EL: Osijek se nakon jedanaesteraca oprostio od Europe (VIDEO)

U uzvratnoj utakmici 2. pretkola kvalifikacija za Europsku ligu Osijek je, pred 7 214 gledatelja (od čega oko 500 gostujućih), rezultatom 1-0 (1-0) pobijedio CSKA iz Sofije, no ipak se oprostio od kontinentalnog natjecanja nakon lošijeg izvođenja jedanaesteraca.

Strijelac pogotka vrijednog produžetaka i ukupnih 1-1 bio je Ante Majstorović. Gosti su u izvođenju jedanaesteraca bili uspješniji i postigli četiri pogotka, dok su Bijelo Plavi mrežu tresli tri puta.

Pred početak utakmice potvrđeno je da će gosti zaigrati bez Evandra, najboljeg igrača i strijelca jedinog pogotka iz prve utakmice. 22-godišnji Brazilac je navodno nakon sinoćnjeg treninga CSKA imao povišenu temperaturu te zbog toga nije bio ni u zapisniku za utakmicu.

Prvu dobru situaciju vidjeli smo u 3. minuti kada je Bočkaj iz slobodnog udarca s nekih 25 metara pucao u okvir, no Černiauskas se iskazao sigurnom reakcijom i odbio loptu u ubačaj sa strane za Osijek.

U 13. minuti prva ozbiljna situacija pred vratima Ivušića. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desne strane lopta se od Marića odbila izvan igre, gosti su tražili kazneni udarac zbog Marićevog navodnog igranja rukom, no usporena snimka dokazala je da je austrijski sudac bio u pravu što nije reagirao na proteste igrača bugarskog kluba.

Bočkaj je u 24. minuti odigrao dobru loptu s lijeve strane napada za Šoršu koji u padu puca glavom, no lopta odlazi malo pored vratnice.

Osijek do rezultatske prednosti i poravnanja ukupnog rezultata stiže pogotkom Ante Majstorovića u 27. minuti utakmice. Stoper domaćih ostao je u napadu nakon loše izvedenog kornera, te fantastično reagirao na ubačaj Žapera s desne strane napada i postigao svoj prvijenac u dresu Osijeka za 1-1.

Prilikama vrlo siromašno poluvrijeme okončano je opravdano nepriznatim pogotkom gostiju u posljednjim sekundama prvog poluvremena.

Na poluvremenu je Dino Skender u svlačionici ostavio Kleinheislera, umjesto kojeg je ušao Lopa.

U 50. minuti Sowe je uputio dalekometni udarac, neprecizno, malo pored vratnice.

Pilj je u 62. minuti nakon solo prodora uputio dobar udarac s nekih 17 metara, no lopta odlazi zaista malo pored vratnice.

Gosti prvu izmjenu obavljaju u 65. kada je umjesto Zaneva ušao Turitsov.

U 78. Ljupko Petrović drugi put mijenja, igru napušta Malinov, a ulazi Carey.

Do kraja 93. minute gledali smo zaista nekonkretan nogomet i posljedično nismo vidjeli nijednu ozbiljnu situaciju pred vratarima.

U prvoj minuti prvog produžetka Skender je umjesto Žapera u igru poslao Mioča, a tri minute poslije u redovima gostiju posljednja izmjena, Watt ulazi umjesto Fabbrinija.

U 96. minuti Bočkaj je nakon ubačaj iz kuta uputio udarac iz voleja s nekih 18 metara, lopta je otišla malo pored vratnice gostiju.

CSKA je u 105. minuti imao najbolju priliku u dotadašnjem dijelu utakmice. Pobjegao je Sowe obrani domaćih i izašao u jedan na jedan situaciju s Ivušićem, koji izlazi s vrata i odličnom intervencijom čuva mrežu netaknutom.

Minutu poslije zadnja izmjena u Osijeku, Luka Marin ulazi u igru umjesto Antonija Mancea.

U 111. minuti gosti ponovno traže kazneni udarac zbog starta Šutala nad Wattom, no austrijski sudac odlučio je da kontakt nije bio dovoljan za najstrožu kaznu.

Spretniji su u izvođenju jedanaesteraca bili gosti za koje je jedini promašaj upisao Geferson, dok kod Osijeka pogodak s bijele nisu postigli Bočkaj i Škorić.

Sljedeći protivnik CSKA bit će ukrajinska Zarja koja je danas i doma svladala crnogorsku Budućnost (1-0) i tako s ukupnih 4-0 osigurala nastup u 3. pretkolu Europske lige.

Od 20:45 u Gradskom vrtu počinje uzvratni susret drugog pretkola Europske lige u kojem Osijek dočekuje CSKA iz Sofije.

U prvom ogledu odigranom prije tjedan dana u Bugarskoj CSKA je slavio s 1:0 pogotkom Evandra.

Pobjednik ovog dvoboja će u trećem pretkolu igrati s boljim iz susreta Budućnosti i Zarje u kojoj je ukrajinska momčad u prvom ogledu odigranom u Podgorici slavila rezultatom 1:3.

Domaćini večeras ne mogu računati na ozlijeđene Grgića, Talysa, Jugovića i Dugandžića dok gosti nemaju problema s igračim kadrom.

Sudačku četvorku predvodi Robert Schörgenhofer iz Austrije.