EURO: Islanđani do senzacionalne pobjede!

Posljednju utakmicu osmine finala odigrali su u Engleska i Island. U četvrtoj minuti poveli su Englezi pogotkom Waynea Rooneyja iz kaznenog udarca.

Trebalo je tek nešto više od minute da Islanđani dođu do izjednačenja,Ragnar Sigurdsson bio je strijelac nakon što je Arnason prenio loptu glavom poslije auta.

Pobjednički pogodak za Islađane postigao jeKolbeinn Sigthorsson u 18. minuti susreta nakon neodlučnosti engleske obrane te loše reakcija vratara Harta.

Iznenađujući poraz te šok i nevjerica za Engleze!

Od 21:00 sat u Nici počinje posljednji susret osmine finala Europskog prvenstva u kojem se sastaju Engleska i Island. Gordi Albion je u dosadašnjem tijelu turnira upisao pobjedu protiv Walesa te neriješene ishode protiv Rusije i Slovačke. Island je pak remizirao protiv Portugala i Mađarske, a slavio je protiv Austrije.