Dinamo preokretom nanio visok poraz Istri u Puli (VIDEO)

U posljednjem susretu drugog dana programa 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je, pred 2 200 gledatelja na stadionu Aldo Drosina, rezultatom 1-4 (1-1) svladao domaćina Istru 1961 i tako upisao osmu prvenstvenu pobjedu u sezoni. Strijelac za domaće bio je 22-godišnji Španjolac Fuentes, dok su za goste mrežu tresli Petković, Gavranović, Ademi i Budimir.

Istra je u utakmicu ušla iznenađujuće otvoreno. Stajala je domaća momčad dosta visoko, i u uvodnim minutama se uglavnom igralo na polovici gostiju.

Do vodstva domaćini stižu već u 7. minuti utakmice. Odličnom loptom za Petra Rubića na lijevu stranu napada kontru je otvorio Španjolac Fuentes. Dobar ubačaj Rubića odličnom i spretnom reakcijom kapitalizira 22-godišnji Adrian Fuentes, kojem je to bio prvijenac u dresu Istre.

Dinamo je na primljeni pogodak odgovorio fantastično. Već u idućoj minuti u strijelce se upisuje BrunoPetković. Oršić i Šunjić su kombinacijom na lijevoj strani napada odigrali lijepo za usamljenog Ademija u sredini, makedonski nogometaš kvalitetno odigrava za Petkovića u prostor, a 24-godišnji igrač Bologne na posudbi u Dinamu mirno matira Josipa Čondrića za 1-1 i svoj četvrti ligaški pogodak u dresu Dinama.

Istra se nakon izjednačenja Dinama nije povukla, nastavili su Zeleno-Žuti s otvorenom igrom, te prvu spomena vrijednu priliku bilježimo u 22. minuti kada je Rodrigues pucao iz daljine, no Livaković s tim pokušajem nije imao problema.

U 29. minuti odlična situacija za Dinamo. Gavranović je prvo pucao, Čondrić brani, u nastavku puca i Oršić, no i njegov pokušaj odlično skida domaći vratar.

U 37. velika prilika za Istru. Ivančić je ubacio iz prekida, Traore je ostao sam na skoku, no njegov udarac s nekih sedam metara glavom odlazi pored desne vratnice Livakovićevih vrata. Dvije minute poslije Rubić spašava Istru. Oršić je odigrao dugu loptu u prostor za Ademija, Petar Bosančić očajno reagira te Dinamov igrač stiže do lopte i zaobilazi istrčalog Čondrića, no sve u konačnici prati i čisti Rubić te rezultat i dalje ostaje 1-1.

U 44. minuti Rodriguez je odlično izbacio svog čuvara Stojanovića i probio desnu stranu gostujuće obrane, no na njegov oštar ubačaj u peterac malo kasni Fuentes. Minutu poslije zaprijetio je Petković na drugoj strani, no njegov snažan udarac išao je ravno u Čondrića koji to uspješno odbija.

Petković je blizu pogotka bio i u drugoj minuti dodanog vremena, no njegov udarac u bliži kut nogama je odličnom reakcijom zaustavio Čondrić. Odmah na drugoj strani Fuentes je bio u trku za ispucanom loptom, no ispred njega ipak je prvi stigao Livaković i očistio moguću ozbiljnu situaciju pred svojim vratima.

U 49. minuti Rufati griješi, lopta stiže do Oršića koji igra povratno za Gavranovića, no njegov udarac iz vrlo dobre situacije odlazi pored vratnice Čondrićevih vrata.

Rodriguez je u 52. minuti pucao s nekih 17 metara, njegov udarac odbio se od nekoga u bloku, te lopta odlazi malo iznad vrata u korner za Istru. Iz ubačaja iz kuta domaći nisu kreirali ni najmanju opasnost.

Dinamo je u drugom dijelu bio dosta izraženije dominantan u posjedu, te je za razliku od prvog poluvremena u kojem je dojam je i svjesno prepustio posjed domaćima, kontrolirao događanja na travnjaku. Ipak, Istra je i dalje pokušavala brzim kontrama ugroziti goste. U 57. minuti Sane je sam povukao i zapucao s nekih 20 metara, no lopta je otišla ravno u Livakovića. Minutu poslije Oršić je na drugoj strani doličnim udarcem s vrha šesnaesterca pogodio gredu Čondrićevih vrata i rezultat ostaje nepromijenjen.

U 61. minuti Gavranović se ponovno našao u odličnoj situaciji, no njegov pokušaj s nekih deset metara u posljednji trenutak blokira obrana gostiju i odbija u korner.

Do vodstva Dinamo stiže u 65. minuti. Prekid je s lijeve strane izveo Oršić povratno za Kadziora, njegov udarac pogađa Rufatija, lopta se odbija do Gavranovića koji spretno s nekoliko metara istu posprema u mrežu. Bio je to četvrti ligaški pogodak za Marija Gavranovića.

Dva pogotka prednosti Plavima donosi Ademi u 66. minuti. Kadzior je ubacio s desne strane Dinamovog napada a najviši na lopti je kapetan gostiju koji lijepo glavom posprema loptu iza leđa Čondrića za 1-3 Dinama. Bio je to prvi prvenstveni pogodak za Ademija u aktualnoj sezoni.

U 74. minuti Espinoza je pokušao glavom za domaćina, no njegov pokušaj otišao je pored Livakovićevih vrata. U posljednjih petnaest minuta tempo susreta je osjetno pao, te u tom periodu prvu dobru situaciju bilježimo u 84. minuti kada je Budimir (ušao u 74. umjesto Petkovića) odličnom dugom loptom pronašao Oršića na suprotnoj (lijevoj) strani Dinamovog napada, no njegov udarac bio je vrlo neprecizan.

Oršić je ponovno bio u dobroj situaciji u 88. minuti nakon vrlo lijepe akcije gostiju, no ni ovaj njegov pokušaj nije pronašao okvir protivničkih vrata. U istoj minuti na drugoj je strani mogao (i trebao) rezultatski zaostatak smanjiti Perić Komšić koji je ostao nečuvan na pet metara nakon ubačaja Traorea s desne strane napada. Minutu poslije još jedna fantastična situacija za Istru, ovaj put je Vila (ušao u 74. umjesto Fuentesa) izašao sam pred Livakovića no njegov udarac odlazi malo pored lijeve vratnice.

Konačnih 1-4 postavio je Mario Budimir u posljednjoj minuti sudačke nadoknade. Olmo je nakon oduzete lopte u protivničkoj polovici odlično odigrao za Budimira u prostor, te 32-godišnji napadač mirno zaobilazi Čondrića i postiže svoj četvrti ligaški pogodak u sezoni za konačnih 1-4.

Dinamo je tako zasluženo stigao do osme prvenstvene pobjede u sezoni i zadržao četiri boda prednosti pred prvim pratiteljem Osijekom. Sljedeća obveza Bjeličine momčadi je gostovanje kod Spartaka iz Trnave, gdje će Modri u utakmici 3. kola skupine D Europa lige tražiti i treću europsku pobjedu.

Istra 1961 u sljedećem kolu dočekuje Osijek u Puli, dok će Dinamo gostovati kod Farmaceuta u Koprivnici. Program 11. kola sutra će zaključiti Slaven Belupo i Gorica (15h), te Lokomotiva i Hajduk (17:30h).

Stadion Aldo Drosina u Puli će od 17:30 biti domaćin utakmice 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Istre 1961 i vodećeg Dinama.

Trener domaće momčadi Curro Torres je pred odlaskom iz kluba iako je momčad preuzeo prije točno mjesec dana. Prema neslužbenim informacijama mladi španjolski trener ima ponudu jednog tamošnjeg drugoligaša.

U prvom međusobnom ovosezonskom susretu ova dva kluba slavio je Dinamo koji je u Maksimiru upisao uvjerljivu pobjedu rezultatom 3:0.