Francuska pogotkom Umtitija izborila finale Svjetskog prvenstva (VIDEO)

Nismo gledali utakmicu s previše pogodaka u prvom polufinalnom meču što se možda i očekivalo. No jedan pogodak Francuske dovoljan im je za veliko finale, a strijelac tog jedinog pogotka nakon kornera je bio Samuel Umtiti.

Prvu prijetnju vidjeli smo u 16. minuti kada se Hazard našao u šesnaestercu Francuza, ali je lijevom nogom pucao pored gola. Vjerojatno je bolje rješenje bilo uposliti Lukakua u sredini, no nogometaš Chelsea odlučio se na udarac. U 21. minuti isti je igrač opet pokušavao, no udarac mu je glavom blokirao Varane te loptu poslao u korner. Veliku intervenciju upisao je francuski kapetan Hugo Lloris u 22. minuti nakon udarca Alderweirelda. Belgijci su dobili samo korner.

Prvu veliku priliku Francuska je dočekala u 40. minuti. U sjajnoj se prilici našao desni bek Benjamin Pavard, ali Courtois sjajno desnom nogom zaustavlja njegov udarac.

Francuska je bolje otvorila drugo poluvrijeme, te je nakon šest minuta igre stigla do vodstva. Korner je izveo Griezmann a Umtiti je nadskočio Fellainija, te zabio za 1:0.

Veliku prigodu imala je Francuska i u 57. minuti. Mbappe je fenomenalno uposlio Girouda, no ovaj napadač nije uspio uputiti udarac, Chadli ga je uspio blokirati. U 65. minuti prijetila je Belgija, Fellaini je dočekao centaršut s desne strane i vrlo dobro pucao glavom, no lopta je otišla pored gola. Što se bližio kraj utakmice Belgijci su morali krenuti naprijed. U 81. minuti iz daljine je potegnuo snažno Witsel, ali je Lloris opet bio spreman.

Dvije velike prilike imala je Francuska u sudačkoj nadoknadi kada se Belgija potpuno otvorila. No, udarace Griezmanna pa onda i Tolissoa obranio je Courtois.

Francuska će tako sutra čekati protivnika u finalu, a to će biti Hrvatska ili Engleska. Belgijci će igrati utakmicu za treće mjesto protiv gubitnika iz drugog polufinalnog meča.