Dvoboj za naslov prvaka, troboj za Europu (VIDEO)

U 31. kolu prve slovenske nogometne lige 4 od 5 domaćina upisalo je pobjede. Pobjede vodećih Olimpije i Maribora protiv zadnjih Triglava te Ankarana bile su jedinice ko Dubai, dok su Krško i Gorica svladale favorizirane goste. Peta utakmica bila je ona u Celju gdje su se domaćini razišli s remijem od gostiju iz Kidričeva.

Gorica je pobjedom nad Domžalama stigla tri boda nadomak četvrtog mjesta koje će ove sezone najvjerojatnije voditi u kvalifikacije za Europa ligu. Gorica je s još jednom ofenzivno nevjerojatno efektivnom utakmicom rezultatom 4:1 svladala goste. Prema vratima Ajdina Mulalića uputili su samo 6 udaraca. Trener domaćina Miran Srebrnič poslije utakmice ipak je rekao “da je bio rezultat pošten te da nisu ništa ukrali”.

Na petom mjestu ljestvice, dva boda ispred Gorice, sad su Knapi iz Velenja. Rudar, pod vodstvom bivšeg trenera Hajduka Marjana Pušnika, upisao je četvrti uzastopni poraz, ovaj puta ih je s 1:0 svladalo Krško. Pogotkom u 81. minuti Luka Vekić je više manje osigurao da će Posavci igrati treću sezonu zaredom u najvišem rangu slovenskog klupskog nogometa.

S svojom predstavom ne mogu biti zadovoljni ni Celjani. Jedan bod iz obračuna s Aluminijem iz Kidričeva Grofima ipak daje u pogodnu poziciju za nadanja u europski nogomet sljedeće sezone. Mirnu utakmicu u višu brzinu ubacio je bivši napadač Rijeke Dario Vizinger. Njegovom golu u 54. minuti slijedila su još tri u narednih 25 minuta. Aluminij konačnim rezultatom 2:2 zoni ispadanja bježi već za 6 bodova.

Najveća utakmica sezone Aluminij tek čeka. 30. svibnja igraju finale kupa protiv Olimpije. U slučaju iznenađenja, troboj za 4. mjesto na ljestvici neće značiti ništa, a prvi put u povijesti Europu igrati će Aluminij.

Olimpija još uvijek drži bod prednosti ispred Maribora. Prvi gol za Ljubljančane upisao je Australac na posudbi iz Rijeke, Jason Davidson. Pobjedu protiv Triglava iz Kranja je s još jednim lijepim driblingom te finišom osigurao Abbass 9. golom u sezoni. Trener Olimpije Igor Bišćan nakon utakmice priznao je da su nakon vodstva u prvom poluvremenu “previše spustili nogu sa gasa i onda je to izgledalo ne baš gledljivo”.

Vodstvo 2:1 nakon prvih 45 minuta Mariborčane nije uspavalo. U drugom poluvremenu Vijoličasti su zabili još tri puta, na dva pogotka potpis je stavio Marcos Tavares. Brazilac je ponovno prvi na ljestvici golgetera, kao što je bio već krajem sezona 2010/11, 2012/13 i 2014/15.