EURO: Portugal prvi polufinalist (VIDEO)

Portugal je prvi polufinalist Europskog prvenstva nakon što je boljim izvođenjem udaraca s jedanaest metara svladao Poljsku. Ključnim se pokazala četvrta serija kada je Rui Patricio obranio udarac Błaszczykowskog. Momčad Fernanda Santosa će u polufinalu odmjeriti snage s boljim iz susreta Belgije i Walesa.

Nakon 90 minuta bilo je 1:1 (1:1). Portugal i Poljska su tako postale prve reprezentacije nakon Italije i Francuske iz 2000. godine koje su na istom prvenstvu dva puta igrali produžetke, a zanimljivo da je Portugal svih pet utakmica na turniru nakon 90 minuta odigrao s neriješenim ishodom.

Poveli su Poljaci već u drugoj minuti preko Lewandowskog kojem je to bio prvi pogodak na turniru. Bio je to drugi najbrži zgoditak u povijesti europskih prvenstava.

U 33. minuti je izjednačila mlada zvijezda Bayerna Renato Sanches te je time postao treći najmlađi strijelac u povijesti Eura te najmlađi u fazi razigravanja.

Od 21:00 sat u Marseilleu počinje prvi susret četvrtfinala Europskog prvenstva u kojem se sastaju Poljska i Portugal.

Poljaci su na putu do osam najboljih izbacili Švicarsku nakon boljeg izvođenja udaraca sa jedanaest metara, a Portugal je u Lensu golom Quaresme u 117. minuti svladao Hrvatsku.