Dinamo uz ‘hat-trick’ Oršića svladao vrlo dobru Goricu (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je rezultatom 2-4 (0-2) svladao Goricu u Velikoj Gorici i tako se ponovno vratio na vrh prvenstvene ljestvice.

Trostruki strijelac za goste bio je Mislav Oršić, a jedan pogodak upisao je Kadzior, dok su za domaće mrežu tresli Kristijan Lovrić i Joey Suk.

Dinamo je utakmicu otvorio dosta aktivno i agresivno, no prvu veliku priliku na utakmici vidjeli smo na suprotnoj strani. Suk je u četvrtoj minuti na odlično dodavanje Babeca pobjegao obrani gostiju i izašao sam pred Zagorca koji pravovremenim istrčavanjem sužava kut Nizozemcu i upisuje odličnu obranu.

Dinamo je prvu pravu prijetnju kreirao u 19. minuti kada je na dodavanje Gojaka mrežu zatresao Gavranović, no na signalizaciju prvog pomoćnog Boruta Križarića pogodak nije priznat. Dojam je – opravdano.

Uskoro ‘Plavi’ stižu do rezultatske prednosti. Gojak je odložio jednu odbijenu loptu na vrhu šesnaesterca za Oršića, koji se s nekoliko dodira oslobađa Čabraje i udarcem s dvanaestak metara pogađa mrežu za 0-1 Dinama.

Samo dvije minute kasnije Dinamo dolazi do povećanja rezultatske prednosti. Cijelu akciju gostiju započeo je strijelac Kadzior, koji je prvo dodavanjem iz dubine progirao odlično Leovca, a zatim njegov ubačaj nakon očajne reakcije Marine udarcem s nekih trinaest metara uz odbijanje od nesretnog Marine pospremio iza leđa Kahline za 0-2 ‘Plavih’.

U 30. minuti Gorica prijeti, Musa je ubacio s desne strane napada, a udarac Babeca s vrha šesnaesterca vrlo dobrom intervencijom brani Zagorac.

Još jednu dobru situaciju domaći su imali u 35. minuti kada je nakon pogreške gosutjuće obrane skoro do lopte stigao Lovrić, no Zagorac je i u ovoj situaciji bio pravovremen i odličan u reakciji. Minutu poslije Gorica ponovno opasna, oštar ubačaj Suka s desne strane napada gostujući vratar nesigurnom reakcijom ipak uspješno odbija iz vlastitog peterca.

Nastavili su domaći nizati opasne situacije. U 38. Lovrić prijeti iz slobodno udarca s nekih dvadesetak metara, Zagorac je bio na lopti kojia je ipak otišla pored okvira.

Dinamo je tako s dva pogotka iz dva udarca prema vratima Kahline na odmor otišao s dva pogotka prednosti.

Bjeličina momčad odlično je otvorila drugo poluvrijeme i nakon kraćeg pritiska domaćih stigla i do trećeg pogotka na susretu. Leovac je u 49. kvalitetno ubacio u sredinu šesnaesterca, usamljen je Oršić koji udarcem iz prve matira Kahlinu za 0-3 Dinama i svoj četvrti ligaški, ukupno jedanaesti pogodak u svim ovosezonskim natjecanjima.

Gorica se ni nakon trećeg primljenog pogotka nije predala, te u 55. Jakirovićeva momčad stiže do smanjenja rezultatskog zaostatka. Iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane domaćeg napada je potegao Lovrić, Zagorac je na lopti no očajno reagira i ona završava u mreži za 1-3 i Lovrićev šesti ligaški pogodak u sezoni.

Petom pogotku na susretu ponovno je ‘kumovala’ greška vratara. U 63. minuti Oršić je stigao do trećeg pogotka na utakmici nakon velike pogreške Kahline koji je jednu povratnu loptu pokušao ‘šmekerski’ prebaciti preko Oršića koji je istrčao u pritisak i poklon dočekao mirno te loptu glavom pospremio u mrežu za 1-4 Dinama.

U 67. minuti Ndiaye je imao veliku priliku za pogodak no nije se u petercu gostiju snašao senegalski napadač. Minutu poslije prijetnja na drugoj strani, no Kulenović (ušao u u 66. umjesto Oršića) nije uspio kvalitetnije iskoristiti ubačaj Kadziora. Mladi napadač ‘Plavih’ u ovoj se situaciji sam ozlijedio te je nakon samo tri minute provedene u igri u vozilu hitne pomoći morao napustiti stadion.

Golijadu je nastavila Gorica pogotkom za 2-4 u 77. minuti utakmice. Lovrić je probio desnu stranu gostujuće obrane, oštro ubacio u peterac, lopta se sretno odbija do Suka koji s metra spretno trese mrežu za svoj drugi ligaški pogodak u sezoni.

U 90. minuti Dinamo je ostao s igračem manje jer je Dino Perić dobio drugi žuti karton zbog udaranja Zwolinskog laktom. Vrijedi istaknuti da je sudac Zebec Periću propustio dati zasluženi drugi žuti nekoliko minuta prije kada je branič gostiju Ndiayea srušio povlačenjem. Iz ovog slobodnog udarca Lovrić je odličnim pokušajem pogodio gredu.

U drugoj od tri minute sudačke nadoknade udarac Ndiayea s nekih šest metara glavom brani Zagorac na crti.

Bila je to i posljednja spomena vrijedna situacija na utakmici u kojoj je Gorica propustila realizirati zaista velik broj vrlo dobrih prilika, te je Dinamo uz vrhunsku učinkovitost stigao do osme pobjede u sezoni i ponovno se vratio na vrh prvenstvene ljestvice s dva boda prednosti pred Hajdukom.

Gorica u sljedećem kolu gostuje na Rujevici kod Rijeke, dok će Dinamo na Maksimiru biti domaćin Osijeku. Prethodno ovoj ligaškoj obvezi Bjeličina momčad u okviru 3. kola skupine C Lige prvaka gostuje kod Shakhtara u Ukrajini. Program 12. kola nastavlja se sutra utakmicama Varaždina i Istre 1961 u Varaždinu (15h) te Slaven Belupa i Rijeke u Koprvinici (17:30h).

U Velikoj Gorici se danas s početkom u 18 sati igra prvi susret programa 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Gorica i Dinamo.

Bit će ovo ukupno šesti put da se u Prvoj HNL ove dvije momčadi sastaju, a domaćini će tražiti svoje prve bodove protiv prvaka države. U prethodnih pet utakmica ‘Plavi’ su upisali svih pet pobjeda uz gol razliku 10:3.

Što se kadra tiče, domaći strateg Sergej Jakirović ne može računati na kartoniranog Ljubisaljevića, te zbog zdravstvenih problema odsutnih Mathieua, Steenvoordena i Maslowskog. Nenad Bjelica pak zbog ozljeda u kadru za ovaj susret nema Petkovića, Ademija, Leškovića, Andrića i Majera.