Francuska ponovno bolja od Vatrenih (VIDEO)

Hrvatska ni u osmom međusobnom susretu nije uspjela svladati Francusku. Aktualni svjetski prvaci su u 4. kolu lige A skupine 3 Lige nacija slavili protiv Vatrenih rezultatom 1:2 (0:1).

Strijelci za momčad Didiera Deschampsa bili su Antoine Greizemann i Kylian Mbappe dok je privremeno izjednačenje donio Nikola Vlašić.

Nakon večerašnjeg poraza Vatrenima ostaje da u duelu sa Švedskom odluče tko će ostati u elitnom dijelu ovog Uefinog natjecanja dok će o plasmanu na završni turnir odlučili Francuska i Portugal.

Francuska je do ranog vodstva došla u 8. minuti susreta. Mendy je probio po desnoj strani kraj Perišića te je ubacio na prvu stativu gdje Vida odbija loptu do Griezmanna, a on je potom snažnim udarcem s desetak metara zakucao loptu pod gredu.

U 15. minuti Mbappe i Martial su duplim pasom izigrali obranu Hrvatske, ali prvotni potom s pet metara šalje loptu pokraj suprotne vratnice. Bila je to velika prilika do gosti dođu do povećanja prednosti.

Četiri minute kasnije Martial je izbjegao zaleđe i pobjegao obrani Vatrenih, ali u posljednji trenutak Vida je spriječio da napadač Francuske zaprijeti Livakoviću.

Hrvatska je prvi udarac prema golu Llorisa uputila u 20. minuti kada je nakon ubačaja s desne strane Loren sa sedam metara pucao iznad grede. Isti rezultat pet minuta kasnije imao je udarac Perišića iz slobodnog udarca s oko dvadesetak metara.

Izabranici Zlatka Dalića su do izjednačenja mogli doći u 30. minuti kada je Perišić s lijeve strane uposlio Pašalića, njegov prvi udarac je blokirao Lenglet, a drugi odlično brani Lloris koji je tako zadržao prednost svoje momčadi.

U 35. minuti Petković i Perišić su nakon ubačaja Uremovića tražili kazneni udarac smatrajući da je lopta Menyja pogodila u ruku, ali sudac Kuipers nije se oglasio.

Posljednja minuta prvog poluvremena donijela je priliku gostima. Nakon ubačaja Griezmanna iz slobodnog udarca glavom je pored vratnice s pet metara pucao Lenglet.

Izbornik Dalić je na poluvremenu odlučio osvježiti momčad. U svlačionici su ostali Pašalić i Badelj, a na travnjak su istrčali Brekalo i Kovačić.

U drugoj minuti nastavka Perišić je nakon proboja po lijevoj strani uputio oštro dodavanje u peterac, no tamo nije bilo nikoga od hrvatskih napadača.

Vlašić je u 53. minuti okušao udarac s oko dvadesetak metara iskosa, ali nije pogodio okvir gola. Dvije minute kasnije Modrić nakon solo prodora u šesnaestercu gostiju nije uspio pronaći Petkovića.

Hrvatska do izjednačenja dolazi u 65. minuti. Modrić je pronašao Brekala koji asistira Vlašiću, a ofenzivac Vatrenih s petnaest metara desnom nogom šalje loptu uz samu vratnicu.

U 77. minuti nakon pogreške Lovrena za udarac se iz kaznenog prostora izborio Pogba, ali Livaković odlično brani njegov udarac.

Samo dvije minute kasnije novi pogodak za Francuze. Mat u tri poteza. Pogba je drugom loptom pronašao Dignea koji iz prve proslijeđuje za od hrvatske obrane zaboravljenog Mabeppa, a on šalje loptu u mrežu Vatrenih.

U 85. minuti Brekalo je povratnom loptom pronašao Kovačića koji snažno puca sa 17 metara, ali Lloris uz male poteškoće ipak brani njegov udarac te potom lovi loptu ispred Budimira.

Kramarić je bio u dobroj prilici u 90. minuti nakon što ga je uposlio Modrić, no i ovaj put na razini je vratar Francuske. Bila je to posljednja šansa za Vatrene da dođu barem do boda.

U drugom večerašnjem susretu ove skupine Portugal je u Lisabonu golovima Bernada Silve te dvostrukog strijelca Jote svladala Švedsku (3:0).

Susreti Lige nacija nastavljaju se u studenom kada će Hrvatska gostovati kod Švedske te će biti domaćin Portugalu, a prije toga će u Istanbulu odraditi i prijateljski sraz s Turskom.