‘Farmaceuti’ pobjedom protiv Hajduka do prvih bodova u sezoni (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici programa četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je, na stadionu Ivan Kušek Apaš, rezultatom 2-1 (1-0) porazio Hajduk i tako stigao do prvih bodova u sezoni, ujedno nanijevši gostima prvi poraz u sezoni.

Strijelci za Farmaceute bili su David Puclin nakon velike pogreške Duke i Ivan Krstanović iz kaznenog udarca, dok je pogodak za Hajduk treće kolo za redom postigao Eduok.

Slaven Belupo je tako stigao do prve domaće (osme ukupno) ligaške pobjede nad Hajdukom nakon prosinca 2012. kada je koprivnički prvoligaš slavio identičnim rezultatom pod vodstvom Željka Kopića.

Utakmicu su obilježila i dva crvena kartona, po jedan za svaku momčad. Neslavno se proslavio debitant u redovima gostiju Marin Jakoliš, koji je nakon samo dvije minute u igri zaradio izravan crveni karton. Kod gostiju je zbog vjerojatno zbog igranja rukom drugi žuti i isključujući crveni dobio Bruno Bogojević.

Nakon uvodnog mrtvila s obje strane uslijedio je ogroman pritisak Burićeve momčadi.

Prvu prijetnju na utakmici bilježimo na isteku 14. minute kada je Filipović obranio pokušaj Jaira s nekih dvanaest metara iskosa s lijeve strane.

Minutu poslije Nejašmić (odigrao i loptu za Jaira) ponovno kvalitetno proigrava suigrače, no Filipović je ispred Jradija na lopti, a u nastavku udarac Jaira ne dolazi do okvira vrata.

U 17. ponovno Nejašmić s odličnim pregledom igre i točnim dodavanjem otvara Jradija na lijevoj strani, no i ovaj udarac brani Filipović.

Minutu poslije ponovno prijeti Hajduk. Mijo Caktaš pucao je s ruba šesnaesterca, Filipović upisuje još jednu obranu.

Hajdukova desetka u 21. minuti pokušava atraktivno petom s nekih sedam metara i šalje loptu pristojno pored vratnice.

Uspjeli su Farmacueti nakon ovog perioda smiriti stanje na travnjaku, a u 28. minuti Goran Paracki je pokušajem iz slobodnog udarca s nekih devetnaest metara natjerao Duku na vrlo dobru obranu.

U 30. i Hajduk preko Eduoka prijeti izravno iz prekida, no s udarcem Nigerijca s preko dvadeset metara Filipović nije imao ni najmanjih problema.

Odličnu priliku Bili su imali u 36. minuti nakon dobro odigrane kontre. Eduok je proigrao Jaira, koji dodaje za usamljenog Jradija čiji udarac s nekih deset metara odlazi visoko iznad okvira.

Belupo do rezultatske prednosti stiže u 37. minuti kada je David Puclin pored nezainteresiranih Juranovića i Simića s četrnaest metara i zahvaljujući očajnoj reakciji Duke pospremio loptu u bliži kut i doveo svoju momčad u vodstvo. Bio je to njegov prvijenac u aktualnoj sezoni, ukupno četvrti pogodak u 86. HNL nastupu.

Do kraja poluvremena (dvije minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli nijednu spomena vrijednu opasnost pred vratarima.

U 54. dvostruka promjena u redovima gostiju, Burić je s travnjaka povukao Jradija i Simića, a umjesto njih u igru poslao Marina Jakoliša i Oleksandra Svatoka.

Već dvije minute poslije Hajdukov debitant Jakoliš dobio je opravdan izravni crveni karton zbog udaranja Međimorca laktom u glavu. Branič gostiju nakon ukazivanja pomoći je napustio igru, umjesto njega ušao je Krystian Nowak.

Na isteku 64. minute Eduok je izveo ubačaj iz kuta, a Ismajli najviši u skoku na drugoj vratnici, no lopta odlazi pored vratnice.

Tri minute poslije igru je napustio Miloš Radivojević u redovima domaćih, ušao je Marko Karamarko.

U 76. je Sertić obavio posljednju promjenu, umjesto Mateasa Delića ušao je Bruno Goda.

Minutu poslije Bogojević dobija prvi žuti, a u 79. ili zbog prigovora ili zbog igranja rukom i drugi žuti te crveni karton. Bio je igrač domaćih u duelu s Eduokom, što jeprema komentatoru utakmice Matoc neobjašnjivo okarakterizirao kao prekršaj za Hajduk, no dojam je da je Bogojević prethodno igrao rukom. Nažalost, režiser nas nije počastio trenutkom tog događaja.

U 82. je Eduok pucao iz teške pozicije iskosa s desne strane, Filipović je siguran.

Minutu poslije kazneni udarac za Slaven Belupo nakon duela Ismajlija i Ejupija. Siguran izvođač bio je 36-godišnji Ivan Krstanović kojem je to bio drugi pogodak u sezoni te 90. ukupno u Prvoj HNL.

Burić je posljednju izmjenu obavio u 85. kada je umjesto Hamze Barryja u igru uveo Tonija Teklića.

U 89. Mijo Caktaš prijeti udarcem sa šesnaest metara, no Filipović je dobro postavljen i bez problema upisuje još jednu obranu.

Do kraja susreta, sedam minuta sudačke nadoknade, Hajduk je prekrasnim pogotkom Eduoka u 96. minuti uspio tek rezultatski ublažiti prvi poraz u sezoni. Nigerijcu je to bio treći pogodak u trećoj utakmici za Bile.

Hajduk u sljedećem kolu na Poljudu dočekuje Goricu, dok će Slaven Belupo u Puli biti gost Istri 1961.

U pretspoljednjoj utakmici programa četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnici se na stadionu Ivan Kušek Apaš s početkom u 18 sati sastaju Slaven Belupo i Hajduk.

Gosti su u 29. domaće ligaško izdanje ušli s maksimalnim bodovnim učinkom nakon tri odigrana kola, te će danas protiv domaćina tražiti produžetak niza kako bi maksimalno iskoristili povoljan raspored u prvih pet kola.

Farmaceuti su s druge strane imali najzahtjevnije moguće otvaranje sezone, pa će tako nakon poraza od Osijeka (2-0), Dinama (0-3) i Rijeke (3-1) prve bodove u aktualnoj sezoni pokušati osvojiti danas protiv Bilih.

Prethodno današnjem ogledu protiv Hajduka trener domaćih Ivica Sertić iz prve je momčadi uklonio Darija Čanađiju, koji već nekoliko dana trenira s B ekipom. U klub su u međuvremenu na posudbe stigli Božo Mikulić iz Hajduka i Karlo Lulić iz belgijskog Waasland-Beverena, no nijedan od navedenih nema pravo nastupa u današnjoj utakmici.

Osim spomenutih Čanađije u kadru Belupa danas neće biti ni Tomislava Božića i Ivana Jajala koji su još uvijek u fazi oporavka od ozljeda.

Bili novijih problema s izostancima nemaju, od prije nedostaje Stanko Jurić i Stipe Vučur, te Josip Posavec i David Čolina dok pravo nastupa u današnjoj utakmici ima i novi napadač gostiju Marin Jakoliš.

Hajduk u Koprivnici u pravilu nema lagan posao, od 32 do sada međusobno odigrane ligaške utakmice splitski je prvoligaš slavio u njih deset, izgubio sedam, a petnaest puta susreti su okončani bez pobjednika. Slaven Belupo je posljednju pobjedu nad Hajdukom ostvario u 18. kolu sezone 2016/2017 kada je pod vodstvom Željka Kopića i golovima Marija Burića i Mirka Ivanovskog upisao 2-1 pobjedu protiv gostujuće momčadi koju je privremeno s klupe vodio Marko Lozo.

Glavni sudac današnje utakmice je Marko Matoc iz Zaprešića koji je u dosadašnjem dijelu prvenstva sudio jednu utakmicu i to također Slaven Belupu doma (poraz od Dinama 0-3). Pomoćnici će mu biti Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Vedran Đurak iz Siska.

Treneri Ivica Sertić i Damir Burić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: