Dinamo, Split, Square i Novo Vrijeme na korak do plasmana na Final Eight

U petak i subotu odigrano je sedam od osam utakmica prvog kruga osmine finala Hrvatskog malonogometnog kupa, a veliki korak k plasmanu na Final Eight ostvarile su četiri momčadi.

Futsal Dinamo svladao je Kijevo iz Knina, najbolju momčad Druge lige Jug, u Kutiji šibica sa 6:3. Dinamo je bio bolja momčad i zasluženo je slavio, no, gosti su odigrali jako dobru partiju, orijentiravši se prvenstveno na kontre i malo je falilo da s povoljnijim rezultatom otiđu na uzvrat u Knin koji se igra sljedećeg vikenda.

Dinamo je bolje ušao u utakmicu te je poveo u 4. minuti preko Hrvoja Penave. Međutim, Kijevo uzvraća u istoj minuti preko kapetana Ante Palavre. Uslijedila je opsada gola gostiju, Dinamo je pogodio čak četiri stative, a u 19. Plavi dolaze do novog vodstva drugim pogotkom Penave.

Futsal Dinamo nastavio je s dobrom igrom i u nastavku utakmice te je pogocima Davora Kanjuha i Kristijana Čekola stigao do velike prednosti od tri razlike. Kijevo se ipak nije predalo i do 34. smanjuju na 3:4 pogocima Renata Djaka-Božića i Petra Kneževića.

Ipak, solidnu prednost od tri razlike pred uzvrat Dinamu su donijeli Matej Horvat i Čekol u posljednje četiri minute dvoboja. “Očekivao sam tešku utakmicu, ipak je ovo bilo otvaranje polusezone, no na kraju sam zadovoljan. S pravim treninzima samo ćemo dodatno napredovati”, rekao je nakon utakmice dvostruki strijelac Penava.

U preostalim utakmicama, Vrgorac je u jedinom prvoligaškom dvoboju s minimalnih 1:0 slavio na gostovanju kod Osijeka pogotkom minutu prije kraja. Split Tommy je, bez svoja dva pojačanja Rafinhe i Roberta Grbića očekivano slavio sa 7:1 kod niželigaša Hrvatskog dragovoljca, a Square i Novo Vrijeme upisali su uvjerljive pobjede kod Vinkovaca, odnosno Murtera.

Dvoboj dva drugoligaša Mejaša i Porto Tolera završio je podjelom bodova (3:3), kao i susret drugoligaša Petrinjčice i prvoligaške Uspinjače. Posljednju utakmicu prvog kruga osmine finala sutra će odigrati Našice i Nacional.

Osmina finala Hrvatskog malonogometnog kupa, prvi krug:

Futsal DinamoKijevo Knin 6:3 (Penava 4′, 19′, Kanjuh 25′, Čekol 26′, 38′, Horvat 36’/ Palavra 4′, Djak-Božić 27′, Knežević 34′)
Osijek KelmeVrgorac 0:1 (Zloić 39′)
Hrvatski DragovoljacHajduk 1:7 (Čulić 29’/ Ćorluka 16′, 32′, Grcić 21′, Pavić 26′, Rodriguez 36′, Babić 38′, Jakovljević 40′
Murter Novo Vrijeme 1:5 (Lipotica 3’/ Musinov 15′, 31′, Kazarić 27′, Osredkar 32′, Bajrušović 33′)
Vinkovci Square 2:9 (Tustonjić 7′, Haluška 37’/ Micevski 5′ 10′, 17′, Tikvica 6′ 38′, Đuraš 10′, 36′, 37′ Konsuo 15′)
Mejaši Porto Tolero 3:3 (Šarić 19′, Buljan 40′, Jelavić 40’/ Mijoč 15′, Stjepanović 19, 31′)
Petrinjčica Uspinjača 3:3 (Baćan 6′, Lovrić 7′, 9’/ Opuhač 8′, Brkić 14′, Gršić-ag 26′)