Dinamo slavljem u Koprivnici potvrdio 20. naslov prvaka Hrvatske (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je, pred 1 882 gledatelja u Koprivnici, rezulatom 0-1 (0-0) svladao Slaven Belupo te tako i matematički potvrdio novi naslov prvaka države, jubilarni dvadeseti.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Amer Gojak u 48. minuti.

Prvu opasnu situaciju pred vratarima bilježimo u 24. minuti kada je Gojak (na dodavanje Kadziora) pucao s nekih 10 metara, njegov udarac je od bloka u čudnom luku išao pod gredu, no Filipović odličnom intervencijom čuva mrežu netaknutom.

Prvu ozbiljnu prijetnju domaćih vidjeli smo u 44. minuti kada je Bongongui s nekih 18 metara uputio snažan udarac, no lopta je otišla malo pored vratnice.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Majer je izravno iz ubačaja iz kuta uputio loptu pod gredu i natjerao Filipovića na intervenciju.

Na ulasku u drugu i posljednju minutu nadoknade prvog poluvremena još jedna odlična situacija za Dinamo. Petković je pucao s nekih 8 metara, no Filipović odličnim ‘ulaskom u udarac’ upisuje treću obranu na utakmici.

Nenad Bjelica na poluvremenu je u svlačionici odlučio ostaviti Lovru Majera umjesto kojeg je ušao Dani Olmo.

Dinamo do rezultatske prednosti stiže nakon lijepe akcije u 48. minuti utakmice. Moro je odigrao odličnu loptu za Gojaka koji igra ‘dupli pas’ s Petkovićem, te na dodavanje potonjeg sa 7 metara postiže svoj drugi ligaški pogodak u sezoni.

U 54. bilježimo pokušaj Olma čiji je snažan udarac s 19 metara odsjeo na vratnici.

U 60. minuti Sertić je napravio prvu izmjenu, umjesto Ivana Jajala u igru je ušao Luka Menalo. Tri minute poslije u redovima gostiju umjesto Damiana Kadziora ulazi Izet Hajrović.

U 70. minuti udarac Čanađije s nekih 18 metara odlazi malo iznad okvira Livakovićevih vrata.

Iharoš je u 76. minuti snažno pucao s preko 25 metara, no lopta je išla ravno u dobro postavljenog Livakovića.

U 78. iz igre izlazi Bruno Petković umjesto kojeg je ušao Komnen Andrić.

Posljednja izmjena u domaćim redovima odrađena je u 82. minuti, Mendy je ušao umjesto Bongonguija.

Slaven Belupo u sljedećem kolu gostuje u Zaprešiću kod Intera, dok će Dinamo biti domaćin Osijeku s kojim će se prethodno prvenstvenom okršaju u utorak (18h) boriti za finale Hrvatskog nogometnog kupa.

Program 30. kola nastavlja se (i završava) sutra utakmicama Rudeša i Lokomotive (14:30h), Inter Zaprešića i Gorice (16:30h) te derbijem kola u kojem Hajduk na Poljudu dočekuje Rijeku (19h).

Od 19 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici počinje susret 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Slaven Belupo dočekuje Dinamo.

Gosti će pokušati doći do pobjede kojom bi šest kola prije kraja prvenstvene sezone i teoretski osigurali novu titulu prvaka Hrvatske. Ovom prilikom neće imati podršku svoju najvjernijih navijača Bad Blue Boysa koji bojkotiraju susret jer se igra na Veliki petak.

U tri međusobna ovosezonska prvenstvena susreta ove dvije momčadi Dinamo je upisao tri pobjede (2:1, 0:2, 3:0), a Plavi su bili bolji i u kupu gdje su slavili pogotkom Oršića.

Ivica Sertić i Nenad Bjelica su utakmicu odlučili započeti sa sljedećim igračima: