored Kahlininih vrata.

Sertić vadi stopera Nowaka, a u igru šalje 19-godišnjeg napadača Mihaela Mladena.

Belupo do rezultatskog poravnanja stiže pogotkom Krstanovića u 86. minuti. Ubačaj s desne strane gostujućeg napada Lima spušta za Krstanovića koji usamljen s jedanaest metara kvalietnim udarcem matira Kahlinu za 3-3. Dvanaesti ligaški pogodak Krstanovića, 87. ukupno.

U 87. Zebec opravdano dodjeljuje žuti karton Mladenu zbog pokušaja iznuživanja kaznenog udarca.

Sedmi pogodak na susretu vidjeli smo u 90. minuti. Karamarko je očajnim dodavanjem i pregledom igre asistirao Zwolinskom koji prihvaća poklon loptu i posprema mirno u mrežu za 4-3 i svoj 11. ligaški pogodak.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Lovrić bježi obrani gostiju i upućuje dalekometni udarac koji brani Filipović.

Momčad Sergeja Jakirovića tako je u vrlo dramatičnoj utakmici uspjela upisati trinaestu ligašku pobjedu u sezoni, te je sada na 45 osvojenih bodova. Slaven je upisao 11. poraz i ostaje na 26 bodova.

Gorica u sljedećem kolu gostuje kod Intera u Zaprešiću, dok će Slaven Belupo u Koprivnici biti domaćin Dinamu.

U pretposljednjoj utakmici programa 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige s početkom u 16 sati i 30 minuta u Velikoj Gorici se sastaju Gorica i Slaven Belupo.

U tri međusobna do sada odigrana susreta Gorica je u 11. kolu u Koprivnici upisala 0-1 slavlje, dok je Slaven drugi domaći okršaj odigran u 20. kolu dobio rezultatom 2-0. Povijesni prvi prvoligaški okršaj ovih klubova (2. kolo) odigran u Velikoj Gorici okončan je 3-3 remijem.

Glavni sudac današnje utakmice je Mario Zebec iz Varaždina, a pomoćnici će mu biti Ivica Modrić i Kristijan Novosel, usput budi rečeno – bivši predsjednik mladeži HDZ Gat. Stranački mu kolega Tihomir Čalić iz Marčana je delegat utakmice, a kontrolor suđenja je Božo Mamić iz Bjelovara – bivši nogometni sudac, nekadašnji djelatnik Dinama i predstavnik istog u pokojnoj Udruzi prvoligaša te jedan od mnogobrojnih Mamića koji su se zabavljali dionicama bjelovarskog drvno-prerađivačkog diva “Česma”.

Kako bilo, natrag na zeleni travnjak – treneri Sergej Jakirović i Ivica Sertić odlučili su se za ove početne postave: