Francuska pobjedom protiv Perua osigurala plasman u drugi krug (VIDEO)

FIFA World Cup / Twitter

U utakmici drugog kola grupe C Francuska je svladala Peru minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Kylian Mbappe.

U prvom dijelu bolja je bila Francuska. Pokušavali su dva puta preko Griezmanna, dok su za Peru prijetili Cueva i Guerrero. Francuska je došla do vodstva u 34. minuti. Pucao je Giroud, udarac je iako je bio blokiran išao u mrežu, a to je Mbappe samo potvrdio, zbog čega je pogodak i pripisan njemu. Time je Mbappe postao najmlađi Francuz koji je postigao pogodak na Svjetskim prvenstvima, s 19 godina i 183 dana.

U drugom poluvremenu Francuska se povukla, a Peru je priprijetio tek nekoliko puta. Prvi su zaprijetili ipak Francuzi, i to preko Lucasa Hernandeza, ali je njegov udarac obranio Gallese. Nakon toga, Peru je bio blizu izjednačenja, ali je udarac Aquina završio na stativi u 50. minuti. Do kraja utakmice, ozbiljniju priliku Peru je imao tek preko Advincule, dok je za Francuze dobar pokušaj imao Dembele, ali je otišao pokraj gola.

Francuzi još jednom nisu impresionirali, ali pišu tri boda. Ta tri boda donose im plasman u nokaut fazu, dok je Peru koji je bez bodova nakon dva kola i službeno ispao.