‘Farmaceuti’ slavljem nad Goricom stigli do treće pobjede u sezoni (VIDEO)

Arhiva

U drugoj utakmici programa devetog kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je rezultatom 2-0 (1-0) svladao Goricu i tako stigao do treće ligaške pobjede u sezoni.

Do slavlja je Sertićeva momčad stigla autogolom Matthewa Steenvoordena u 29. i 94. ligaškim pogotkom Ivana Krstanovića, koji je u 86. iz kaznenog udarca postavio konačan rezultat. Spomenimo i to da su gosti utakmicu okončali s dva igrača manje, Marijan Čabraja je u 85. zaradio izarav crveni karton zbog igranja rukom, a u prvoj minuti sudačke nadoknade drugi je žuti karton dobio, danas vrlo nervozni, Kristijan Lovrić.

Prvi su na utakmici zaprijetili gosti kada je u 11. minuti Lovrić iz slobodnog udarca s nekih 17 metara natjerao Ježinu na lijepu obranu i odbijanje u korner iz kojeg Gorica nije kreirala ništa spomena vrijedno.

Farmaceuti prvi put prijete u 18. minuti kada je Glavčić potegao s nekih 18 metara, no udarac je bio slabašan i Kahlina s tim nije imao problema.

Gorica ponovno prijeti u 22. minuti, nakon dosta gužve udarac je uspio uputiti Suk, otišlo je to malo pored suprotne vratnice.

Iako su gosti prema prikazanom bili dosta angažiranija i bolja momčad, do rezultatske prednosti pogotkom u 29. minuti stižu domaći. Na ubačaj s lijeve strane loše je reagirala obrana Gorice, do lopte na suprotnoj dolazi Bogojević, čiji snažan udarac s nekih osam metara kratko odbija Kahlina, a lopta u nastavku od noge nekoncentriranog Steenvoordena završava u mreži za 1-0 Slaven Belupa.

Nakon postignutog pogotka Sertićeva je momčad zaigrala nešto dominantnije i uspjela ‘smiriti’ Goricu koja je, kao što smo spomenuli, prethodno primljenom pogotku bila opasnija i konkretnija u kreiranju situacija pred protivničkim vratarom.

U 64. minuti su domaći sami sebi zakuhali opasnost, no lopta se od Lulića malo pored vratnice odbija u korner nakon kojeg Lovrić puca s nekih 18 metara, Ježina uz manje probleme brani.

Iako je Gorica u potpunosti dominirala u drugom dijelu, pravih opasnosti pred vratima Ježine i nije bilo toliko često. U 81. minuti bilježimo Čanađijin pokušaj glavom s nekih desetak metara, no domaći vratar sigurno je reagirao i odbio u korner.

Do konačnih 2-0 Farmaceuti stižu iz kaznenog udarca kojeg je u 86. materijalizirao Krstanović. 36-godišnjem napadaču to je bio šesti pogodak u sezoni, ukupno 94. u Prvoj HNL. Kazneni udarac dosuđen je zbog situacije u kojoj je Čabraja nakon kornera za domaće rukom na crti zaustavio loptu i za to ‘nagrađen’ crvenim kartonom.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Lovrić zbog jedne obrambene reakcije dobiva drugi žuti i isključujući crveni karton, te zbog istog neće biti na raspolaganju treneru Jakiroviću u sljedećem kolu.

Farmaceuti su tako nakon pobjeda nad Hajdukom i Istrom 1961 stigli do trećeg prvenstvenog slavlja u sezoni te su sada na deset osvojenih bodova, dva manje od svog današnjeg suparnika i Rijeke koja trenutno ima dvije utakmice manje.

Gorica u sljedećem kolu gostuje u Zaprešiću kod Intera, dok će Slaven Belupo u Koprivnici biti domaćin Osijeku.

U 16:30 na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici počinje susret 9. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Slaven Belupo dočekuje Goricu.

Faramceuti su trenutno na osmom mjestu ljestvice sa sedam osvojenih bodova, a gosti su na šestom mjestu s 12 upisanih bodova.

Slaven Belupo danas ne može računati na ozlijeđene Međimoreca i Parackog dok žute kartone ima Karamarko, dok je Gorica bez usluga Šrolera koji se oporavlja nakon operacije krajnika, a zbog “žutice” je suspendiran Marina.

Dvoboj će suditi zagrebačka sudačka četvorka koju predvodi Fran Jović, a njemu će asistirati Ivica Modrić, Luka Pušić i Ivan Vučković. Njih će kontrolirati Miro Marijanović iz Osijeka dok je delegat susreta Vicko Bućan iz Mravince.