Engleska visokom pobjedom protiv Paname osigurala osminu finala; Kane najbolji strijelac (VIDEO)

FIFA World Cup / Twitter

Engleska je u susretu drugog kola s visokih 6:1 pobijedila Panamu te se službeno plasirala u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Za razliku od utakmice s Tunisom, gdje je Lingaard otvorio utakmicu s nekoliko velikih promašaja, Engleska je puno bolje ušla u ovu utakmicu. Već u osmoj minuti Englezi su poveli, a pogodak je postigao John Stones nakon kornera, na ubačaj Trippiera.

Engleska je već u 22. minuti povisila svoje vodstvo, Fidel Escobar skrivio je kazneni udarac na Lingardu, a Harry Kane bez većih problema u rašlje zabija za povećanje vodstva.

Već u 36. minuti bilo je 3:0. Promašivao je protiv Tunisa, ali ovog puta Jesse Lingard sjajno pogađa za novi pogodak Engleza.

Engleska je s demoliranjem Paname nastavila u 40. minuti. Sjajnu utakmicu odigrali su nakon prekida, a sve je završio John Stones, drugim pogotkom danas.

Ni tu nije bio kraj za prvo poluvrijeme. Fidel Escobar u 45. je minuti skrivio drugi penal na utakmici. Izvođač je opet bio Harry Kane, na identičan način zakucao je loptu u mrežu za velikih 5:0 nakon prvog poluvremena.

U 62. minuti pao je i šesti pogodak u mrežu Panamaca. Udarac je uputio Loftus-Cheek, a smjer je promijenio Harry Kane te je upisao hat-trick na današnjoj utakmici. Ovo je bio njegov treći pogodak danas, peti ukupno, čime je stigao na mjesto prvog strijelca prvenstva, ispred Ronalda i Lukakua koji imaju po četiri.

Harry Kane je tako postao treći engleski nogometaš koji je na Svjetskim prvenstvima postizao hat-trick. Prije njega to su uspjeli Geoff Hurst 1966. godine i Gary Lineker 1986. godine. U 66. minuti napokon je i Panama dočekala svoju pravu priliku za gol. Murillo je uspio prebaciti Pickforda, ali lopta ipak nije ušla u mrežu, s obzirom da su engleski braniči bili na pravom mjestu. U 73. minuti Engleska je prijetila i preko Hendersona, ali je njegov volej otišao malo pokraj gola. Panama je blizu počasnog pogotka bila i u 76. minuti, no  Torres nakon kornera nije najbolje zahvatio loptu iako je bio potpuno sam. Lopta je otišla pokraj gola.

Panamci do pogotka ipak stižu u 79. minuti. Avila je ubacio s lijeve strane iz slobodnog udarca, a Baloy zabija prvi pogodak Paname na Svjetskom prvenstvu.

Engleska je ovom pobjedom osigurala plasman u osminu finala, imaju šest bodova kao i Belgija. Odluka o prvoj poziciji past će u posljednjem kolu, kada se sastaju ove dvije ekipe.