Dva pogotka Kneževića, jedan Plazibata, Butića i Jovanovića; teški porazi Bilića i Balajića (VIDEO)

Četiri su se hrvatska nogometaša upisala u strijelce, dok je jedan bio u ulozi asistenta. Dvostruki strijelac bio je Josip Knežević, nove su pogotke postigli Stipe Plazibat i Karlo Butić, dok je prvijenac postigao Ivan Jovanović. Asistenciju je u pobjedi Barcelone upisao Ivan Rakitić.

Od trenera teško su poraženi Slaven Bilić i Stipe Balajić. Poraženi su i Nenad Bjelica, Ivan Jurić te Damir Burić. Pobjedu je upisao samo Zoran Mamić.

Knežević dvostruki strijelac

Momčad Puškaš Akademije, za koju nastupa hrvatski trojac Stipe Bačelić-Grgić, Josip Knežević i Antonio Perošević, prosula je bodove na gostovanju kod Honveda – u posljednjoj minuti susreta. Bivši veznjak Osijeka upisao se u strijelce u 55. i 71. minuti i tako došao do brojke od sedam prvenstvenih pogodaka. Uz Kneževića od prve minute nastupio je i Bačelić-Grgić, kojeg je na poluvremenu zamijenio Perošević. Ovim porazom Puškaš Akademija je ostala na devetom mjestu mađarske lige.

Plazibat opet strijelac

Home United je u 23. kolu singapurskog prvenstva svladao Geylang rezultatom 2-1. U strijelce se za domaću momčad ponovno upisao Stipe Plazibat, koji je bio strijelac prvog pogotka na utakmici u 33. minuti, i to iz slobodnog udarca. Plazibatu je to 25. pogodak u prvenstvu, čime je i dalje vodeći strijelac prvenstva. Home United nakon 23 kola ima 49 bodova i nalazi se na trećoj poziciji.

Bilić teško poražen

Novim porazom, ispraćen s četiri zgoditka ‘Redsa’ u mreži Joe Harta, Slaven Bilić mogao bi se ubrzo oprostiti od klupe West Hama. Iako je Lanzini smanjio zaostatak iz prvog poluvremena, drugi zgoditak Salaha i jedan Oxlade-Chamberlaina zakucali su Bilićeve izabranike na bod iznad zone ispadanja. Ukoliko Everton sutra ostvari pobjedu, Čekićari će se pridružiti Swanseu i Crystal Palaceu kao najgore tri momčadi Premiershipa. Dejan Lovren, koji od utakmice sa Spursima trpi velike kritike, priliku za nastup na Olimpijskom stadionu u Londonu dobio je u posljednjim minutama susreta – zamijenivši strijelca Chamberlaina.

Asistencija Rakitića

Barcelona je upisala desetu prvenstvenu pobjedu u 11. kolu La Lige. Momčad Ernesta Valverdea svladala je Sevillu rezultatom 2-1, a do 89. minute u igri je bio i hrvatski veznjak Ivan Rakitić. Upravo je Rakitić zaslužan za drugi pogodak Katalonaca, jer je u 65. minuti sjajno ubacio s desne strane za Paca Alcacera, koji je postigao oba pogotka. Barcelona nakon 11 kola ima 31 bod na prvoj poziciji, četiri više od Valencije.

Poraz Damira Burića

Njemački drugoligaš Greuther Fürth našeg Damira Burića poražen je na gostovanju kod Regensburga, bilo je 3-2. Cijeli susret za goste je odigrao naš stoper Mario Maloča. Nakon 13 kola Fürth je pretposljednja momčad prvenstva sa samo deset bodova.

Novi pogodak Butića

Momčad Torina do 19 godina svladala je Chievo rezultatom 1-2, u osmom kolu talijanske Primavere. Drugi pogodak za goste je u 61. minuti postigao mladi hrvatski napadač Karlo Butić. Torino nakon sedam odigranih utakmica ima 12 bodova na šestoj poziciji, te jednu zaostalu utakmicu.

Prvijenac Jovanovića

Bivši igrač RNK Splita, 26-godišnji napadač Ivan Jovanović, postigao je prvijenac u desetom nastupu za talijanskog trećeligaša Bisceglie. Njegova momčad pretrpila je težak poraz na gostovanju u Cataniji (4-1), a upravo je Jovanović bio strijelac jedinog pogotka za goste. Bisceglie se nalazi na 13. poziciji treće talijanske lige s 12 bodova nakon 11 kola.

Novi poraz Jurića

U vrlo lošoj formi nalazi se Ivan Jurić i njegova Genoa. Danas je Genoa na svom terenu poražena rezultatom 0-2, a bolja je bila Sampdoria. Cijeli susret za goste je odigrao naš Ivan Strinić. Genoa nakon 12 kola ima samo šest bodova, i pretposljednja je momčad Serije A. Sampdoria je šesta s 23.

Poraz Nenada Bjelice

U utakmici između Gornik Zabrzea i Lecha, u kojoj je pobjeda donosila prvu poziciju, uspješnija je bila domaća momčad. Gornik je rezultatom 3-1 svladao Lech našeg Nenada Bjelice. Utakmicu je kod gostiju propustio ozlijeđeni Mario Šitum. Gornik je preuzeo prvu poziciju s 29 bodova nakon 15 kola, dok je Lech peti s 24.

Pobjeda za vrh tablice

Minimalnom pobjedom kod Al-Wahde, Al-Ain pod vodstvom Zorana Mamića izjednačio se na vrhu tablice s Al Waslom – zahvaljujući kasnom pogotku braniča Mohameda Ahmeda. Nakon sedam odigranih kola prvenstva Ujedinjenih Arapskih Emirata, Mamićevi izabranici ne znaju za poraz, upisavši pet pobjeda i dva remija.

Težak poraz Balajića

NK Krško koje vodi naš Stipe Balajić teško su poraženi na domaćem terenu protiv prvaka Maribora s 0-5. Cijeli su susret za Balajićevu momčad odigrali hrvatski nogometaši Josip Balić i Tonći Mujan, Nikola Mandić je igrao do 72., a Hrvoje Jurina do 88. minute. Zadnjih nekoliko minuta za domaće je odigrao i Marko Dušak. Krško nakon 15 kola ima 16 bodova i trenutno se nalazi na sedmoj poziciji.

Kiš asistent za Soligorsk

U susretu 28. kola bjeloruske prve lige lider prvenstva Shakhtyor Soligorsk slavio je s visokih 1-5 na gostovanju kod posljednjeplasirane momčadi prvenstva – Naftana.

Za Soligorsk je utakmicu od prve minute započeo Ljuban Crepulja, umjesto kojeg je u 65. minuti zamijenio bivši igrač Rijeke i Istre – Damir Zlomislić. Tomislav Kiš je na travnjak ušao u 69. minuti utakmice, te je bio asistent za posljednji pogodak na susretu.

Dražen Bagarić susret je odgledao s klupe za pričuve.

Soligorsk dva kola prije kraja ima 65 bodova na kontu, te (uz utakmicu više) 6 bodova prednosti pred prvim pratiteljem Dinamom iz Minska, i 7 više od aktualnog prvaka BATE-a. Posljednji, i jedini put, Soligorsk se je titulom prvaka okitio 2005. godine.