Dinamo se s lakoćom obračunao s Rudešom (VIDEO)

U 19. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Rudeša rezultatom 7:2 (4:1). Hat-trick je postigao Oršić, dvostruki strijelac je bio Hajrović, a u listu strijelaca su se upisali i Petković te Gojak. Za goste je dva puta Livakovića matirao Štrkalj.

Plavi su tako došlo do najuvjerljivije ovosezonske pobjede te su 15 ukupnom barem privremeno pobjegli prvi pratiteljima na 14 bodova razlike.

Pod vodstvom novog trenera Tomislava Ivkovića Rudeš je i dalje na začelju ljestvice s čak 12 bodova razlike iza Istre 1961.

Dinamo je u vodstvo došao već na samom početku utakmice kada u 5. i 9. minuti nakon akcija s lijeve strane svoje prve ovosezonske prvenstvene pogotke postiže Hajrović.

U 19. minuti Banić ponovno vadi loptu iz mreže, ovaj put je strijelac Petković nakon dodavanja Stojanovića.

Tri minute kasnije pogrešku Hajrovića je iskoristio Štrkalj za prvi gol u dresu Rudeša.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jedan gol, u 40. minuti Gojak je znažno poentirao na asistenciju More.

U 56., 60. i 64. hat-trick postiže Mislav Oršić.

Konačan rezultat je u 78. minuti svojim drugim golom na utakmici postavio Štrkalj.

Kolo se nastavlja od 17:30 kada se na Aldo Drosini sastaju Istra 1961 i Slaven Belupo.

Od 15 sati u Maksimiru u sklopu 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige počinje susret prve i posljednje momčadi na ljestvici, Dinama i Rudeša.

Gosti su u prvom ovosezonskom međusobnom susretu uspjeli doći do boda (1:1) da bi Plavi potom u Kranjčevićevoj uvjerljivo slavili s rezultatom 0:3.

Rudeš u susret ulazi s novom trenerom Tomislavom Ivkovićem, a klub je tijekom aktualnog prijelaznog roka doživio i niz promjena u igračkom kadru tako da između ostaloga više nema Borne Petrovića, Anthonyja Kalika, Frane Vojkovića, Mihaela Klepača, Vinka Solde, Ivana Tomičića, Ivana Kovačeca, a u klub su pristigli Mate Šuto, Siniša Rožman, Nikola Krajinović, Dino Halilović, Luka Pasariček, Ivan Božić, Dragan Juranović, Tomislav Štrkalj, Vilibald Vuco, Vitalij Lisakovič, Filip Soldo, Gordan Barić…

Dinamo je pak tijekom stanke pojačao svoje redove Iyaji Atiemwenom i Komnenom Andrićem, a klub su trajno ili privremeno napustili Mario Budimir, Alexander Matel, Karlo Plantak, Luka Menalo, Bojan Knežević, Ivan Božić…