‘Farmaceuti’ uvjerljivim slavljem nad Interom stigli do pete prvenstvene pobjede (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je, na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici, rezultatom 3-0 (2-0) svladao Inter Zaprešić i tako stigao do pete ligaške pobjede u aktualnoj sezoni.

Pobjedu su momčadi trenera Tomislava Stipića pogocima donijeli Krystian Nowak, Ivan Krstanović i Božo Mikulić.

Tijekom prvih petnaest minuta susreta gledali smo vrlo izjednačene i aktivne momčadi, no s previše pogrešaka u trenucima kada je postojala mogućnost i prostor za kreiranjem opasnije situacije.

Prvu konkretniju prijetnju imali su domaći kada je u 15. minuti iz velike udaljenosti snažno pucao Lulić, lopta ide ravno u Freliha koji uz dosta nesigurnu reakciju odbija istu u ubačaj iz kuta iz kojeg ‘Farmaceuti’ stižu do rezultatske prednosti.

Loptu je iz kuta ubacio Glavčić, Frelih odbija s prve vratnice, Goda u nastavku upućuje snažan udarac prema okviru gostujućih vrata, a u mrežu je spretnim dodirom posprema Nowak za 1-0 Stipićeve momčadi i svoj drugi pogodak u sezoni, ukupno četvrti u dresu koprivničkog prvoligaša.

Bili su domaći ipak nešto konkretniji u napadu od gostiju, a do povećanja rezultatske prednosti stižu iz kaznenog udarca u 26. minuti. Tatomirović je bio u skoku s Krstanovićem, koji nakon duela pada u šesnaestercu, a sudac Pejin bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku i braniča gostiju ‘nagrađuje’ žutim kartonom. Iako je gostujući vratar bio na lopti, u konačnici je siguran izvođač kaznenog udarca bio upravo Krstanović, kojem je to bio 96. Prva HNL pogodak u karijeri, osmi u aktualnoj sezoni.

Frelih se u 32. minuti iskazao vrlo dobrom rekacijom kada pokušaj Glavčića s nekih osamnaest metara kvalitetnom obranom odbija u još jedan ubačaj iz kuta za domaće.

U 40. minuti Glavčić ponovno prijeti iz daljine, ovaj put je njegov pokušaj s desne strane napada otišao pristojno pored suprotne vratnice, bez potrebe za reakcijom Freliha.

Do kraja poluvremena (minuta sudačke nadoknade) nismo vidjeli spomena vrijednih situacija pred vratarima, te se na poluvrijeme (usprkos veoma upitnom kaznenom udarcu za domaće) odlazi sa zasluženom prednošću Slaven Belupa.

I u nastavku smo gledali dominantnijeg domaćina koji prvi put prijeti u 60. minuti kada je nakon lijepe akcije s desne strane šesnaesterca snažan udarac visoko uz prvu vratnicu uputio Goda, no Frelih je bio spreman i odbio u ubačaj iz kuta iz kojeg Belupo nije uspio konkretnije zaprijetiti.

Inter je nešto ofenzivnije zaigrao u nastavku, no nadu u povoljan rezultat domaći su im pokopali pogotkom u 66. minuti. Iz prekida s lijeve strane ubacio je Bačelić Grgić, a na prvoj vratnici efektno glavom loptu u mrežu posprema Mikulić. Hajdukovom igraču na posudbi u Belupu to je bio prvijenac u 44. Prva HNL nastupu.

Tri minute poslije Bogojević je uputio udarac s nekih osamnaest metara, lopta odlazi pored vratnice.

U 72. Krstanović upućuje snažan udarac s nekih dvadeset metara, no i ovaj pokušaj odlazi malo pored okvira gostujućih vrata.

Toplakova momčad je prvi udarac u okvir uputila u 80. minuti kada je iz slobodnog udarca sa sedamnaest metara Mamut (ušao u 59. umjesto Mitrovića) pucao snažno, ali i ravno u Filipovića.

Pet minuta poslije ponovno prijeti Mamut nakon lijepe akcije gostiju, no nakon njegovog udarca s petnaest metara lopta odlazi pored suprotne vratnice.

Do kraja susreta (dvije minute sudačke nadoknade) nijedna momčad nije zaprijetila vratarima te je tako Belupo sasvim zasluženo stigao do pete pobjede u sezoni, druge pod vodstvom trenera Stipića, dok su gosti sada u nizu od četiri uzastopna poraza.

Belupo u sljedećem kolu gostuje u Velikoj Gorici kod Gorice, dok će zaprešićki prvoligaš biti domaćin Hajduku. Prethodno ovim ligaškim obvezama oba prvoligaša čekaju kup okršaji sredinom idućeg tjedna, ‘Farmaceuti’ su gosti upravo kod Gorice, dok će ‘Div iz predgrađa’ u Zaprešiću ugostiti Osijek.