Europska liga: Benfica nakon produžetaka izbacila Dinamo (VIDEO)

SL Benfica / Twitter

Nakon pobjede na Maksimiru, Dinamo je u uzvratnom susretu osmine finala Europske lige poražen kod Benfice rezultatom 3:0, te se oprostio od nastupa u Europskoj ligi za ovu sezonu.

Prvo poluvrijeme očekivano je pripalo Benfici koja je bila bolja, no domaća momčad nije uspijevala ozbiljno zaprijetiti Livakoviću.

U 22. minuti Dinamo je tražio kazneni udarac nakon duela Petkovića i jednog domaćeg braniča, no sudac Aytekin nije pokazao na bijelu točku, sudio je prekršaj u napadu.

Prva ozbiljnija prijetnja domaćih viđena je u 23. minuti kada Andrija Živković puca, no lopta odlazi preko gola. U 38. minuti nakon solo prodora puca Pizzi, no njegov udarac zaustavlja Livaković. Četiri minute kasnije snažnim udarcem prijeti i Rafa Silva, no vratar Dinama opet je bio spreman.

U drugom dijelu Benfica je još malo dodala gas. Trener domaćih u igru je odmah početkom drugog dijela na teren ubacio Jonasa i Grimalda, a sredinom drugog dijela u igru je ušao i mladi Joao Felix.

Prvi udarac Dinama prema golu vijdeli smo u 52. minuti – Petković prijeti, no Vlachodimos brani.

Benfica u vodstvo dolazi u 71. minuti. Branič Ferro uposlio je Pizzija koji glavom vraća loptu za Jonasa, a ovaj, uz malo sreće, šalje loptu u mrežu Dinama.

Šest minuta nakon pogotka opasno je opet prijetila Benfica – ali udarac Rubena Diasa glavom je blokiran. U 78. minuti pokušava i Jonas, no nije bio precizan.

Nakon regularnih 90 minuta ostalo je 1:0 pa je utakmica otišla u produžetke. Već u prvoj minuti produžetaka Dinamo u šansi – pucao je Gavranović koji je zamijenio Petkovića, ali ravno u Vlachodimosa. Drugi pogodak Benfica je nagovijestila u 94. minuti, udarac Jonasa iz daljine u korner je uspio izbiti Livaković.

Nakon tog kornera Benfica povisuje na 2:0. Loše je reagirala obrana Dinama koja nije dobro očistila situaciju nad kojom je imala kontrolu, a sjajan pogodak zabija Ferro.

U 96. minuti Amer Gojak promašio je zicer. Sjajno ga je uposlio Oršić, reprezentativac BiH ostao je potpuno sam, neometan pucao s par metara, ali je lopta otišla pokraj gola. Novi problem zadesio je Dinamo u 104. minuti. Petar Stojanović dobio je žuti karton, a onda je dva puta protestno mahao rukom sucu Aytekinu, koji mu je odmah pokazao i drugi žuti karton.

S igračem manje Dinamu je posao bio dodatno otežan. Stvari su praktički bile riješene u 105. minuti kada lijevi bek Alex Grimaldo fenomenalno pogađa za visokih 3:0.

Dinamo se mogao vratiti u igru u 111. minuti. Dino Perić je lijepo ostavio loptu Atiemwenu koji se oslobodio čuvara, bivši nogometaš Gorice svladao je Vlachodimosa no na njegovu žalost lopta je otišla tik pored stative.

Osim Benfice plasman u četvrtfinale ostvarili su Chelsea, Valencia, Napoli, Arsenal, Eintracht Frankfurt, Slavia Prag i Villarreal. Ždrijeb parova četvrtfinala je sutra u 13 sati.