Europska liga: Kalinić sačuvao mrežu, Fiorentina slavila u Mönchengladbachu (VIDEO)

Grafika: UEFA

Večeras su na rasporedu susreti šesnaestine finala Europske lige. U prvoj utakmici dana, nešto ranije od ostalih, ruski je Krasnodar s minimalnih 1-0 svladao turski Fenerbahce. Gol vrijedan prednosti pred uzvrat u Turskoj zabio je Viktor Claessen u 4. minuti.

Lyon je ostvario ogroman korak ka osmini finala visokom pobjedom 1-4 protiv nizozemskog AZ Alkmaara. Zavidnu prednost francuska je momčad imala već nakon prvog dijela, na odmor su otišli s dva gola prednosti, jer su mrežu domaćih pogodili Tousart te Alexandre Lacazette. Sjajan golgeterski niz Lacazette je nastavio i u drugom dijelu jer je u 57. minuti zabio svoj drugi gol za vodstvo od 1-3. Domaćini su smanjili s bijele točke preko Jahanbakhsha, da bi Ferri postavio konačnih 1-4 u sudačkoj nadoknadi.

Zanimljivo je bilo i u Rumunjskoj, gdje su neodlučenu utakmicu odigrali Astra i Genk, bilo je 2-2. Castagne je doveo belgijsku momčad u vodstvo u 25. minuti, da bi domaćini izjednačili krajem prvog dijela. Genk je još jednom poveo u 83. minuti preko Trossarda, ali je rumunjska momčad uspjela poravnati rezultat u 90. minuti pogotkom Seta.

Važnu pobjedu u gostima ostvario je rumunjski Šahtar koji je slavio u Španjolskoj protiv Celte Vigo rezultatom 0-1. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Blanco Leschuk u 27. minuti. Kapetan ukrajinske momčadi Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu.

Ruski Rostov otvorio si je vrata osmine finala sjajnom predstavom i pobjedom 4-0 protiv Sparte Prag. Da se češka momčad neće dobro provesti u Rusiji bilo je poznato nakon prvih 45 minuta, jer je rezultat već bio 3-0, strijelci su bili Mevlja, Poloz te Noboa, da bi u drugom dijelu zabio i Azmoun.

Domaće slavlje upisao je i Gent koji je s minimalnih 1-0 svladao Tottenham. Belgijski je prvoligaš slavio pogotkom napadača Perbeta u 59. minuti nakon sjajne akcije i asistencije Miličevića. Lovre Kalinić proveo je svih 90 minuta među vratnicama domaćih.

U Bugarskoj su se sastali Ludogorec i Kopenhagen, a uspješnija je bila danska momčad koja uzvrat čeka s gostujućom pobjedom od 1-2. Gosti su dobro počeli, i poveli već u 2. minuti autogolom Aniceta. Početkom drugog dijela vodstvo je povisio Toutouh, da bi u finišu utakmice konačnih 1-2 postavio Keseru.

Uspješna je bila i Fiorentina koja je slavila na gostovanju u Gladbachu, bilo je 0-1. Iako su domaćini odigrali bolju utakmicu, čovjek odluke bio je sjajni Federico Bernardeschi koji je mrežu domaćih sjajno pogodio iz slobodnog udarca u 44. minuti. Nikola Kalinić u igri je bio do 77. minute, Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu, a Milić nije bio pozvan za ovu utakmicu.

Jedina utakmica u terminu od 19 sati koja je završena bez pogodaka igrala se u Grčkoj gdje su utakmicu bez golova odigrali Olympiakos i turski Osmanlispor. Olympiakos je od 74. minute igrao s igračem manje jer je isključen Viana, tako da će on propustiti uzvratnu utakmicu.