EL: Runje, Iličević i Lendrić strijelci, Bagarić asistent; Bišćan s Olimpijom ispao od finskog VPS-a (VIDEO)

Grafika: UEFA

Sablić sa Širokim sačuvao prednost s Pecare Momčad Širokog Brijega obranila je prednost od 2-0 iz prve utakmice protiv kazahstanskog Ordabasya. Uzvratna utakmica završena je bez pogodaka. Za momčad Gorana Sablića cijeli su susret odigrali Luka Begonja i Slavko Bralić, dok je Dejan Čabraja zamijenjen u sudačkoj nadoknadi. Sablićeva momčad u drugom će pretkolu odmjeriti snage sa škotskim Aberdeenom.

Bjeličin Lech uvjerljiv i u uzrvatu
Poljski Lech je nakon pobjede od 4-0 u prvoj utakmici danas svladao makedonski Pelister rezultatom 0-3 te tako potvrdio svoj plasman u drugo pretkolo. Za momčad Nenada Bjelice danas je prvo poluvrijeme igrao Mario Šitum, koji je u prvom susretu postigao dva pogotka. U drugom pretkolu čeka ih norveški Haugesund, koji je nakon 7-0 na domaćem travnjaku remizirao bez pogodaka u gostima kod sjevenoirskog Colerainea.
Ivo Kardum, Andro Švrljuga – Suduva / Dražen Bagarić, Ljuban Crepulja – Soligorsk
Litavska Suduva plasirala se u drugo pretkolo pobjedom od 2-1 što je i ukupan rezultat ovog dvomeča protiv bjeloruskog Soligorska. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski vratar Ivo Kardum kao i branič Andro Švrljuga. Kod gostiju prvo poluvrijeme odigrao Dražen Bagarić koji je bio asistent jedinog pogotka svoje ekipe, dok ga je početkom drugog dijela zamijenio Ljuban Crepulja. U drugom pretkolu igrat će s latvijskom Liepajom u kojoj nastupa naš Dario Tomić. http://www.dailymotion.com/video/x5splo2_suduva-marijampole-2-1-shakhtyor-soligorsk-highlights-2017-18-uefa-europa-league-hd_sport
Ante Bakmaz – Jelgava
Drugi latvijski predstavnik Jelgava nije uspjela proći prvu eruopsku prepreku. Poražena je na svom terenu rezultatom 0-1, te se s ukupnih 0-3 oprostila od Europske lige u okršaju s Ferencvarosom. Za domaće je do 69. minute u igri bio hrvatski veznjak Ante Bakmaz.
Ivo Iličević – Kairat Almaty
Kazahstanski predstavnik Kairat s ukupnih je 1-8 izbacio Atlantas, te se plasirao u drugo pretkolo kvalifikacija gdje ih čeka albanski Skënderbeu. Prvo poluvrijeme za Kairat (koji je danas slavio rezultatom 1-2) odigrao je hrvatski veznjak Ivo Iličević koji je bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe u 35. minuti iz kaznenog udarca. http://www.dailymotion.com/video/x5spqix_all-goals-uefa-europa-league-qualifying-r1-06-07-2017-fk-atlantas-1-2-kairat-almaty_sport
Dario Tomić – Liepaja
FK Liepaja pogotkom u 94. minuti utakmice nadoknadila je poraz iz prve utakmice i tako slavljem od 2-0 protiv Crusadersa danas, zahvaljujući boljoj gol razlici s ukupnih 3-3 plasirala u drugo pretkolo. Do 70. minute u igri se domaćih danas zadržao hrvatski branič Dario Tomić. U drugom pretkolu igrat će sa spomenutom Suduvom. http://www.dailymotion.com/video/x5spwh2_fk-liepaja-lat-2-0-crusaders-nir-06-07-2017_sport
Antonio Mance – Trenčin
Slovački Trenčin također se s uvjerljivih 1-8 plasirao u drugo pretkolo. Za slovačku momčad koja je danas slavila rezultatom 0-3 do 68. minute u igri je bio i hrvatski napadač Antonio Mance. Za prolazak u treće pretkolo igrat će s izraelskim predstavnikom Bnei Yehudom.
Tomislav Puljić – Vaduz
Švicarski Vaduz plasirao se u drugo pretkolo s ukupnih 5-1 protiv Bala Towna. Danas je Vaduz slavio s 3-0, a cijeli je susret odigrao i hrvatski stoper Tomislav Puljić. U drugom pretkolu snage će odmjeriti s norveškim Oddom, koji je s ukupnih 5-0 bio bolji od sjevernoirskog Ballymena.
Nino Galović – Dinamo Minsk
Dinamo Minsk s ukupnih je 1-4 izbacio Runavik, a danas su slavili rezultatom 0-2. Cijeli susret odigrao je hrvatski stoper Nino Galović. Bjeloruskog predstavnika sada u drugom pretkolu očekuje dvomeč s Rabotničkim iz Makedonije, koji je s ukupnih 7-0 porazio sanmarinski Tre Penne.
Nikola Tkalčić – Norrköping
Hrvatski veznjak Nikola Tkalčić također je sa svojom ekipom izborio drugo pretkolo. Švedski je Norrköping s ukupnih 0-6 izbacio kosovskog predstavnika Prishtinu, a u današnjoj pobjedi 0-1 cijeli je susret odigrao i naš Tkalčić. U drugom prektolu igrat će s Trakaiem iz Litve.
Igor Bišćan, Leon Benko, Dino Štiglec, Tomislav Tomić, Danijel Miškić – Olimpija Ljubljana
Ljubljanska Olimpija ispala je već u prvom pretkolu kvalifikacija. Finski VPS danas je slavio s minimalnih 0-1, te se s ukupnih 0-2 plasirao u drugo pretkolo. Za momčad Igora Bišćana cijeli susret igrali su Dino Štiglec i Tomislav Tomić, Leon Benko igrao je do 63. minute, dok je veznjak Danijel Miškić u igru s klupe ušao u 76. minuti.
Ivan Runje – Jagiellonia
Poljska Jagiellonia bila je uvjerljiva na svom terenu, s visokih je 4-0 svladala gruzijski Dinamo Batumi, a ukupni rezultat je 5-0. Hrvatski stoper Ivan Runje odigrao je cijeli susret za domaće, te je bio strijelac trećeg pogotka u 88. minuti. U drugom pretkolu očekuje ih borba protiv azerbajdžanske Gabale za koju igra naš Filip Ozobić. http://www.dailymotion.com/video/x5sq640_jagiellonia-pol-3-0-dinamo-batumi-geo-06-07-2017_sport
Andrija Filipović – ND Gorica
Slovenska Gorica remizirala je na svom terenu 2-2 protiv armenijskog Shiraka, te se plasirala u drugo pretkolo zbog pobjede od 0-2 iz prve utakmice. Za slovenskog predstavnika do 76. minute igrao je hrvatski napadač Andrija Filipović. U narednom pretkolu očekuje ih puno teži protivnik, a to je grčki Panionios.
Marko Radaš (Skenderbeu) – Albanija
Skenderbeu je potvrdio svoju pobjedu iz prve utakmice (1-0) danas protiv Sant Julie slavljem s visokih 0-5. Cijeli susret za goste je odigrao hrvatski stoper Marko Radaš.
Ivan Lendrić – Željezničar
Baš kao i u prvoj utakmici, Ivan Lendrić bio je strijelac za Željezničar. BH predstavnik remizirao je protiv crnogorske Zete 2-2, ali su se plasirali dalje zbog pobjede od 1-0 na svom terenu. Lendrić je igrao do 79. minute, a mrežu je pogodio u 61. minuti. U drugom pretkolu očekuje ih švedski AIK. http://www.dailymotion.com/video/x5sq4yh_ivan-lendric-goal-hd-zeta-mne-1-2-zeljeznicar-bih-06-07-2017_sport
Saša Novaković, Elvis Sarić – Sarajevo
Nakon što su plasman dalje izborili Široki brijeg i Željezničar, od BH predstavnika ispao je samo Sarajevo, kojI je nakon penala poražen od moldavske Zarie. Sarajevo je na svom terenu slavio s 2-1 čime je anulirao prednost gostiju iz prve utakmice, ali nije uspio proći dalje. Za Sarajevo su svih 120 minuta igrali Saša Novaković i Elvis Sarić koji je bio precizan s bijele točke u raspucavanju. https://www.youtube.com/watch?v=ETq-kzS90Hw Spomenimo na kraju i makedonsku Shkendiju za koju nastupa hrvatski branič Ivan Čeliković koji danas nije nastupio za razliku od prve utakmice, ali je njegova momčad bila uvjerljiva (0-4), pa se s ukupnih 0-7 plasirala dalje. Josip Krznarić pak nije nastupio za estonsku Levadiu koju je s ukupnih 6-2 izbacio Cork City.