Dino Skender pobjedom debitirao na klupi Osijeka (VIDEO)

Dino Skender upisao je pobjedu na debiju na klupi Osijeka koji je u susretu 27. kola HT Prve Lige svladao Inter Zaprešić.

Dobro je Osijek otvorio utakmicu – pogotkom. Već u četvrtoj minuti Skenderova momčad pogotkom Žapera stiže do vodstva. Loptu je s desne strane ubacio Grgić, ona dolazi do Mihaela Žapera koji u svojoj prvoj utakmici za prvu momčad ove sezone zabija za 0:1.

Inter je do poravnanja stigao u 22. minuti. Brezovec je uposlio Igora Postonjskog, gostujuća obrana kasni u blok, a Postonjski poravnava rezultat na 1:1.

Inter je tri minute kasnije imao šansu ponovno doći do vodstva, ali napadač Mirko Marić nije dobro reagirao. Isti igrač nije dobro reagirao niti u prvoj minuti drugog poluvremena, kada napadač Osijeka ne zabija nakon kornera. U 50. minuti zaprijetili su domaći, najprije Malenica brani udarac Brezovca, a onda odbijenu loptu u gol ne uspijeva pretvoriti Serderov. U 65. minuti opet je u akciji Brezovec, ovog puta lopta je išla pod prečku, no Malenica opet dobro brani. Veliku šansu ne koristi Osijek u 71. minuti. Kleinheisler je uposlio Abazaja, a Albanac koji je u igru ušao početkom drugog dijela umjesto Hentya ne koristi zicer za goste.

U 81. minuti Osijek ipak uspijeva doći do vodstva. Na rubu kaznenog prostora srušen je Pušić, a Mirko Marić iz slobodnog udarca lijepo pogađa za 1:2. To je njegov 13. prvenstveni zgoditak, ovim se izjednačio s Andrićem na vrhu ljestvice strijelaca.

U sudačkoj nadoknadi Osijek postavlja konačnih 1:3. Kleinheisler je sada dobro uposlio Domagoja Pušića, a ovaj mirno zabija za 1:3, njegov prvi prvenstveni pogodak ove sezone.

Osijek je ovom pobjedom opet skočio na treću poziciju s 46 bodova, dva više od Lokomotive i tri od Hajduka. Inter je osmi s 24 boda.

Od 16:30 u Zaprešiću počinje susret 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Inter dočekuje Osijek.

Na klupi Bijelo-plavih će debitirati Dino Skender koji je klub preuzeo nakon tri i pol godine mandata Zorana Zekića.

U dva ovosezonska međusobna prvenstva susreta ove dvije momčadi Osijek je upisao svije uvjerljive pobjede. U prvom susretu odigranom u Zaprešiću gosti su slavili sa 0:3, a u Gradskom vrtu je utakmica završila s čak 6:0.