Dinamu u završnici susreta stigao do uvjerljive pobjede nad Rijekom (VIDEO)

U posljednjem susretu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je u Maksimiru pred 4.645 gledatelja slavio protiv Rijeke rezultatom 4:0 (1:0). Prvi ovosezonski prvenstveni pogodak postigao je kapetan momčadi Arijan Ademi, do osmog je došao Damian Kadzior, već 12. je zabio Mislav Oršić, a do drugog je stigao Amer Gojak.

Izabranici Nenada Bjelice su 19. prvenstvenom pobjedom povećali prednost nad drugoplasiranim Hajdukom na 14 bodova razlike, a upravo nas u srijedu na Poljudu očekuje najveći derbi hrvatskog sporta.

Plavi su poveli već u 24. sekundi utakmice kada je Oršić poslužio Ademija koji s lijeve strane iskosa gađa suprotnu vratnicu, a lopta se od nje odbija u mrežu Rijeke.

Ademi je do pogotka mogao doći i u 26. minuti kada je odlično ubacio Majer, ali njegov udarac glavom prolazi malo pokraj vratnice.

Dvije minuta kasnije Plavi su ponovno zatresli mrežu Rijeke. Oršić je poslužio Kulenovića kojem nije bilo teško matirati Pandura. Međutim pomoćni sudac Perica je signalizirao zaleđe Oršića koje je nakon višeminutne intervencije VAR-a potvrđeno tako da pogodak ipak na koncu nije priznat.

Otvaranje drugog poluvremena pripalo je gostima koji su imali terensku inicijativu i znatan broj kornera, no u tom razdoblju nisu uspjeli konkretnije ugroziti gol Livakovića.

Dinamo je susret prelomio u 81. minuti kada je po lijevoj strani napada prevarivši Velkovskog probio Petković, a potom je ubačajem pronašao Kadziora koji je sa šest metara iz poluvoleja zakucao loptu u mrežu Rijeke.

Četiri minute kasnije rezultat je povisio Oršić. Loptu je ispucao Livaković, a Petković je nadskočio Capana te je uposlio Oršića koji bježi obrani gostiju te lobom sa 17 metara matira Pandura.

Konačan rezultat je postavljen u sudačkoj nadoknadi kada Kadzior pronalazi Oršića, a on je nesebično asistirao za Gojaka kojem nije bilo teško zatresti mrežu Rijeke.

Hajduk – Dinamo

U posljednjem susretu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo od 17:30 u Maksimiru dočekuje Rijeku.

Ovo je četvrti ovosezonski susret ove dvije momčadi. Dok su izabranici Nenada Bjelice u prvenstvu slavili s 0:5 i 3:0, igrači Simona Rožmana su u četvrtfinalu kupa bili bolji rezultatom 1:0.

Domaćini danas ne mogu računati na ozlijeđene Perića i Marina dok su gosti lišeni usluga kartoniranog Lepinjice te vratara Prskala koji se još uvijek oporavlja nakon povrede.

Derbi će suditi Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split) i Dario Kulušić (Šibenik) dok će za video tehnologiju biti zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat dvoboja je Dražen Posavec iz Maruševca, a kontrolor suđenja Ante Vučemilović-Šimunović iz Osijeka dok će ispred Saveza za sigurnost brinuti Miroslav Marković.