Dinamo za svoju prvu pobjedu srušio vodeću momčad prvenstva!

Futsal Dinamo slavio je u gradskom derbiju protiv Uspinjače s 4:2 i napokon stigao do premijerne pobjede ove sezone. Plavi su u nervoznoj, ali odličnoj utakmici bili bolji od gradskog rivala Uspinjače.

Derbi je opravdao očekivanja, gledali smo sjajan futsal u Dvojci. Obje ekipe ušle su napaljeno u susret, te su i jedni i drugi imali četiri akumulirana prekršaja nakon manje od deset minuta prvog poluvremena. Na odmor se otišlo s 0:0, a gosti su imali dvije najbolje prilike. U prvoj je Mataja s metra udaljenosti promašio prazna vrata, a potom Maloševac fenomenalno brani udarac Markića iz neposredne blizine.

Drugi dio bolje otvara Dinamo, koji dolazi u vodstvo preko Penave u 22. minuti. Sjajno je centarfor plavih zatvorio drugu stativu nakon uigrane akcije, te praktički klizećim startom ugurao loptu u gol. Međutim, Dinamo sjajno razdoblje igre nije okrunio novim golom, već je Uspinjača preokrenula rezultat. Za 1:1 pogodio je iskusni Duvančić udarcem iskosa s desne strane, a nakon nesporazuma u obrani Koturović izlazi sam pred Maloševca, poslužuje Mataju i u samo dvije minute gosti vode.

No, kao i mnogo puta do sada, tribine su potaknule Dinamo da zaigra angažiranije, i ta energija gura plave u pobjedu. Nakon kornera Prgomet ostaje sam na suprotnoj aut liniji i pogađa plasiranim udarcem ispod Pavlića za 2:2. Dvije minute prija kraja lopta dolazi do Penave na rubu šesterca, a u gužvi se najbolje snalazi Gagulić koji gura kroz noge gostujućeg vratara za ludilo na tribini.

Gosti u tom trenutke uvode u igru igrača-vratara, te stvaraju nekoliko poluprilika pred golom Dinama. Par sekundi prije kraja Čekol krade jednu loptu, te pogađa praznu mrežu sa zvukom sirene za veliko slavlje.

Aktualni prvak Novo Vrijeme zasjelo je na prvo mjesto visokom pobjedom protiv Splita, a na vrhu im se pridružio i dubrovački Square. Vrijednu pobjedu protiv ‘studenata’ u Sesvetama je ugrabio Vrgorac.