Dva pogotka Murića za slavlje Rijeke nad Varaždinom (VIDEO)

Arhiva/Foto: HNK Rijeka

U trećoj utakmici 1. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je, pred 4 675 gledatelja na Rujevici, rezultatom 2-1 (1-1) svladala Varaždin.

Dvostruki strijelac za domaćina je bio Robert Murić, dok je za goste pogodak postigao Matija Kolarić.

Susret je otvoren prilično otvoreno s obje strane, pokušavao je u uvodu i Varaždin zaprijetiti, no Prskalo je pravovremenim istrčavanjem spriječio ozbiljniju prijetnju po svoja vrata.

Rijeka do vodstva stiže u 7. minuti pogotkom Roberta Murića, koji je u svom prolasku nanizao nekoliko gostujućih igrača.

I nakon primljenog pogotka Varaždin je nastavio igrati vrlo aktivno prema naprijed, a takav pristup isplatio im se već u 22. minuti kada je 23-godišnji Matija Kolarić prekrasnim udarcem s nekih 18 metara postavio 1-1.

U 36. minuti Kvržić je odličnim dodavanjem u prostor pronašao Čolaka, čiji prizemni udarac s nekih 9 metara kvalitetnom intervencijom u korner odbija Nevistić.

Šest minuta poslije nakon lijepe akcije Tomečak ubacuje s lijeve strane domaćeg napada, u sredini je Čolak koji pored obrambenih igrača gostiju ipak ne stiže prvi do lopte i propušta kapitalizirati vrlo dobru situaciju za pogodak.

Prvu priliku u nastavku vidjeli smo u 50. minuti kada je Nevistić odličnom intervencijom spriječio Čolaka u jedan na jedan situaciji.

Rijeka do vodstva stiže u 57. minuti kada je Robert Murić iz slobodnog udarca pogodio mrežu loše postavljenog Nevistića za 2-1.

Dvije minute poslije Perković radi prvu promjenu, umjesto Tomislava Turčina je ušao Dejan Glavica.

Bišćan se na dvostruku izmjenu u svojim redovima odlučio u 72. kada je u igru umjesto Tibora Halilovića i Domagoja Pavičića u igru poslao Denisa Bušnju i Luku Capana.

Tri minute poslije druga izmjena u Varaždinu, umjesto Ivana Posavca ušao je Dominik Glavina.

Dvostruki strijelac Robert Murić igru je napustio u 79. minuti, ušao je Maxwell Acosty.

U 81. je Bušnja bio u vrlo dobroj situaciji no njegov udarac iskosa s lijeve strane, s nekih deset metara, odlazi malo pored vratnice.

Posljednja izmjena u redovima gostiju bio je izlazak ozlijeđenog Glavine u 84. minuti, ušao je Kristian Fućak.

Do kraja susreta, tri minute sudačke nadoknade, nismo vidjeli nijednu konkretnu situaciju pred vratarima. Varaždin je u drugom poluvremenu bio u potpunosti nemoćan i neravnopravan protivnik, te je Rijeka u konačnici zasluženo ostvarila prvu prvenstvenu pobjedu u sezoni.

Rijeka u sljedećem kolu gostuje kod Lokomotive, dok će Varaždin biti domaćin Hajduku. Program 1. kola zaključuje se sutra okršajem Hajduka i Istre 1961 (20h) na Poljudu.

Rijeka će danas s početkom u 19 sati na Rujevici u trećoj utakmici programa 1. kola Hrvatski Telekom Prve lige igrati protiv Varaždina, kluba kojem je ovo premijera u prvoligaškom društvu.

Podsjetimo ukratko, Varaždin koji se danas natječe u elitnom domaćem rangu je klub koji je od 2012. godine kao škola nogometa postojao paralelno sa starim NK Varaždinom. 2015. godine Grad Varaždin diže ruke od nekadašnjeg prvoligaša koji je poslan u stečaj, nakon tog događaj HNS donosi odluku da će NK Varaždin – Škola nogometa preskočiti dva ranga natjecanja i da će se natjecati u 3. HNL Istok. Nekoliko mjeseci poslije NK Varaždin – Škola nogometa mijenja ime u NK Varaždin i to je klub koji će danas debitirati u Prvoj HNL.

Što se promjena u odnosu na prethodnu sezonu tiče, Rijeka je otkupila i potpisala Antonija Čolaka, a redove pojačala s dolascima Matka Babića iz Lokomotive i Dani Iglesiasa iz Istre. Rujevicu su napustili vratar Simon Sluga, koji je otišao u Luton Town za odštetu od 1,5 milijuna eura, te Jasmin Čeliković, Milan Ristovski i Tomislav Turčin, koji su na posudbama u Zrinjskom, Nitri, odnosno Varaždinu.

Varaždin je pak pred premijeru u Prvoj HNL svoje redove pojačao sa spomenutim Turčinom, Dominikom Glavinom, Nevenom Đurasekom, koji je na posudbi iz Dinama te Jamala Bajandouha. Klub su napustili Maks Juraj Celić, koji je potpisao za Goricu te Mario Zebić i Stjepan Babić, koji su angažman pronašli u slovenskoj Tabor Sežani. Prethodno svim ovim dolascima i odlascima klupu varaždinskog prvoligaša napustio je Branko Karačić, a funkciju od njega preuzeo donedavni trener Šibenika Borimir Perković.

Glavni sudac današnje utakmice je Dario Bel iz Osijeka, a pomoćnici će mu biti Goran Perica iz Šibenika i Hrvoje Radić iz Splita.

Treneri Igor Bišćan i Borimir Perković na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: