Dinamo slavljem nad Varaždinom okončao još jednu šampionsku sezonu (VIDEO)

U prvoj utakmici posljednjeg kola dvadeset i devetog izdanja elitnog domaćeg nogometnog natjecanja Dinamo je na (zbog epidemiološke situacije u državi) praznom Maksimiru rezultatom 2-0 (2-0) svladao Varaždin i tako nakon niza od dva poraza i jednog remija, ipak pobjedom okončao sezonu u kojoj su se Plavi okitili 21. titulom prvaka države.

Strijelci posljednjih pogodaka Dinama u sezoni 2019/2020 bili su Lovro Majer i Mario Ćuže.

Prvi su nešto konkretnije zaprijetili gosti kada je u 4. minuti Mamićev udarac s ruba šesnaesterca blokirao Stojanović i odbio loptu u korner.

‘Plavi’ su do rezultatske prednosti stigli u 9. minuti. Lijepu akciju po lijevoj strani napada oštrim je ubačajem okončao Daničić čiju je loptu glavom u okvir poslao Majer, Nevistić taj pokušaj brani nogom no u nastavku je prvi na lopti ponovno Majer te odličnim ‘lažnjakom’ valja Rodina i mirno trese mrežu za 1-0 Dinama i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno 17. u Prvoj HNL.

U 18. minuti je Kulenović iz slobodnog udarca s preko dvadeset metara poslao loptu malo iznad vratnice. Dominantniji je bio Dinamo. U 21. minuti Marin je uputio kvalitetan prizemni udarac iz daljine, Nevistić vrlo dobrom reakcijom odbija u korner.

Lijepu akciju domaći su odigrali u 32. minuti kada je Ivanušec odlično iznio loptu i uposlio Marina lijevo, on igra prizemno kroz šesnaesterac na drugu stranu za Ćužu koji trese mrežu, ali Pajač na asistenciju Keglevića ne priznaje pogodak zbog zaleđa Marina.

Prvi udarac u okvir Dinamovih vrata vidjeli smo u 39. minuti kada je Zagorac obranio Drožđekov pokušaj s ruba šesnaesterca. Nakon ubačaja iz kuta u dobroj se situaciji našao Senić no njegov pokušaj bio je preslab i domaći vratar nije imao ni najmanjih problema u intervenciji.

U trenucima kada je Toplakova momčad počela uspostavljati kakvu takvu ravnotežu u igri, Dinamo stiže do povećanja rezultatske prednosti. Majer je u 42. ubacio iz kornera, a u skoku je najviši Ćuže koji glavom od vratnice šalje loptu iza leđa Nevistića za 2-0 i svoj drugi pogodak u dresu ‘Plavih’, ukupno deveti u svojoj premijernoj Prvoj HNL.

Do kraja poluvremena nismo svjedočili konkretnijim situacijama pred vratarima te se na odmor otišlo sa zasluženom prednošću Dinama koji je u potpunosti dominirao događanjima na travnjaku.

Drugi dio susreta bolje su otvorili gosti. Iz uvodne dominacije Varaždina prva konkretna situacija proizašla je u 49. minuti kada je Obregonov udarac glavom s nekih deset metara mirnom reakcijom obranio Zagorac.

Dinamo u nastavku prvi put prijeti preko dobro raspoloženog Majera u 59. minuti. Vrlo je blizu drugom pogotku na utakmici bio 22-godišnjak, no lopta je nakon njegovog udarca s ruba šesnaesterca pogodila vratnicu.

Dvije minute poslije Obregon je na suprotnoj strani bio u odličnoj poziciji no s nekoliko metara od vrata domaćih poslao je loptu malo pored vratnice.

Do kraja susreta, koji je igran aktivno al bez pretjeranog inteziteta i tempa, nismo vidjeli većih izazova za vratare.

Nakon okončanja utakmice Dinamu su dodijeljene medalje i pehar namijenjen prvaku države.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvoj utakmici posljednjeg ovosezonskog kola HT Prve lige Dinamo od 18:55 pred praznim tribinama Maksimira dočekuje Varaždin. Plavima će nakon završetka susreta biti uručene medalje te će podignuti pehar namijenjen državnom prvaku.

U tri prethodne međusobne utakmice ova dva suparnika Dinamo je upisao pobjede u posljednja dva susreta (1:0 i 1:3) dok je u prvom bolji bio Varaždin (1:0).

Domaćini danas ne mogu računati na Livakovića, Leovca, Ademija, Petkovića, Oršića, Kadziora i Dilavera koji su dobili odmor, a Gvardiol i Perić se još oporavljaju od ozljeda. Gosti su pak bez ozlijeđenih Teklića, Djoua i Roce.

Trener Varaždina Samir Toplak je uoči utakmice rekao: “Naravno da je teže s Varaždinom ostati u Ligi, nego li s Dinamom biti prvak. U to sam uvjeren milijun posto. Dinamo? Ne zanimaju ni mene ni moje igrače brige i problemi koje oni imaju. Ali, moram reći da su svojim izvedbama pokvarili mnogo toga dobroga što su ranije napravili. Ostao je gorak okus kod njih. Bit ćemo sigurno hrabri na Maksimiru. Želim da moji igrači opet budu opasni i da nadigramo Dinamo. Naš je plan i u tom susretu uzeti bodove.”

Glavni sudac dvoboja je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Kristijan Novosel (Valpovo), Tomislav Keglević (Našice) i Marko Cestarić (Sisak) dok su u VAR sobi Goran Gabrilo (Split) i Marjan Tomas (Osijek). Delegat utakmice je Ante Vučemilović iz Osijeka, a kontrolor suđenja Domagoj Vučkov iz Rijeke dok će ispred HNS-a za sigurnost brinuti Vlado Dominić.