Europska liga: Anderlecht do prolaza u posljednjoj minuti (VIDEO)

Grafika: UEFA

Poznato je i prvih devet prolaznika u osminu finala Europske lige. Jučer su prolazak izborili Krasnodar, Schalke i Manchester United, a u terminu od 19 sati prolazak dalje izborili su i Olympiakos, Ajax, APEOL, Roma, Bešiktaš te Anderlecht.

Fenerbahçe – Krasnodar*

Nakon pobjede na svom terenu od 2-1, ruski Krasnodar sačuvao je prednost protiv Fenerbahçea remijem od 1-1 u Turskoj. Goste je u vodstvo doveo Smolov u 7. minuti, a domaći su izjendnačili preko Souze pred kraj prvog dijela. Do kraja utakmice domaći nisu uspjeli postići drugi zgoditak koji bi ih odveo u produžetke.

Schalke* – PAOK

Nakon uvjerljive pobjede od 0-3 na gostovanju, Schalke je bez većih problema sačuvao prednost u Gelsenkirchenu, bilo je 1-1. Domaći su poveli u 23. minuti pogotkom Schopfa, a dvije minute kasnije branič Schalkea Matija Nastasić pogodio je svoju mrežu. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Marin Leovac nije nastupio za PAOK zbog ozljede.

St.Etienne – Manchester United*

Nakon pobjede od 3-0 na Old Traffordu, momčad Manchester Uniteda potvrdila je svoj prolazak u osminu finala slavljem od 0-1 u Saint-Étienneu. Pogodak odluke u ovoj je utakmici zabio Mkhitaryan, a Jose Mourinho za osminu finala ostao je bez svog braniča Baillya koji je zaradio dva žuta kartona sinoć.

Osmanlispor – Olympiakos*

Nakon utakmice bez golova u Grčkoj, jednako tako prošlo je prvo poluvrijeme i u Turskoj u prvoj uzvratnoj utakmici danas. No, pitanje prolaska između ova dva kluba riješilo se u samo 45 minuta, kada je Olympiakos uspio postići tri pogotka i osigurati plasman u osminu finala. Dva puta mrežu je domaćih pogađao Ansarifard, a u strijelce se upisao i Elyounoussi.

Roma* – Villarreal

U osminu finala plasirala se i Roma koja je u Španjolskoj slavila s visokih 0-4, dok je danas na Olimpicu poražena s minimalnih 0-1 protiv Villarreala. Jedini pogodak za goste danas je zabio Borre, a Antonio Rudiger kod Rome je zaradio dva žuta kartona zbog čega će propustiti prvu utakmicu osmine finala.

Bešiktaš* – Hapoel Beer Sheva
Bešiktaš je u prvoj utakmici u Izraelu slavio rezultatom 1-3, a prolazak je potvrdio danas domaćim slavljem od 2-1. Bešiktaš je poveo u 17. minuti golom Aboubakara, gosti su izjednačili u drugom dijelu pogotkom Nwakaemea, dok je pobjedu domaćima tri minute prije kraja donio Tosun. Matej Mitrović nije nastupio u ovoj utakmici.

Ajax* – Legia

Tijesno je bilo u Amsterdamu, gdje je Ajax izborio plasman u osminu finala minimalnom pobjedom od 1-0 protiv poljske Legie. Nakon utakmice bez golova u Varšavi, prolazak dalje Ajaxu je donio Viergever pogotkom početkom drugog dijela danas.

Zenit – Anderlecht*

Anderlecht je u ovom dvomeču slavio u prvoj utakmici rezultatom 2-0, da bi danas momčad Zenita slavila rezultatom 3-1, no prolazak dalje osigurala je belgijska momčad zbog pogotka u gostima. Ruska je momčad bila nadomak prolaza, nakon 78 minuta vodili su 3-0, dva gola zabio je Giuliano, a jedan Dzyuba, no prolazak Anderlechtu donio je švedski napadač Isaac Thelin pogotkom u zadnjoj minuti.

APOEL* – Athletic Bilbao

Prednost je ispustio Athletic Bilbao, koji se već u šesnaestini finala mora oprostiti od natjecanja u Europskoj ligi. Nakon pobjede od 3-2 u Baskiji, momčad Ernesta Valverdea poražena je 2-0 na Cipru što je bilo dovoljno domaćoj momčadi za prolazak dalje. Strijelci su bili Soteriou i Gianniotas s bijele točke.