EL: Rijeka slavila protiv Milana! (VIDEO)

U susretu 6. kola skupine D Europske lige Rijeka je na Rujevici pred 8.021 gledateljem slavila protiv Milana rezultatom 2:0 (1:0) upisavši jednu od najznačajnijih pobjeda u europskim natjecanjima.

Bijeli su tako došli i do prve pobjede na domaćem terenu još od rujna ove godine kada su u 8. kolu HT Prve lige svladali Cibaliju rezultatom 7:0.

Momčad Matjaža Keka je upisala drugi trijumfa i ukupno sedmi bod kojim je natjecanje u skupini okončala na trećem mjestu ljestvice iza vodećeg Milana i bod manje od drugoplasiranog AEK-a koji je večeras u Beču remizirao sa posljednjeplasiranom Austrijom.

Uz 360.000 eura koliko je nagrada UEFA-e za pobjedu domaćini su došli i do vrijednih bodova za europski koeficijent što im može biti od velike važnosti u budućim sezonama.

Rijeka je dobro otvorila susret te je povela već u sedmoj minuti susreta kada je precizan iz slobodnog udarca bio Jakov Puljić.

Pitanje pobjednika je riješeno na samom početku drugog poluvremena, u 47. minuti, kada je Zuta po lijevoj strani uposlio Kvržića koji na pet metara pronalazi Gavranovića, a švicarski Hrvat je prizemnom udarcem svladao Storarija.

6. kolo skupine D:

Rijeka – Milan 2:0

Austria Beč – AEK 0:0

Od 19 sati na rasprodanoj Rujevici počinje susret 6. kola skupine D Europske lige u kojem će snage odmjeriti Rijeka i Milan.

Obje momčadi u utakmicu ulaze s jasnim stanjem kad je u pitanju plasman u iduću fazu natjecanja. Domaćini nemaju šanse za prolazak među 32 momčadi koje ćemo gledati i iduće godine dok su Rossoneri osigurali prvo mjesto na ljestvici.

U prvom međusobnom susretu ove dvije momčadi Milan je na San Siru nakon zgoditka u sudačkoj nadoknadi došao do pobjede od 3:2.

Domaćini u večerašnjem ogledu od bitnijih igrača ne mogu računati na Mišića, Bradarića, Gorgona te Hebera dok su gosti doputovali bez Kalinića, Susa, Bonaventure, Rodrigueza, Kessiea, Calhanoglua, Borinija i Donnarumme.