Dinamo srušio prvake (VIDEO)

U posljednjoj prvenstvenoj utakmici u aktualnoj sezoni Dinamo je na Maksimiru uvjerljivo slavio protiv Rijeke rezultatom 5:2 (3:1).

Momčad s Rujevice se očito nije dovoljno oporavila od slavlja iz prošlog tjedna te su pred više od 5.000 svojih navijača upisali tek drugi poraz u sezoni.

Plavi su u vodstvo stigli već u 4. minuti kada je Soudani dobio duel protiv Zute, sjurio se prema golu te prizemnim udarcem svladao Prskala.

U 34. minuti Dinamo je došao do novog pogotka. Moro je prizemnom loptom pronašao alžirskog reprezentativca koji sa desetak metara povećava prednost.

U 43. minuti Schildenfeld je u šesnaestercu srušio Vešovića, ali je sudac Zebec propustio pokazati na bijelu točku.

Sudačka nadoknada bila je kobna za Rijeku kada Soudani natrčava na odbijenu loptu te dolazi do hat-tricka. Bio je to njegov 17. zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni, postigao je gol manje od najboljeg strijelca lige Futacsa.

Samo minutu kasnije Elez izvrsno pronalazi Vešovića koji smanjuje vodstvo domaćih.

Momčad Ivajla Peteva je furiozno krenula i u drugom dijelu. U 47. minuti Soudani je izvrsno pronašao Olma koji postiže svoj prvi zgoditak u aktualnoj sezoni.

Pet minuta kasnije u strijelce se upisao i Armin Hodžić za 16. gol u aktualnoj sezoni.

U 61. minuti nakon duela Pivarića i Bezjaka sudac Zebec je pokazao na 11 metara, ali udarac Andrijaševića brani Zagorac koji je danas mijenjao ozlijeđenog Livakovića.

Ponajbolji igrač lige do svog 16. zgoditka ipak dolazi u 83. minuti nakon udarca iz kuta.

Usprkos porazu veselo će noćas biti u Rijeci gdje se priprema doček igrača i veliko slavlje.

Sažetak:

Od 19 sati u Maksimiru počinje posljednji susret aktualne sezone MAXtv Prve lige u kojem se sastaju Dinamo i Rijeka.

Gosti će prvi put u povijesti klub pred više od 5.000 svojih navijača podići pokal namijenjen prvaku Hrvatske. Nakon susreta se u Rijeci priprema veliko slavlje te doček igrača koji bi se ulicama grada trebali provozati u otvorenom autobusu.

U tri ovosezonska međusobna susreta Rijeka je upisala jednu pobjedu dok su dva ogleda završila bez pobjednika. Već za četiri dana očekuje nas novi susret ova dva kluba i to u Varaždinu gdje će se odigrati finalna utakmica Hrvatskog nogometnog kupa.