Dinamo u golijadi slavio u Zaprešiću (VIDEO)

Dinamo je u susretu 35. kola Hrvatski Telekom Prve lige slavio protiv Intera u Zaprešiću rezultatom 2:3 (2:2) te je tako došao do 28 pobjede u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Dvostruki strijelac za Plave je bio poljski veznjak Kadzior dok je pobjednički zgoditak djelo bivšeg napadača Diva iz predgrađa Komnena Andrića koji je realizirao kazneni udarac. Za domaćine su se pak u listu strijelaca upisali Ajayi i Tsonev.

Dinamo je u vodstvo došao već u 5. minuti kada prizmenim udarcem s desetak metara pogodak postiže Kadzior.

Samo 12 minuta kasnije nakon pogreške vratara Kelave i asistencije Marina Kadzior postiže svoj drugi gol na susretu.

Domaćini su u igru vraćaju preko Ajayi i Tsoneva koji su strijelci u 32. i 35. minuti. Nigerijac je pogodio lijepim i preciznim udarcem s oko 25 metara dok je Bugar lobom poslao loptu u mrežu.

U 61. minuti nakon udarca iz kuta rukom je u vlastitom kaznenom prostoru igrao Čeliković, a sudac Križarić pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator je bio Komnen Andrić koji je tako došao do svog 14 gola u prvenstvenoj sezoni.

Kolo se nastavlja od 19 sati kada se na Rujevici sastaju Rijeka i Lokomotiva.

Od 16:30 u Zaprešiću počinje prvi susret 35. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Inter dočekuje Dinamo.

Domaćini su u prošlom kolu pobjedom u Puli osigurali ostanak u najvišem rangu natjecanja dok je Dinamo već odavno potvrdio novi naslov prvaka tako da se može fokusirati na finale kupa koje ga očekuje iduće srijede.

U tri međusobna ovosezonska susreta ove dvije momčadi tri pobjede su upisali Plavi. U Maksimiru je bilo 5:3 i 1:0 dok je u prvoj utakmici odigranoj u Zaprešiću Dinamo slavio s 0:2.

Domaćini danas zbog kartona ne mogu računati na Raka i Postonjskog dok je Ivan Čeliković ozlijeđeni, a gosti su pak kompletni.