Dinamo upisao novu prvenstvenu pobjedu (VIDEO)

U desetom kolu Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je u Kranjčevićevoj slavio protiv Rudeša kojeg je vodio novi trener Marko Lozo rezultatom 0:3 (0:2).

Plavi su tako iskoristili poraz prvog pratitelja Lokomotive te su sedmom ovosezonskom pobjedom povećali vodstvo na prvenstvenoj ljestvici.

Dvostruki strijelac za momčad Nenada Bjelice je bio bivši član Rudeša Mario Budimir. Prvi zgoditak je postigao u 23. minuti iz neoznačenog zaleđa nakon asistencije Gavranovića, a drugi pet minuta kasnije iz još jedne dvojbene situacije, a nakon ubačaja Kadziora.

Dinamo je do novog gola stigao u 74. minuti. Nakon uigrane akcije iz kornera svoju drugu asistenciju je upisao Gavranović, a mrežu domaćina iz još jedne granične situacije kad je zaleđe u pitanju zatresao Rrahmani.

Gavranović je u 89. minuti i zatresao mrežu, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Kolo će od 19 sati na Poljudu zaključiti Hajduk i Osijek.

U pretposljednjem susretu 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rudeš će, s početkom u 16:30 sati, na stadionu u Kranjčevićevoj ulici dočekati lidera prvenstva Dinamo.

U prvom ovosezonskom susretu odigranom na Maksimiru (u okviru 1. kola) ova dva suparnika odigrala su neriješenih 1-1. Ukupno su se Rudeš i Dinamo u 1. HNL sastali pet puta, od čega su Plavi upisali dvije pobjede, dva susreta okončana su bez pobjednika, a u 35. kolu prošle sezone Rudeš je kao domaćin rezultatom 1-0 izašao kao pobjednik.

Rudeš je nakon 9 odigranih kola u aktualnoj sezoni jedina momčad bez prvenstvene pobjede, a nakon prošlotjednog (0-3) poraza od Istre u Kranjčevićevoj uprava kluba odlučila se rastati s trenerom Ivanom Matićem. Za novog glavnog stratega prve momčadi postavljen je 31-godišnji Marko Lozo, koji je time postao i najmlađi trener u 1. HNL.

Dinamo s druge strane u ovaj susret ulazi kao jedina prvoligaška momčad bez poraza, a osim u domaćem prvenstvu, momčad Nenada Bjelice ostvarila je i odlične rezultate u Europi, te bi pobjedom u ovom susretu (ukoliko Osijek ne slavi na Poljudu) Dinamo stekao osjetniju prednost pred prvim pratiteljima na ljestvici.

Glavni sudac susreta je Ivan Vučković iz Zagreba, a pomoćnici će mu biti sugrađani Ivica Modrić i Igor Krmar.

Treneri Marko Lozo i Nenad Bjelica na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: