Dinamo u debiju trenera Jovićevića stigao do slavlja u Varaždinu (VIDEO)

U posljednjoj utakmici drugog dana programa 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je svladao Varaždin u Varaždinu rezultatom 1-3 (0-2) i tako u debiju trenera Igora Jovićevića upisao dvadeset i drugu ligašku pobjedu u sezoni i stekao dvadeset bodova prednosti pred prvim pratiteljem Hajdukom.

Pogotke su za ‘Plave’ postigli Arijan Ademi (13.), Bruno Petković (kazneni udarac 18.) i Antonio Marin (93.), kojem je to bio prvijenac u dresu ‘Plavih’. Svoj prvijenac u Prvoj HNL postigao je i strijelac jedinog pogotka za Varaždin, Kolumbijac Jorge Obergon koji je mrežu zatresao u 79. minuti za 1-2.

Prvu prijetnju vidjeli smo već u prvoj minuti kada je nakon ubačaja sa strane Benko promašio loptu, a istu s nekih sedamnaest metara snažnim udarcem malo iznad vrata poslao Đurasek.

Dinamo je svoju prvu prijetnju kreirao u osmoj minuti kada je Petković odlično sačuvao loptu na lijevoj strani gostujućeg napada, zavukao se u sredinu i nakon podužeg držanja lopte ipak dobro pronašao Kadziora, a njegov udarac s nekih trinaest metata odlazi malo, malo pored vratnice.

Gosti su nakon uvodnih pet minuta ravnopravne, možda čak i bolje igre Varaždina, uspostavili potpunu dominaciju na travnjaku, a takav odnos snaga kapitalizirali su već u 13. minuti. Nakon duge akcije fantastično dodavanje odigrao je Kadzior i izbacio Ademija u jedan na jedan situaciju s Nevistićem, kapetan Dinama mirno je sa sedam metara matirao protivničkog vratara za 0-1 ‘Plavih’ i svoj treći ligaški pogodak u sezoni, ukupno šesnaesti u Prvoj HNL.

Dvije minute poslije kazneni udarac za Dinamo. Ponovno je u sredini zbivanja bio Ademi, ovaj put ga je u vrlo sličnu poziciju razigrao Petković, u duelu s Vinkom Petkovićem Ademi pada, a Ivan Župan odmah pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač u osamnaestoj minuti bio je Petković, kojem je to bio šesti ligaški pogodak u aktualnoj sezoni, treći iz kaznenog udarca.

Varaždin se ‘ukazao’ u 34. minuti kada je iz slobodnog udarca s osamnaest metara na atraktivnu obranu Livakovića snažnim udarcem natjerao Drožđek.

Dvije minute poslije jednako atraktivnim potezom istakao se Livakovićev kolega na suprotnoj strani. Leovac je ubacio s lijeve strane napada, Gvardiol s osam metara glavom pokušao proslijediti loptu u suprotni kut, no Nevistić se odlično ispružio i upisao još jednu obranu.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Nevistić upisuje još jednu fantastičnu obranu. Gojak je oduzeo loptu ‘zaigranom’ Djouu, izašao sam na domaćeg vratara, koji mu skida udarac s nekih sedam metara i odbija u korner. Bila je to i posljednja situacija u prvom dijelu utakmice, te se na odmor otišlo sa zasluženom prednošću uvjerljivog i dominantnog Dinama.

U nastavak je Varaždin ušao nešto otvorenije, no tijekom perioda blage dominacije Toplakova momčad nije uspjela kreirati pravu opasnost za Livakovića. Dinamo je igrao uz dosta manji tempo, ali strpljivo i dosta aktivno. Prvu odličnu situaciju u nastavku ‘Plavi’ su kreirali u 55. minuti kada je Moro poslije odlične akcije po lijevoj strani napada uputio udarac s osam metara, no lopta odlazi malo pored vratnice.

Minutu poslije Drožđek je s petnaest metara pokušao matirati Livakovića, neprecizno i pored okvira vrata.

Uslijedio je period susreta tijekom kojeg je Varaždin zaista požrtvovno težio pogotku, a takav pristup domaćima se isplatio u 80. minuti kada je Obregon prvo lijepim lažnjakom prevario Điru, a zatim snažnim prizemnim udarcem s osamnaest metara pogodio bliži Livakovićev kut za 1-2 i svoj prvijenac u dresu Varaždina. 23-godišnjem Kolumbijcu ovo je bio tek drugi nastup za klub u koji je stigao u veljači ove godine iz peruanskog Deportivo Municipiala.

U 86. minuti Đurasek je zaprijetio s dvadeset metara, lopta je otišla pored okvira vrata.

Do kraja utakmice (tri minute nadoknade) Varaždin je nastojao doći do izjednačenja, a Dinamo je takav otvoren pristup domaćina iskoristio za treći pogodak na susretu. Strijelac je u posljednjoj minuti sraza bio Marin (ušao u 89. umjesto Oršića), koji je lijepim preciznim udarcem iskosa s lijeve strane s nekih deset metara pogodio suprotni kut za konačnih 1-3 i svoj prvijenac u dresu seniorske momčadi ‘Plavih’.

Varaždin će u sljedećem kolu na svom stadionu ugostiti Rijeku, dok će Dinamo nastupati u predstavi s Lokomotivom na Kajzerici.

Program ovog kola zaključuje se sutra utakmicom Istre 1961 i Rijeke na Aldo Drosini u Puli (18:55) te Lokomotive i Osijeka u Zagrebu (21:05).

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Treća utakmica programa 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra se danas s početkom u 21 sat i 5 minuta u Varaždinu, gdje istoimeni domaćin dočekuje aktualnog prvaka Dinamo.

U dvije međusobno odigrane utakmice ove sezone svaki je klub upisao po 1-0 pobjedu na domaćem terenu.

Za Dinamo će u ovom susretu debitirati stručni stožer na čelu s novim trenerom prve momčadi Igorom Jovićevićem, koji je klupu preuzeo tijekom stanke zbog pandemije koronavirusa, a nakon burnog rastanka s prethodnikom mu Nenadom Bjelicom i njegovim stožerom.

Glavni sudac utakmice je Ivan Župan iz Bjelovara, a pomoćnici će mu biti Jerko Crnčić iz Vrbovca i Mario Pepur iz Splita. VAR sudac je Duje Strukan iz Splita, a njegov pomoćnik Bojan Zobenica iz Velike Gorice.

Treneri Samir Toplak i Igor Jovićević na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: