Europska liga: Preokret Borussije u Firenci, Gent izbacio Tottenham (VIDEO)

U posljednjih sedam utakmica šesnaestine finala Europske lige dobili smo sve sudionike osmine finala. Plasman dalje su izborili Kopenhagen, Borussia Mönchengladbach, Genk, Lyon, Rostov, Gent i Celta.

Kopenhagen* – Ludogorec

Danski prvak Kopenhagen izborio je plasman u osminu finala Europske lige, na svom su terenu odigrali utakmicu bez golova protiv bugarskog prvaka Ludogoreca, nakon što su u Bugarskoj slavili rezultatom 1-2.
Fiorentina – Borussia Mönchengladbach*
Zanimljivo je bilo u Firenci, gdje su ‘Viole’ branili svoju prednost od 0-1 iz Njemačke. Domaći su poveli pogotkom našeg Nikole Kalinića u 16. minuti koji je zabio svoj peti zgoditak u Europskoj ligi. U 29. minuti na 2-0 je povisio Borja Valero, s obzirom na ukupnu prednost od 3-0 činilo se kako su stvari ovdje riješene, ali onda je uslijedio veliki preokret njemačke momčadi, koja je do kraja utakmice zabila čak četiri pogotka. Junak gostiju bio je napadač Lars Stindl koji je preokrenuo rezultat svojim hattrickom, zabijao je u 44., 47. i 55. Konačnih 2-4 postavio je Christensen u 60. minuti. Za Fiorentinu je cijelu utakmicu odigrao Kalinić, Milan Badelj je igrao do 64. minute, a Hrvoje Milić nije bio u zapisniku za ovu utakmicu.

Genk* – Astra

Prolazak dalje osigurao je i belgijski Genk, koji je slavio s minimalnih 1-0 protiv rumunjske Astre. Nakon remija (2-2) u prvoj utakmici, pobjedu i prolazak belgijskoj momčadi donio je Pozuelo pogotkom u 67. minuti.

Lyon* – AZ Alkmaar

Francuski Lyon potopio je nizozemski AZ Alkmaar na svom terenu. Nakon visoke pobjede u Nizozemskoj od 1-4, domaći su na svom terenu bili još uvjerljiviji, bilo je čak 7-1. Za Lyon su zabijali Cornet, Darder, Aouar, Diakhaby te tri puta Nabil Fekir. Za goste je zabio Levi Garcia.

Sparta Prag – Rostov*

Bez većih problema, prolazak je i osigurao Rostov, koji je u prvoj utakmici slavio s uvjerljivih 4-0. Danas je bilo 1-1, poveo je Rostov u 13. minuti preko Poloza, a remi domaćima donio je Karavaev pogotkom u 84. minuti.

Tottenham – Gent*
Prolazak dalje ostvario je i treći belgijski predstavnik, Gent. Nakon pobjede od 1-0 na svom terenu, uzbudljivo je bilo na Wembleyu, gdje je Tottenham poveo već u 10. minuti preko Eriksean. Deset minuta kasnije Gent je izjednačio zahvaljujući Kaneu koji je nakon kornera poslao loptu u svoju mrežu. Tottenham je prednost vratio u 61. minuti kada se u strijelce upisao i Wanyama. S obzirom da taj rezultat nije bio dovoljan domaćima, počeli su u pohod i na treći gol, ali je sjajnu kontru izveo Gent u 82. minuti kada je napadač Jeremy Perbet pogodio za konačnih 2-2. Lovre Kalinić branio je cijelu utakmicu za Gent.

Šahtar – Celta Vigo*

Šahtar je u Vigu svladao Celtu rezultatom 0-1, a istim rezultatom Celta je golom Aspasa iz kaznenog udarca u 90. minuta slavila u Ukrajini pa su se igrali produžeci. U njim gosti dolaze do prolaza pogotkom Cabrala u 108. minuti.