Dinamo u golijadi s Istrom uz hat-trick Henriqueza osigurao polufinale (VIDEO)

Dinamo je na Maksimiru u prvoj utakmici četvrtfinalnog programa Hrvatskog nogometnog kupa, uz hat-trick Angela Henriqueza, rezultatom 4-2 (2-0) svladao Istru 1961 te tako osigurao nastup u polufinalu natjecanja.

Prvo poluvrijeme Istra je bila u potpunosti nemoćna i bezopasna za domaćina, što je Dinamo uz malo više koncentracije mogao i kvalitetnije kapitalizirati. Ipak, na odmor se otišlo uz dva pogotka prednosti za ‘Plave’, a osim pogodaka Henriqueza (35. i 44. minuta) momčad Marija Cvitanovića dvaput je pogodila okvir gostujućih vrata (Henriquez nakon vjerojatno nedozvoljene pozicije u 26. i Olmo u 42. minuti).

U nastavku susreta Istra je generalno bila dosta organiziranija i smislenija u pokušajima prema naprijed, što je s druge strane ostavljalo dosta prostora Dinamu za kvalitetne izlaske u kontre i polukontre. Ovakav pristup rezultirao je time da smo u drugih 45+ minuta vidjeli još četiri pogotka.

Prvo je Ademi u trećoj minuti nastavka nakon lijepog prolaska povisio na 3-0.

Istra je rezultat smanjila u 53. minuti utakmice kada je ubačaj Kitanovskog glavom u vlastitu mrežu pospremio Sigali. U tom periodu utakmice Istra je izgledala vrlo dobro, te su osim nekoliko opasnih izlazaka zaprijetili i preko Prelčeca u 61. minuti, no njegov je udarac nakon lijepog prolaska po desnoj strani – vrlo dobrom intervencijom obranio domaći vratar Zagorac.

U 69. minuti Henriquez (kojem su ovo prvi pogoci u ovogodišnjem izdanju kupa) nakon lijepe akcije u kojoj je Ćorić petom pronašao Olma, a on odigrao lijepu povratnu za Čilenaca, koji visoko u bliži kut plasira loptu za 4-1 Dinama, te ujedno postiže hat-trick,

Konačnih 4-2 postavio je Maksimović nakon velike greške Ćorića na nekih 20-ak metara od svojih vrata. Oduzetu loptu Maksimović je odigrao za Kitanovskog koji mu je lijepo odigrao povratnu loptu, te prošao Doumbiju i Sigalija i mirno pospremio mrežu iza leđa Zagorca.

Dinamo je tako bez većih problema postao prvi polufinalist ovosezonskog izdanja Hrvatskog nogometnog kupa, čiji će program 13. prosinca zaključiti Inter i Rijeka. Ždrijeb polufinalnih parova na rasporedu je u veljači 2018. godine.

Danas su na rasporedu dvije utakmice četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa, a program otvaraju Dinamo i Istra 1961, koji će svoj put do polufinala tražiti na Maksimiru s početkom u 15 sati.

Istra je na putu do četvrtfinala svladala Croatiju Đakovo u šesnaestini rezultatom 0-4, te Cibaliju u Vinkovcima (2-3) u četvrtini finala, dok je aktualni lider HT Prve lige do četvrtfinalnog okršaja stigao preko Imbrioveca (6-0) i Novigrada, kojeg su ‘Plavi’ izbacili tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

>> KUP: Istra 1961 preokretom do četvrtfinala (VIDEO)

>> KUP: Dinamo nakon jedanaesteraca bolji od Novigrada (VIDEO)

Suci današnjeg susreta su Damir Batinić iz Osijeka s pomoćnicima Krunom Šarićem iz Županje i Dejanom Bergerom iz Osijeka.

>> Mitrevski i Gotal napustili Istru 1961; slijedi kaznena prijava protiv Glovera i suradnika?

Treneri Mario CvitanovićDarko Raić Sudar na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: