Gol Ćalete-Cara, asistencija Vlašića; važni bodovi za Tudora i Jurića u Italiji (VIDEO)

Olympique de Marseille / Twitter

Pogotke su jučer od hrvatskih nogometaša zabili Ćaleta-Car, Lendrić, Bagarić, Kovačec i Krajček. Asistirali su Nikola Vlašić i Marko Livaja dok je Igor Tudor upisao važnu pobjedu s Udineseom.

Prvi gol Ćalete-Cara

Marseille i Rennes podijelili su bodove u osmom kolu francuske Ligue 1 jučer. Gosti su vodili od 19. minute golom Nianga i s tom prednošću otišli su na odmor. Bod domaćoj momčadi u 52. minuti golom iz kornera donosi hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car.

Mladom stoperu iz Šibenika ovo je prvi gol u njegovoj drugoj sezoni u Marseilleu koji nakon osam kola ima 13 bodova i zauzima petu poziciju.

Asistencija Vlašića

CSKA Moskva jučer je upisala sedmu prvenstvenu pobjedu u nizu kojom je preuzela vrh ljestvice. CSKA je slavila uvjerljivo kod Urala, bilo je 0:3.

Do 69. minute za goste je igrao hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić koji je upisao i asistenciju. Nakon kombinacije iz kornera, Vlašić u 17. minuti ubacuje loptu koju Magnusson šalje u mrežu za 0:1.

Vlašića je zamijenio naš Kristijan Bistrović dok je Zvonimir Šarlija odigrao svih 90 minuta.

Pobjeda Tudora

Vrlo važna tri boda na svom je terenu jučer osvojio Udinese našeg Igora Tudora. Tim iz Udina slavio je protiv Bologne s minimalnih 1:0 u susretu šestog kola Seria A.

Gol odluke pao je u 27. minuti kada je Stefano Okaka pogodio za 1:0. Za Tudora je to druga ligaška pobjeda ove sezone, Udinese ima sedam bodova i nalazi se na 11. poziciji.

Vrijedan bod za Jurića

Vrijedan bod jučer je na Sardiniji osvojio Ivan Jurić s njegovom Veronom. Hrvatski trener gostovao je kod Cagliarija i osvojio bod u remiju 1:1.

Jurićevoj momčadi to je šesti bod u šestom kolu i Verona trenutno zauzima 14. poziciju na tablici.

Poraz Vukasa, golovi Lendrića i Bagarića

Hercegovački derbi jučer su u Mostaru odigrali Zrinjski i Široki Brijeg. Gosti koji vođeni novim trenerom bolje igraju slavili su rezultatom 1:3.

Toni Karačić, dugogodišnji voditelj škole nogometa Širokog Brijega preuzeo je kormilo bh. prvoligaša te nakon remija upisao dvije pobjede u nizu.

Široki je jučer poveo u 17. minuti ali Zrinjski kojeg vodi hrvatski trener Hari Vukas izjednačava u 22. minuti preko hrvatskog napadača Ivana Lendrića.

Široki je u drugom dijelu dva puta zabijao, a prvi od ta dva zabio je hrvatski napadač Dražen Bagarić.

Lendriću je to treći a Bagariću peti prvenstveni gol. Zrinjski je na tablici četvrti s 19 bodova, četiri manje od vodećeg Željezničara, dok je Široki sedmi s 14 bodova.

Asistencija Livaje

Zanimljiv je bio derbi između AEK-a i PAOK-a u petom kolu grčke prve lige. PAOK je u dva navrata imao vodstvo ali domaća momčad oba se puta uspijevala vratiti i poravnati rezultat. Utakmica je završena rezultatom 2:2.

Cijeli susret za domaće je odigrao i hrvatski napadač Marko Livaja koji je bio i asistent prvog gola njegove ekipe u 54. minuti.

S druge strane cijeli je susret odigrao još jedan hrvatski nogometaš – Josip Mišić. Nakon pet kola Livaja ima učinak od po dva gola i asistencije dok je Mišić dva puta bio strijelac a tri puta asistent.

PAOK je na tablici treći s 11 bodova a AEK peti s deset.

Prvijenac Kovačeca

U susretu devetog kola druge austrijske lige jučer, Ried je slavio na gostovanju kod BW Linza rezultatom 2:3. Od 59. minute za goste je igrao i bivši igrač Rudeša Ivan Kovačec koji je u 66. minuti bio strijelac pobjedničkog pogotka svoje ekipe.

Kovačecu je to prvijenac u Riedu koji je nakon devet kola drugi sa 17 bodova.

Peti pogodak Krajčeka

Posljednjeplasirana momčad singapurskog prvenstva Balestier Khalsa remizirala je 3:3 s Warriorsima. Cijeli susret za domaće odigrao je hrvatski napadač Kristijan Krajček koji je bio strijelac posljednjeg pogotka svoje ekipe.

To mu je peti prvenstveni gol, a Balestier je zadnji na tablici sa 17 bodova iz 24 kola.