Fratelli d’Italia: Ništa nova, ništa nova… (VIDEO)

N+

Nije bilo iznenađenja u 24. kolu Serie A. Vodeće momčadi rutinski su došle do pobjeda, putnici u niži rang nikad ranije nisu bili poznati, a dvoboji sredine ljestvice za razliku od prošlog tjedna donijeli su dobar nogomet. Derbi su u nesvakidašnjem terminu ponedjeljka navečer odigrali Lazio i Milan

Rutinske pobjede vodećih

Serie A ušla je u dosadnjikavu fazu. Znalo se da bi ovo mogla biti predvidljiva sezona, ali da će većina stvari biti poznata već u ovoj fazi natjecanja, tome se ni najveći pesimisti nisu nadali. Prvak je praktički poznat, tri putnika u niži rang također. Ostala je jedino borba za mjesta u europskim natjecanjima.

Napoli je već u petak odradio posao protiv Genoe. Sarri je na teren izveo najbolji sastav usprkos tome što ga u srijedu čeka susret osmine finala Lige prvaka na Bernabeu protiv Reala. Otpor gostiju skršen je u prvoj polovici nastavka golovima Zielinskog i Giaccherinija za sigurnih 2:0. Potonjem je to bio prvijenac u dresu Napolija. Genoa je u očajnoj seriji, ovo im je već šesti poraz u zadnjih osam dvoboja, a za pobjedu ne znaju već puna dva mjeseca. Treneru Napolija ovo je inače bila stota utakmica u najvišem rangu, a Napolitancima devetstota pobjeda.

U nedjeljnoj matineji Roma je gostovala kod Crotonea. Usprkos tome što je Džeko u ranoj fazi dvoboja promašio jedanaesterac, Giallorossi su se rutinski obračunali s ekipom s juga Italije. Nainggolan je načeo domaćine krajem prvog dijela, a Džeko se golom za konačnih 0:2 iskupio za promašaj s bijele točke. Roma drži dva boda viška u odnosu na Napoli u borbi za izravan plasman u Ligu prvaka.

Inter se nakon poraza u Torinu vratio navici pobjeđivanja. Na San Siru svladan je slabašni Empoli, a strijelci su bili Eder i Candreva. Treba naznačiti da su domaćini igrali bez suspendiranih Perišića i Icardija. Mjesto koje vodi, barem, u pretkolo Lige prvaka udaljeno im je šest bodova. Empoliju je ovo bio petnaesti poraz u šesnaest gostovanja u Milanu.

Atalanta je također slavila, i to na Siciliji kod Palerma. Za nastavak niza od pet godina bez poraza na Renzo Barberi pobrinuli su se Conti, Papu Gomez i Cristante, a jedini pogodak za domaćine djelo je Chocheva. Momčad iz Bergama nastavlja borbu za Europu, a ovo im je treća pobjeda u zadnja četiri dvoboja.

Niti Juve nije imao problema na Sardiniji protiv Cagliarija. Higuainovi pogotci na kraju prvog i na početku drugog poluvremena bili su dovoljni za pobjedu. Pipita zabija kao na traci i trenutno dijeli prvo mjesto ljestvice strijelaca sa Edinom Džekom. Obojica su postigli 18 pogodaka. Allegriju je ovo bila stota utakmica na klupi Bianconera u domaćem prvenstvu. Cagliari ne zna za pobjedu protiv Juventusa više od sedam godina.

Dvoboji sredine tablice

Fiorentina se u jedinoj subotnjoj utakmici lagano obračunala za Udineseom. Bilo je visokih 3:0 za Viole. Strijelci su bili Borja Valero, Babacar i Bernardeschi iz najstrože kazne. Udineseu je ovo deseti uzastopni poraz na Artemio Franchiju u svim natjecanjima.

Dvoboj Sassuola i Chieva već u 3. minuti usmjerio je izravni crveni karton domaćeg braniča Letscherta. Stigao je domaćin čak i povesti pogotkom Matrija, ali sve je poništio gostujući napadač Inglese hat-trickom u samo dvadesetosam minuta (39. do 67. minute) tako se iskupivši za promašeni kazneni udarac u 4. minuti. Ovo mu je prvi hat-trick u Serie A u karijeri.

Sampdoria je sjajnim finišom utakmice protiv Bologne ostvarila treću uzastopnu pobjedu. Najbolji igrač gostiju u zadnje vrijeme, Džemaili, doveo je svoju momčad u rano vodstvo. Rezultat se nije mijenjao sve do 82. minute, a onda su u samo šest minuta preokret začinili Muriel iz jedanaesterca, Schick i autogolom M’baye. Fascinantan je podatak da Bologna u 21. stoljeću još nije pobijedila Sampu na Luigi Ferrarisu.

Nije dvoboj sredine ljestvice, ali stavit ćemo ga ovdje radi Torina. Kada ti loše ide i kada želiš prekinuti dugi niz bez pobjede zaželi da igraš protiv Pescare. Prvu ovogodišnju pobjedu Mihajlovićeve trupe ostvarile su protiv posljednje plasirane momčadi prvenstva. Već nakon četvrt sata bilo je 3:0, a nakon sat vremena čak 5:0. Potegnuo je Torino ručnu tada i dopustio gostima da sa tri pogotka kozmetički ublaže poraz. Kod domaćina dvaput je zabijao Belotti te po jednom Falque, Ajeti i Ljajić. Kod gostiju je dvostruki strijelac bio Benali, a počastio ih je i Ajeti autogolom. Massimo Oddo ponudio je ostavku čelnicima kluba, ostaje za vidjeti hoće li je prihvatiti.

Milan se izvukao u Rimu

Nogometaši Milana zadovoljni se vraćaju sa dva ovotjedna gostovanja. Prvo su u srijedu u Bologni na nevjerovatan način uzeli pobjedu u zaostalom dvoboju, premda su od 58. minute igrali s dva igrača manje. Zabio je naš Pašalić minutu prije kraja. Sinoć ih je Lazio u potpunosti nadigrao, ali zahvaljujući čudesnom Donnarummi i majstoriji Susa odlaze sa bodom iz glavnog grada. Domaćini su uputili čak 23 udarca prema golu Milana, od čega 10 u okvir, ali preciznosti nije bilo. Mladog vratara Rossonera savladao je tek Biglia iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Gosti praktički nisu pošteno zapucali prema golu Inzaghijeve momčadi, ali su pet minuta prije konca solo akcijom Susa došli do boda. Navedeni strijelac prekinuo je golgeterski post koji je trajao od gradskog derbija s Interom u studenom. Lazio i Milan podjelom bodova ostaju susjedi na tablici. Biancocelesti trenutno su šesti, tri boda ispred sedmog Milana.