Dinamo ponovno u drami do polufinala, Olmissum lako protiv Vrgorca

Odigrane su prve četvrtfinalne utakmice 1. HMNL u kojima su domaći uspjeli odnijeti pobjede i plasirati se među četiri najbolje ekipe. Dvoboj Futsal Dinama i Uspinjače-Gimke sukladno očekivanjima opet je bio neizvjestan i uzbudljiv, a nakon produžetaka slavili su Modri. U drugom dvoboju Olmissum nije imao toliko problema protiv Vrgorca.

Dinamo je sjajno krenuo u dvoboj u Domu sportova i već u drugoj minuti vodio nakon gola Prgometa. Ipak, slavlje domaćih nije dugo trajalo pošto je u šestoj minuti Toth realizirao kazneni udarac i poravnao na 2:2. Do 35. minute su se redale šanse i na jednoj i na drugoj strani, a tada je povela Uspinjača.

Matković je sjajno probio bok i zatresao stativu, a lopta se od Grbića odbila u mrežu. Dinamo je nakon toga krenuo na sve ili ništa, što mu se isplatilo 15 sekundi prije kraja kada je Grbić zabio za 2:2 i produžetke. S novim pogotkom Grbića i jednim Čekola Dinamo je riješio utakmicu i plasirao se u polufinale.

Tamo će ga čekati Olmissum koji je s visokih 6:1 svladao Vrgorac. Sekulić je u devetoj minuti donio vodstvo Omišanima, a gosti su odmah potom poravnali preko Sutona. Ipak, do kraja poluvremena domaći odlaze na dva gola viška zahvaljujući Jurlini i Juriću, a u nastavku utakmice s još tri gola zaključuju ovaj četvrtfinalni dvoboj.