Dva pogotka debitanta Ćuže za slavlje Istre u Zaprešiću (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 je rezultatom 0-2 (0-0) svladala Inter u Zaprešiću i tako stigla do prve pobjede u sezoni.

Strijelac oba pogotka za goste bio je debitant u Prvoj HNL – Mario Ćuže.

Prvu priliku imao je Inter u 3. minuti utakmice kada je nakon ubačaja Čelikovića s lijeve strane domaćeg napada najviši u skoku bio Ivan Mamut čiji udarac glavom odlazi malo pored prve vratnice.

Istog igrača u odličnu situaciju je kvalitetnim dodavanjem izbacio Serderov u 13. minuti, no Mamutov udarac u jedan na jedan situaciji brani Lovro Majkić.

Prvu prijetnju gostiju bilježimo u 17. minuti kada je 20–godišnji Dinamov igrač na posudbi u Istri – Mario Ćuže, uputio udarac s nekih 18 metara, neprecizno iznad okvira Frelihovih vrata.

Aktivna i vrlo agresivna igra s obje strane nastavila se do kraja poluvremena, no osim nepreciznog dalekometnog pokušaja Galilelae nije bilo konkretnijih opasnosti po vratare.

U 56. odlična prilika za Inter nakon zbunjenosti u sredini šesnaesterca gostiju, no Mamutov snažan i neprecizan udarac s nekih sedam metara vrlo dobrom obranom u korner odbija Majkić.

Dvije minute poslije odlična prilika na drugoj strani. Šime Gržan je ubacio s desne strane, a u sredini usamljen do lopte dolazi Adrian Fuentes, no njegov udarac je neprecizan i slab te Frelih uspješno brani.

U 62. je Fuentes nakon podužeg čuvanja lopte odlično pronašao Gržana koji izlazi u dobru situaciju pred Frelihom, no njegov udarac je blokiran. Nakon ove akcije Prelec Fuentesa vadi iz igre, ušao je Perić Komšić.

Tsonev je iz slobodnog udarca s nekih 18 metara u 67. pucao malo pored okvira gostujućih vrata.

U 70. su Mamut i Serderov duplim pasom odlično izigrali obranu Istre, no udarac Rusa brani Majkić i odbija u korner. Poslije ovog događaja u igru je umjesto Antonija Boseca ušao 19-godišnji igrač Rijeke na posudbi u Zaprešiću – Josip Mitrović.

U 75. Inter prijeti nekoliko puta. Ubačaj Čelikovića iz kuta Majkić jedva odbija, u nastavku Toplakovi igrači dva puta pucaju, no prvi pokušaj odbija Majkić, a drugi od bloka završava u korneru iz kojeg domaći nisu zaprijetili.

Minutu poslije u redovima gostiju igru napušta Šime Gržan, ušao je Mario Munivrana.

Istra do rezultatske prednosti stiže pogotkom Marija Ćužea koji je u 83. minuti odlično iskoristio situaciju i u Prva HNL debiju postigao pogodak za 0-1 gostiju.

Samo minutu poslije Einar Galilea zbog starta nad Tsonevom dobiva drugi žuti te Istra ostaje s igračem manje.

U 88. Toplak radi posljednju promjenu, Postonjski umjesto Galića.

Sudac Duje Strukan je produžio utakmicu minimalno tri minute, a u prvoj je iz slobodnog udarca pucao Postonjski no Majkić je siguran u reakciji.

Do kraja susreta Istra potvrđuje pobjedu pogotkom 20-godišnjeg Ćužea, koji je tako s dva gola debitirao u Prvoj HNL.

Istra u sljedećem kolu u Puli dočekuje Varaždin, dok će Inter biti gost u Osijeku.

Program 2. kola HT Prve lige nastavlja se sutra utakmicama Slaven Belupa i Dinama u Koprivnici (19h) te Lokomotive i Rijeke u Zagrebu (21h).

U Zaprešiću se danas igra prva utakmica programa 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojoj se s početkom od 20 sati sastaju domaćin Inter i Istra 1961.

Div iz predgrađa je u prvom kolu gostovao u Velikoj Gorici i protiv Gorice odigrao vrlo dobru utakmicu koja je okončana bez pobjednika 1-1, dok su Puležani poraženi od Hajduka na Poljudu rezultatom 2-0.

Glavni sudac današnje utakmice je Duje Strukan iz Splita, a pomoćnici će mu biti sugrađanin Hrvoje Radić i Alen Jakšić iz Solina.

Treneri Samir Toplak i Ivan Prelec na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: