Domaćin Rusija upisala još jednu pobjedu (VIDEO)

Domaćin ovog Svjetskog prvenstva Rusija upisala je pobjedu i u drugom kolu grupe A. Rusi su bili bolji od Egipta, slavili su rezultatom 3:1.

Vratio se Salah Egiptu, ali ni on im nije bio od velike pomoći protiv Rusije, koja je još jednom pokazala svoju snagu. Prvo poluvrijeme bilo je zanimljivo, ali u njemu nismo vidjeli pogotke. Prvi je zaprijetio Trezeguet u 16. minuti koji je ciljao s lijeve strane, ali je lopta otišla pokraj gola. Rusija je najozbiljniju prijetnju imala u 19. minuti preko Samedova, ali ni to nije bilo dovoljno precizan da bi vidjeli prvi pogodak na utakmici.

Prvi pogodak vidjeli smo već u drugoj minuti drugog poluvremena. Zobnin je uputio udarac s vrha kaznenog prostora, a Ahmed Fathy u namjeri da odbije taj udarac, šalje loptu u vlastitu mrežu. Drugi autogol u današnje tri utakmice, koji donosi radost preko 64 tisuće navijača.

Nije se Egipat uspio opraviti, pa su to Rusi uspjeli maksimalno iskoristiti. U 59. minuti na 2:0 povisuje Denis Cheryshev. Dobru povratnu loptu poslao je Fernandes s desne strane, a veznjak Villarreala pogodio je treći pogodak na prvenstvu, čime se izjednačio s Cristianom Ronaldom.

Tri minute kasnije bilo je riješeno pitanje pobjednika. Dugu loptu iz obrane poslao je Kutepov, a Artem Dzyuba se sjajno snašao, te postiže drugi pogodak na prvenstvu.

Do počasnog pogotka Egipat je stigao u 73. minuti. Salah je povućen a sudac je odlučio pokazati na bijelu točku nakon VAR-a. Salah koji je izborio kazneni udarac sjajno ga je izveo, te smanjio na 3:1. Njegov prvi pogodak u prvom susretu na prvenstvu.

Rusija je tako nakon drugog kola stigla do brojke od šest bodova uz gol razliku 8:1. Stigli su na korak do plasmana u osminu finala, a u posljednjem kolu čeka ih najteži ispit, Urugvaj.