Dinamo u još jednom susretu bez pogodaka stigao do boda protiv CSKA u Moskvi

Grafika: UEFA

U utakmici drugog kola skupine K Europske lige Dinamo je u Moskvi s CSKA odigrao susret bez pogodaka. Drugi je to bod za hrvatskog prvaka, nakon što je u prvom kolu također bez pogodaka remizirao s Feyenoordom.

U ravnopravnoj utakmici nešto je bolji dojam ostavila ruska momčad, koja je usprkos blagoj dominaciji uglavnom prijetila dalekometnim udarcima s kojima Livaković nije imao većih problema.

Igrači ‘Plavih’ susret su igrali s crnom trakom oko ruke u spomen na danas preminulog, legendarnog igrača Dinama, Slavena Zambate.

Prvu ozbiljnu situaciju na susretu imala je momčad Zorana Mamića. Već u drugoj minuti Majer fantastičnim dodavanjem pronalazi Oršića iza leđa domaće obrane, Oršić dobro prima loptu, no Akinfeev istrčavanjem uspješno odbija i čuva mrežu netaknutom.

Bolje je Dinamo izgledao u uvonim minutama susreta. CSKA je prvi put ozbiljnije došao u posljednju trećinu u desetoj minuti kada je Vlašić odigrao desno u prostor za Čalova, no njegov udarac bio je snažan i neprecizan te Livaković nije imao potrebe za intervencijom.

Prvu opasnu prijetnju od strane CSKA kreirao je Ejuke, koji se u 15. minuti s lijeve strane napada sjurio skroz desno i utrčao u šesnaesterac te s dvanaest metara pucao snažno, ali i neprecizno u bliži kut, te je lopta otišla pristojno pored vratnice.

Uzbudljiv i otvoren susret gledali smo u Moskvi. U 17. minuti Ademi prima loptu lijevo u prostor i igra povratno za Oršića, njegov udarac s trinaest metara je snažan i ide u sami kut, no Akinfeev dobro prati događanja pred sobom i upisuje još jednu kvalitetnu obranu.

U 24. minuti ponovno prijeti Ejuke, ovaj put je njegov snažan, prizeman udarac sa sredine ruba šesnaesterca otišao malo, malo pored lijeve vratnice.

Pet minuta poslije Livakoviću prijeti Vlašić koji je iz slobodnog udarca s dvadeset metara uputio snažan i precizan prizemni udarac, no Dinamov vratar odlično je reagirao i odbio loptu u korner.

U drugom dijelu prvog poluvremena Dinamo je bio u podređenijem položaju na terenu. U 38. minuti domaći ponovno probijaju desnu stranu gostujuće obrane, Vlašić igra u sredinu za Ejukea, ali i ovaj njegov pokušaj bio je neprecizan te je Livaković bez većih problema obranio snažan udarac 22-godišnjeg Nigerijca.

U 42. minuti ponovno je probijena desna strana Dinamove obrane, Vlašić se nalazi u završnici, njegov udarac lijevo iskosa sa sedam metara odlazi malo, malo pored suprotne vratnice.

Do kraja poluvremena nije bilo spomena vrijednih situacija pred vratarima te se na odmor, uz bolji ostavljeni dojam momčadi Viktora Gončarenka, otišlo bez pogodaka.

I u nastavku susreta, kao i u prvom dijelu, Dinamo na početku prijeti. Ademi je u 47. minuti odigrao za Ivanušeca no njegov udarac s dvanaest metara odlazi visoko iznad okvira vrata.

Minutu poslije uzvraća CSKA, Vlašić je potegao snažno u bliži kut lijevo iskosa s ruba šesnaesterca, Livaković je još jednom bio koncentriran i dobro postavljen te upisao kvalitetnu obranu.

Čalov u 59. minuti prijeti sa sedamnaest metara, dobar udarac, no Livaković je ponovno na visini zadataka i odbija u korner poslije kojeg su domaći odigrali kratku akciju u čijoj je završnici Fernandez ostao nečuvan na pet metara, no njegov udarac glavom bio je vrlo neprecizan.

Gvardiol se u 70. minuti odlučio na dalekometni udarac, lopta se od Kučajeva odbija malo, malo iznad okvira u korner poslije kojeg Dinamo nije uspio zaprijetiti.

Dosta su opreznije pred kraj susreta igrale obje momčadi. U 87. minuti bilježimo lijepo dodavanje Džagojeva za Sigurdssona, čiji udarac s ruba šesnaesterca uz manje probleme kroti odlični Livaković.

Do kraja susreta, četiri minute sudačke nadoknade, nismo vidjeli prijetnje za vratare te je Dinamo tako i u drugi susret okončao bez primljenog i postignutog pogotka.

U drugom okršaju skupine K Wolfsberger je, u jednoj veoma čudnoj utakmici, rezultatom 1-4 (0-2) svladao Feyenoord u gostima. Dinamo u sljedećem kolu, sljedeći četvrtak na Maksimiru, dočekuje austrijski Wolfsberger koji je s četiri boda trenutno vodeća momčad skupine.