Farmaceuti pronašli lijek za Osijek

Slaven Belupo je u četvrtom ovosezonskom međusobnom susretu stigao do prvog boda protiv Osijeka. U posljednjoj utakmici 28. kola HT Prve lige na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici nije bilo golova.

Osijek je do vodstvo mogao doći već u 19. sekundi utakmice kada je Marić uposlio Mance, a njegov snažan udarac s ruba kaznenog prostora zaustavlja greda.

Trener domaćih već u 13. minuti morao je iskoristiti zamjenu nakon što se u duelu s Marićem ozlijedio stoper Mikulić, umjesto njega u igru je ušao Zirdum.

U 18. minuti udarac s 20-ak metara oprobao je Lulić, ali to je bio lagan zadatak za vratara Ivušića. Samo minutu kasnije, iz slične pozicije zaprijetio je i Bogojević, no i ovaj put vratar Osijeka je bio siguran. U 20. minuti snažno je s ruba kaznenog prostora pucao i Krstanović, ali nije pogodio okvir gola.

U 21. minuti Lulić je s desne strane ubačajem pronašao Krstanovića, a njegov pokušaj glavom s deset metara prolazi poviš gola.

Osijek je uzvratio tri minute kasnije kada je Bočkaj u srcu kaznenog prostora pronašao Mancea, no on u izglednoj situaciji nije dobro zahvatio loptu. U 26. minuti Bočkaj iz kornera na drugoj stativi pronalazi Lončara, ali njegov udarac prolazi pokraj stative.

Faramceuti su dobru priliku propustili u 32. minuti kada Bogojević na pronalazi Brkovića, a on s osam metara iz dobre pozicije puca preko gola.

Bočkaj je u 36. minuti pucao iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara, ali nije pogodio okvir gola Ježine. Golman Slavena dobro je reagirao i dvije minute kasnije kada je na vrijeme izašao vrata te je obranio pokušaj Mancea.

Početak drugog poluvremena pripao je domaćinima. Prvo je u 55. minuti Ivušić obranio udarac Mateusa, a potom tri minute kasnije Brković u veliku šansu izbacuje Glavčića koji iz odlične pozicije, sedam metara iskosa, gađa suprotan kut, ali ne pogađa okvir gola.

Prvu šansu gostiju u drugom poluvremenu vidjeli smo u 66. minuti. Prvo je udarac Kleinheislera u korner odbila obrana Slavena, a potom je nakon udarca iz kuta sa 20-ak metara pod prečku pucao Ndockyt, a Ježina se istaknuo dobrom obranom.

U 71. minuti Bočkaj odličnim ubačajem na šest metara pronalazi Mance, a njegov udarac glavom odlično brani Ježina.

U završnici susreta do pogotka su mogli doći Farmaceuti, snažno je s oko 20 metara pucao Jeffren, ali lopta odlazi malo poviš gola Osijeka. U sudačkoj nadoknadi je dalekometni udarac uputio i Lulić za još jednu laganu obranu Ivušića i posljednji pokušaj na susretu.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U posljednjem susretu 28. kola HT Prve lige Slaven Belupo od 20 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici dočekuje Osijeka.

Bijelo-plavi su bili uvjerljivi u tri međusobna ovosezonska dvoboja s Farmaceutima upisavši tri pobjede. U Gradskom vrtu je bilo 2:0 i 3:2 dok su u prvom dvoboju u Koprivnici slavili s čak 0:4.

Domaćini danas ne mogu računati na suspendiranog Parackog dok su Etoundi i Lovren ozlijeđeni, a gosti su bez usluga kartoniranih Silve i Žapera te suspendiranog Grezde dok Pilj, Šorša i Špoljarić imaju problema s ozljedama.

Trener Slavena Tomislav Stipić je uoči utakmice rekao: “Sastav i sustav će se promijeniti. Paracki je za nas kao osoba i kao igrač u ovom trenutku nenadoknadiv. Iako će biti bez svog kapetana, očekujem da moji igrači na terenu donose prave i samostalne odluke sa i bez lopte i tako mi dokažu da su sazreli.”

Njegov kolega sa suprotne strane Ivica Kulešević je izjavio: “Ne očekujem da ćemo se prošetati Koprivnicom i s lakoćom dobiti utakmicu. Čeka nas ozbiljan protivnik koji se stabilizirao u sredini ljestvice. Ako budemo pravi i na nivou mislim da se nas pita i da možemo do pobjede. Samo nas ona ostavlja u igri za veliko društvo. Sljedeća dva tjedna su ključna.”

Glavni sudac dvoboja je Mario Zebec iz Cestice kojem će asistirati Borut Križarić (Čakovec), Marko Stolnik (Varaždin) i Ante Čuljak (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Ivan Bebek i Robi Kezele iz Rijeke. Delegat susreta je Dražen Posavec iz Maruševca, a kontrolor suđenja Šime Bugarija iz Bibinja.