Dinamo u prijateljskom dvoboju svladao Inter-Zaprešić (VIDEO)

U sklopu priprema za nastavak nogometne sezone Dinamo je pred praznim tribinama Maksimira bio bolji od Inter-Zaprešića rezutatom 4:1 (2:1). Gosti su poveli odličnim pogotkom petom Ivana Mamuta u 11. minuti, ali u nastavku dvoboja Plavi su došli do trijumfa zgodicima Amera Gojaka (17′), Arijana Ademija (36′), Damiana Kadziora (49′) i Mislava Oršića (65′). Odmah po završetku dvoboja izabranici Igora Jovićevića su na rasporedu imali još jedan dvoboj, ovaj put im je parirala njihova druga momčad koju sad vodi Goce Sedloski.

U 11. minuti susreta Inter je poveo napad preko desne strane u kojem Bosec na prvoj stativi pronalazi Mamuta, a stasiti napadač odličnom reakcijom petom šalje loptu u mrežu Dinama.

Samo šest minuta kasnije Petković je dugo vukao loptu nakon čega je uputio udarac prema golu Intera, ali obrana gostiju je blokirala njegov pokušaj te lopta potom dolazi do Gojaka koji s desetak metara poravnava rezultat. Dinamo do preokreta dolazi u 36. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta najviši u skoku kapetan Ademi.

Na početku drugog poluvremena s lijeve strane napada loptu je uputio Leovac, a ona nakon odbijanja dolazi do Kadziora koji je s peterca prosljeđuje u gol Intera. U 65. minuti nakon ubačaja Moharramija loše je reagirao vratar Intera Matković, a njegovu pokušaju je spremno dočekao Oršić postavivši konačan rezultat utakmice.

Dinamo je ovom susretu nastupio sa sljedećim igračima: do 77. minute: Livaković – Moharrami, Dilaver, Gvardiol, Leovac – Moro; Kądzior, Ademi, Gojak, Oršić – Petković (69. Kulenović); od 77. minute: Livaković – Stojanović (89. Gavranović), Šutalo, Franjić, Moubandje – Đira; Ćuže, Majer, Ivanušec, Marin – Kulenović.

Tomislav Ivković se pak odlučio za sljedeće igrače: do 73. minute: Matković – Bosec, Van Bruggen, Soldo, Vego, Benčić – Postonjski, Mazalović, Mlinar, Tsonev (56. Zamouri) – Mamut; od 73. minute: Hadžikić – Rom, Grgić, Savić, Mitrović – Plehan, Barić, Petrović, Bilobrk – Zamouri, Vušković.

Nogometna sezona u Hrvatskoj nakon stanke od dva i pol mjeseca nastavlja se sutra kada se od 20:15 u Koprivnici u sklopu prve utakmice polufinala Hrvatskog nogometnog kupa sastaju Slaven Belupo i Lokomotiva.