Dva pogotka Čolaka za slavlje Rijeke s igračem manje u Zaprešiću (VIDEO)

U prvom susretu programa 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je, pred 634 gledatelja, rezultatom 1-2 (0-1) svladala Inter u Zaprešiću.

Dvostruki strijelac za goste bio je Antonio Mirko Čolak, a Rijeka je od 36. minute zbog isključenja Lončara igrala s igračem manje.

Rijeka do vodstva stiže iz prvog udarca na susretu. Antonio Mirko Čolak zapucao je s preko 20 metara, lopta se izgleda odbila od nekoga u bloku prevarila domaćeg vratara Matkovića za 0-1 gostiju i Čolakov drugi pogodak u sezoni.

Na isteku 17. minute Čolak je lijepo probio lijevu stranu domaće obrane, no umjesto da je odigrao u sredinu za Pavičića pokušao je pucati iz teškog kuta, njegov pokušaj otišao je iznad vrata.

Tri minute poslije Escoval je pokušao iz prekida dalekometnim udarcem ugroziti Matkovića, no domaći vratar s tim nije imao ni najmanjih problema.

Prvi pokušaj Intera bilježimo u 29. minuti, no dalekometni pokušaj Rijekinog igrača na posudbi u Interu Mateja Vuka otišao je pored desne vratnice Sluginih vrata.

U 36. minuti Rijeka ostaje s igračem manje. Stjepan Lončar tijelom blokira Komnena Andrića koji je povukao kontru gostiju te zarađuje drugi žuti karton. Prvi žuti Lončar je zaradio nekih šest minuta ranije, kada je na centru travnjaka grubo startao baš na kapetana domaćih Andrića.

U 42. minuti vrlo dobru solo kontru povukao je kapetan gostiju Alexander Gorgon, no njegov udarac s nekih 17 metara otišao je malo pored lijeve vratnice Matkovićevih vrata.

Najbolju (i jedinu) priliku u prvom poluvremenu Inter je imao u drugoj minuti sudačkog dodatka. Nakon odlične akcije lopta je stigla do 18-godišnjeg Vuka koji je bio unutar šesnaesterca, no njegov dobar udarac otišao je uz vratnicu gostujućih vrata.

Prvu spomena vrijednu situaciju u nastavku bilježimo u 61. minuti kada je Komnen Andrić udarcem s ruba šesnaesterca pogodio vanjski dio mreže Sluginih vrata. U drugom se dijelu Rijeka dosta povukla, što je i razumno s obzirom na rezultatsku prednost i igrača manje, no i takvim pristupom gosti prvi stižu do pogotka i povećanja vodstva.

U 63. minuti Čanađija je sa sredine terena odigrao odličnu dugu loptu u prostor za Pavičića, koji igra povratno u sredinu za usamljenog Čolaka. 25-godišnji Čolak nije imao ni najmanjih problema pri pospremanju lopte u mrežu za 0-2 gostiju i svoj drugi pogodak na utakmici.

U 72. minuti je igrač Osijeka na posudbi u Zaprešiću, 23-godišnji Šimunec bio blizu pogotka. Na ubačaj iz kuta je bio najviši u skoku i dobro pucao glavom, no s crte loptu odbija Austrijanac Mario Pavelić. Inter je u drugom dijelu dominirao posjedom, no nije kvalitetno znao kako iskoristiti brojčanu nadmoć.

U 78. još jedna odlična prilika za Inter. Nako vrlo dobre akcije na udarcu je s desetak metara ostao Solomon, no njegov pokušaj otišao je također malo pored vratnice. Minutu poslije lopta je završila u mreži gostiju no zbog nedozvoljene pozicije Solomona pogodak opravdano nije priznat.

Do zasluženog smanjenja zaostatka Inter stiže u 84. minuti. Nikola Rak odigrao je kvalitetno desno za Boseca, on u duelu s braničem Rijeke pada, no lopta stiže do nečuvanog Solomona (ušao u 72. umjesto Mamuta) koji postiže svoj prvijenac u dresu Intera za 1-2.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Karlo Muhar je fantastično zapucao s preko 20 metara, no Sluga vrlo dobrom reakcijom odbija u korner. Do kraja susreta Inter nije uspio ozbiljnije zaprijetiti gostima koji tako upisuju prvu pobjedu nakon niza od šest ligaških utakmica bez iste. Igor Bišćan tako je kao trener Rijeke startao s pobjedom, četvrtom za Bijele u aktualnoj sezoni.

Inter u idućem kolu u Zaprešiću dočekuje Goricu, dok će Rijeka u derbiju 12. kola gostovati kod Hajduka na Poljudu. Program 11. kola nastavlja se sutra susretima Rudeša i Osijeka (15h) te Istre 1961 i Dinama (17:30h).

Od 18 sati u Zaprešiću počinje prvi susret 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti Inter-Zaprešić i Rijeka. Biti će to debi Igora Bišćana kao nasljednika Matjaža Keka koji je nakon poraza od Gorice nakon više od pet godina napustio riječkog prvoligaša.

U prvom ovosezonskom međusobnom susret Rijeka je na Rujevici upisala uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:0.