‘Farmaceuti’ preokretom do slavlja nad Hajdukom, ‘golčina’ Krstanovića za pobjedu (VIDEO)

U posljednjoj utakmici drugog dana programa 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je, na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici, rezultatom 2-1 (1-1) svladao drugoplasirani Hajduk i tako poslije dva poraza stigao do prve pobjede u nastavku sezone.

Goste je u vodstvo pogotkom iz kaznenog udarca u 14. minuti doveo Samuel Eduok, a od 37. su ‘Bili’ zbog drugog žutog kartona Stanka Jurića igrali s igračem manje. Do izjednačenja Slaven stiže u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena ovosezonskim prvijencem Stipe Bačelića Grgića, a konačnih 2-1 postavio je Ivan Krstanović prekrasnim pogotkom u 88. minuti. Hajduk je ovakvim raspletom ostao još uvijek bez ligaške gostujuće pobjede van Varaždina u aktualnoj sezoni.

Prvo uzbuđenje na susretu vidjeli smo u 7. minuti kada je domaći vratar Filipović ležerno išao ispucati jednu loptu, Jairo mu je dotrčao na metar, dva i ušao u blok, no lopta se ipak odbija daleko od vrata van granica igre.

Dvije minute poslije veoma čudna situacija. Glavni sudac Igor Pajač odlučio je dvoboj Jaira i Božića na rubu šesnaesterca domaćih okarakterizirati kao prekršaj u napadu (?!). Nakon nekoliko trenutaka igre kontaktiraju ga kolege iz VAR sobe i Pajač je poslije dužih pregovora primoran otići pogledati situaciju na monitoru. Nakon svega dosuđen je kazneni udarac za Hajduk.

Sigruan izvođač s bijele točke za ‘Bile’ u 14. je minuti bio Eduok, kojem je to bio osmi ligaški pogodak u sezoni.

Slaven prvi put prijeti u 20. minuti kada je Bačelić Grgić uputio dobar udarac s nekih dvadesetak metara, Posavec nije imao problema pri intervenciji te upisuje prvu obranu na susretu.

U 32. prvi put nakon postignutog pogotka prijeti Hajduk. Jradi se izborio za poziciju za udarac i s nekih osamnaest metara poslao loptu malo pored vratnice. Odmah nakon ove situacije Slaven ima veliku priliku. Dugu loptu Božića glavom za Limu (ušao u 5. umjesto ozljeđenog Etoundija) spušta Krstanović, no Brazilac nije spretno reagirao i gosti uspješno čuvaju mrežu netaknutom.

Pet minuta poslije Hajduk ostaje s igračem manje. Jurić, koji je susret počeo na poziciji središnjeg braniča dobio je drugi žuti karton zbog starta nad Limom. Zbog manjka braniča u sistemu s trojicom u posljednjoj liniji trener gostiju bio je posljedično primoran iz igre izvaditi strijelca Eduoka, umjesto kojeg je ušao Stipe Vučur.

Bačelić Grgić u 43. ponovno prijeti gostima iz daljine, no i ovaj njegov pristojan prizeman udarac u bliži kut mirno brani Posavec.

Prvo poluvrijeme je (zaista neobjašnjivo) produženo samo četiri minute, a Slaven do izjednačenja dolazi u trećoj minuti nadoknade kada je nakon ubačaja Lulića najviši u skoku bio Bačelić Grgić i glavom snažno poslao loptu iza leđa Posavca za 1-1 i svoj ligaški prvijenac u aktualnoj sezoni, ukupno 34. pogodak u Prvoj HNL.

U nastavku su prvi veliku priliku imali domaći. Paracki je u 53. minuti pored zbunjenih igrača gostiju izašao u jedan na jedan s Posavcem koji upisuje veliku obranu, a u nastavku lopta dolazi do Lulića, koji puca pored okvira vrata.

Dvije minute poslije ‘Farmaceuti’ ponovno prijete. Jednu dugu loptu Božića nepotrebno je boksao Posavec, odbijanac prima Glavčić no njegov snažan udarac s vrha šesnaesterca odlazi pored vratnice.

Tudorova momčad prvi put u nastavku prijeti preko Jradija u 57. minuti, loptu je s ruba šesnaesterca poslao malo pored vratnice.

Libanonac je praktički jedini prijetio iz redova ‘Bilih’, u 67. bilježimo još jedan njegov nezgodan dalekometni pokušaj, Filipović uz manje probleme upisuje obranu.

Iako je Belupo imao ogromnu dominaciju u posjedu pravih prijetnji po gostujuća vrata nije bilo. Sljedeću prijetnju ponovno je kreirao Hajduk, kada je Jairo pobjegao čuvarimau 76. minuti i s lijeve strane se uvukao u sredinu na udarac, Filipović odličnom intervencijom šalje loptu u korner.

U 86. fantastična prilika za Hajduk. U završnici kontre Jairo proigrava usamljenog Jradija na jedanaest metara, no njegov vrlo slabašan udarac blokira Paracki i odbija u korner nakon kojeg Vučur pogađa vratnicu.

Dvije minute poslije Krstanović fantastičnim pogotkom s nekih 25 metara postavlja 2-1 i postiže svoj deveti ligaški gol u sezoni, ukupno 97. u Prvoj HNL.

Do kraja nijedna momčad nije uspjela ugroziti protivnička vrata i tako je Slaven upisao prvu pobjedu u nastavku sezone, nanijevši Tudoru i Hajduku prvi poraz.

Slaven će u sljedećem kolu gostovati u Puli kod Istre 1961, dok će Hajduk na Poljudu biti domaćin Gorici. Program 22. kola nastavlja se sutra derbijem kola između Osijeka i Dinama u Osijeku (15 sati) te srazom Gorice i Rijeke u Velikoj Gorici (17:30h).

U posljednjoj utakmici drugog dana programa 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo u Koprivnici s početkom u 17 sati i 30 minuta dočekuje Hajduk

‘Farmaceuti’ današnjom utakmicom zaključuju težak raspored u nastavku sezone, zahvaljujući kojem do sada nisu upisali nijedan bod. Iako je u objema utakmicama protiv Dinama doma i Rijeke u gostima momčad trenera Tomislava Stipića pružila dobra izdanja, upisani su 0-2 i 1-0 porazi. Nakon utakmice protiv Hajduka koprivničkom prvoligašu slijede (barem ‘na papiru) nešto lakše utakmice u kojima će prvo gostovati kod Istre u Puli, a zatim biti domaćin Varaždinu.

Gosti su u nastavak sezone ušli s dvije pobjede (Varaždin u gostima 0-3 i Lokmotiva doma 1-0), a u današnjem će okršaju tražiti prvu gostujuću ligašku pobjedu van Varaždina u ovoj sezoni.

Što se izostanaka tiče u kadru domaćih zbog ozljede nema Miloša Radivojevića i Hajdukovog igrača na posudbi – Bože Mikulića, koji je u prošlom kolu protiv Rijeke dobio crveni karton. ‘Bili’ s druge strane imaju izraženiji problema u kadru. Zbog crvenog kartona na raspolaganju treneru Igoru Tudoru nije Nihad Mujakić, dok zbog ozljeda izostaju Stipe Radić i Stefan Simić, a s obzirom na to da je splitsku svlačionicu ‘poharala’ viroza danas u Koprivnici neće biti ni Mije Caktaša, Jakova Blagaića i Darka Nejašmića.

U dvije ovosezonske međusobne utakmice svaki je klub odnio tri boda na svom travnjaku. Belupo je u 4. kolu u Koprivnici slavio rezultatom 2-1, a Hajduk rezultatom 2-0 na Poljudu u 13. kolu.

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Zeline, kojem će ovo biti prvi put u aktualnoj sezoni da sudi Slaven Belupu, dok je gostima pravdu dijelio u tri utakmice, posljednji put u prethodnom kolu i minimalnom slavlju nad Lokomotivom. Pomoćnici će mu biti Vedran Đurak iz Siska i Goran Pečarić iz Zagreba, dok je VAR sudac Ivan Vučković, a AVAR Igor Krmar – svi iz Zagreba.