Dinamo protiv Anderlechta upisao drugu pobjedu u Europskoj ligi (VIDEO)

Nogometaši Dinama ostvarili su drugu pobjedu u drugom kolu Europske lige. Momčad Nenada Bjelice slavila je kod Anderlechta rezultatom 0:2.

Dinamo je bolje otvorio susret, a prvom prilikom na utakmici u 16. minuti nagovijestili su i prvi pogodak. U toj situaciji u prilici se našao Olmo čiji je udarac otišao pokraj gola. Dvije minute kasnije Najar je na 20 metara od svog gola krivo vratio loptu svom suigraču, to je iskoristio Bruno Petković koji ju je ukrato te se ušetao u kazneni prostor, a BH defanzivac Ognjen Vranješ ga ruši. Kazneni udarac izveo je Izet Hajrović koji je precizan i zabija svoj treći pogodak u Europskoj ligi.

U 23. minuti opet su prijetili ‘modri’, no udarac Gojaka obranio je Didilon. Jedinu prijetnju od domaćih vidjeli smo u 34. minuti preko Santinija, no ni to nije previše zabrinulo Livakovića. Sami početak drugog dijela donio je nove probleme za domaće, koji već u prvoj minuti nastavka ostaju bez Ognjena Vranješa, koji dobija drugi žuti karton. Prvi je dobio kada je napravio kazneni udarac.

U 49. minuti mogao je Dinamo novim pogotkom Hajrovića do povećanja vodstva, no lopta ipak za malo ne prelazi gol crtu. Do drugog pogotka Dinamo stiže u 68. minuti. Gojak je uputio udarac, a lopta se odbila od jednog igrača domaćih te prevarila vratara, i tako završila u mreži.

Dinamo će u sljedećem kolu kada bude gostovao kod Trnave biti bez stopera Theophile-Catherinea koji je također isključen u ovom susretu. Dobio je drugi žuti karton u prvoj minuti sudačke nadoknade.

U drugom susretu ove grupe Fenerbahce je na svom terenu slavio protiv Trnave rezultatom 2:0, pa je Dinamo ostao sam na prvoj poziciji sa šest bodova. Trnava i Fenerbahce imaju po tri, dok je belgijski predstavnik za sada bez bodova.