Drugoplasirani BSK odnio bodove s gostovanja kod ‘Bumbara’

U 27. kolu 3. HNL Istok, Varteks je s minimalnih 0:1 poražen kod kuće od gostiju iz Bijelog Brda, NK BSK.

Neće Bumbari po dobrome pamtiti ovu nedjelju, jer osim izgubljenog susreta, izgubili su i jednu poziciju na ljestvici te pali na posljednje, 16. mjesto 3. HNL Istok, jer je dan ranije Belišće kod kuće iznenadilo trećeplasirano Međimurje s 3:1.

Jedini pogodak na utakmici vidjeli smo već u uvodnim minutama susreta. Igrala se treća minuta susreta kad je Luka Pačar matirao vratara Posavca, a kako će se kasnije pokazati, bio je to pogodak vrijedan 3 boda.

Osim rano primljenog pogotka, Bumbarima je borbu za izjednačenje dodatno onemogućio pljusak koji je utjecao na samu igru i teren, a dodatne komplikacije stvarali su im i zdravstveni problemi zbog duge sezone i borbe na dva fronta.

No, mogli su Bumbari do kraja utakmice dohvatiti i izjednačenje minutu prije kraja susreta, kad se nakon izvedenog prekida na strani gostiju najbolje snašao Novoselec, čiji udarac odzvanja na okviru gola, ali ne ulazi u njega te se tako u svlačionice odlazi s minimalnom pobjedom gostiju.

U sljedećem kolu, momčad Želimira Orehovca putuje u Ivankovo, gdje ih čeka susret protiv Bedema, koji se nalazi na 7. mjestu tablice. Utakmica se igra u nedjelju, 27. svibnja, s početkom u 17 sati na stadionu u Ivankovu.

Do kraja prvenstva ostala su ukupno još tri kola, a na dnu ljestvice vodi se velika bitka za ostanak. Na posljednjem se mjestu (koje znači odlazak u 4. ligu) nalazi Varteks s 23 boda na kontu, 15. je Belišće s 25 bodova, koliko imaju i četrnaestoplasirana Slavonija i trinaestoplasirana Đakovo Croatia.

Osim spomenutog susreta protiv Bedema, Varteks još čeka domaći okršaj protiv osmoplasirane Slavije i gostovanje kod desetoplasirane Mladost Ždralovi u posljednjem kolu.