Dinamo s visokih 4-1 porazio Fenerbahçe (VIDEO)

U utakmici prvog kola skupine D Europa lige Dinamo je na Maksimiru rezultatom 4-1 (2-0) svladao turskog velikana Fenerbahçe, te tako na fantastičan način otvorio svoj put u grupnoj fazi natjecanja.

Strijelci za Dinamo bili su Šunjić, Hajrović dva puta i Olmo, dok je za goste pogodak zabio Neustädter.

Fenerbahçe je na zagrebački travnjak istrčao bez nekoliko prvotimaca. Trener gostiju Phillip Cocu odlučio je pred važan prvenstveni okršaj s Beşiktaşem odmarati udarne snage poput Ayewa, Slimanija, Škrtela, Jailsona.

U uvodnih 15 minuta gledali smo susret u kojem je Dinamo većinom imao dominaciju na travnjaku, no nijedna momčad nije kreirala pravu priliku pred protivničkim vratima.

Do vodstva momčad Nenada Bjelice stiže poslije udarca iz kuta u 16. minuti utakmice. Oršić je odigrao kratko za Olma, koji igra povratno za Oršića čija povratna lopta stiže do Hajrovića, njegovu udarac je blokiran, lopta se odbija do Gavranovića koji ponovno igra prema nazad do usamljenog Šunjića koji s nekih 14 metara prizemnim udarcem pogađa suprotni kut Tekinovih vrata za 1-0 Dinama. 21-godišnjem Ivanu Šunjiću ovo je bio prvijenac u europskim klupskim natjecanjima u kojima je do ove utakmice upisao 11 nastupa, od toga 6 za Lokomotivu i 5 za Dinamo.

U 27. minuti Dinamo povećava rezultatsku prednost. Gojak je odigrao dugu loptu za Gavranovića pored kojeg se loše snalazi Neustädter, napadač Plavih igra petom povratno za Hajrovića koji snažnim udarcem ponovno matira nemoćnog Tekina za 2-0 Dinama. Bio je to četvrti pogodak Hajrovića u 7. europskom nastupu za Dinamo.

U 34. prva prava prilika gostiju. İsmail Köybaşı fantastično je zapucao iz slobodnog udarca s nekih 20 metara, no Dominik Livaković atraktivnom paradom čuva svoju mrežu i dva pogotka prednosti Dinama.

Tri minute poslije ogromna prilika za Dinamo. Hajrović je izveo udarac iz kuta, Dilaver nečuvan glavom proslijeđuje loptu u vratnicu, ista u nastavku stiže pred noge Gavranovića i Oršića koji pored nekoliko igrača gostiju i vratara ne uspijevaju postići i treći pogodak.

Do kraja poluvremena nijedna momčad nije kreirala nešto spomena vrijedno. Dinamo je odigrao vrlo dobrih 45 minuta, u kojima je imao dosta prostora u napadu, te je po izgubljenoj lopti vrlo kvalitetno i reagirao s pritiskom i dobrim otvaranjem po osvojenoj lopti. Gostiju narodski rečeno nije bilo ni naprijed ni nazad, te su zaista odigrali poluvrijeme za zaborav.

Do smanjenja rezultatskog zaostatka Fenerbahçe je stigao poslije udarca iz kuta u 47. minuti utakmice. Mehmet Topal je izvođač a strijelac Roman Neustädter koji je ostao nečuvan na drugoj vratnici poslije loše reakcije domaćih igrača.

Do dva pogotka prednosti Dinamo stiže u 57. minuti poslije greške gostujuće obrane pored koje Olmo stiže do lopte i upošljava usamljenog Hajrovića za 3-1 Plavih.

Svoj četvrti pogodak na susretu momčad Nenada Bjelice postiže tri minute poslije. Vrlo lijepu akciju Plavih pogotkom je okončao Dani Olmo.

U 62. minuti Šunjićev udarac gostujući vratar jedva brani i odbija u gredu i ubačaj iz kuta za Dinamo. Utakmica je u ovom dijelu tempom malo pala, no i dalje je Dinamo bio dosta konkretniji na travnjaku. U 80. minuti su Plavi mogli i trebali postići i peti pogodak, no nisu iskoristili lošu reakciju gostujućeg vratara i neopreznost u obrani gostiju, koji su nekako uspjeli obraniti pokušaje Gavranovića u svom petercu.

U 84. minuti pomalo neobična situacija. Slimani (ušao u 80. minuti) je ostao pokraj Livakovića popraviti opremu, Théophile ga njie primijetio te je odigrao povratnu prema svom vrataru, no Slimani se ustaje uzima loptu i pokušava matirati Livakovića koji ipak odlično reagira i zatvara prilaz svojim vratima.

Do kraja susreta nismo vidjeli pravih prilika, te Dinamo sasvim zasluženo upisuje veliku pobjedu i tri boda, te je nakon prvog kola vodeća momčad skupine D Europa lige.

U drugom susretu prvog kola skupine D Spartak Trnava je rezultatom 1-0 svladala Anderlecht, a Dinamo će s belgijskim predstavnikom igrati susret 2. kola, koji je na rasporedu 4. rujna u Belgiji.