Dinamo pogotkom Oršića svladao Lokomotivu na Maksimiru (VIDEO)

U posljednjoj utakmici drugog dana programa 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je, pred 1 934 gledatelja na Maksimiru, rezultatom 1-0 (0-0) svladao Lokomotivu i tako upisao četrnaestu ligašku pobjedu u sezoni.

Pobjedu je Bjeličinoj momčadi pogotkom u 66. minuti dionio Mislav Oršić, kojem je to bio deseti ligaški pogodak u aktualnoj sezoni.

Prva je konkretnije pred protivnička vrata došla Lokomotiva. Prvo su u 6. minuti igrači Gorana Tomića tražili kazneni udarac zbog duela Atiemwena i Moharramija, no glavni sudac Strukan nije vidio dovoljno elemenata za najstrožu kaznu. U nastavku akcije prekršaj za Lokomotivu na nekhi sedamnaest metara, lopta nakon udarca Tolića odlazi malo iznad okvira Livakovićevih vrata.

Dinamo je prvi put nešto konkretnije pred Grbićeva vrata došao u 19. minuti, no Gavranović je vrlo loše zahvatio loptu ubačenu s desne strane napada i nije uspio kvalitetno iskoristiti dobru poziciju. Dvije minute poslije prva ozbiljnija prijetnja Dinama, Atiemwen je s lijeve strane ruba šesnaesterca uputio snažan udarac, no lopta odlazi malo pored suprotne vratnice.

U 24. minuti Gavranović je tražio kazneni udarac poslije duela s Mersinajem, Strukan ne pokazuje ništa i napadač Dinama totalno gubi živce te u tom ispadu propisno vrijeđa glavnog suca, koji to ili nije čuo ili nije smatrao dovoljnim za sankciju.

Dinamo je počeo konkretnije stvarati pritisak, a u 26. minuti bilježimo izravan pokušaj Majer iz ubačaja iz kuta, no Grbić uspješno odbija i otklanja opasnost po svoja vrata.

U 28. minuti Drožđek je uputio odličan udarac s nekih dvadeset metara, lopta se odbila od nekoga u bloku i išla pod samu gredu, no Livaković uspješno brani i odbija u korner iz kojeg gosti nisu zaprijetili protivničkim vratima.

Minutu poslije fantastična situacija za Lokomotivu. Drožđek je pobjegao po lijevoj strani gostujuće obrane i odigrao kvalitetnu loptu u sredinu za Emersona, no 20-godišnji Brazilac malo je uranio i nije uspio u padu s pet metara atraktivnim potezom iz prve kvalitetno zahvatiti loptu.

Lijepu akciju u 32. minuti odigrali su Hajrović i Majer po desnoj strani domaćeg napada, potonji je kvalitetno ušao u šesnaesterac i otvorio si prostor za čist udarac, no taj udarac s nekih osam metara bio je vrlo loš i lopta odlazi pristojno pored suprotne vratnice.

U 39. minuti Ivanušec je s lijeve strane ruba šesnaesterca uputio dobar udarac no lopta je otišla malo pored suprotne vratnice.

Posljednje dobre prijetnje u prvom poluvremenu djelo su Majera. U 44. minuti je Atiemwen iz teške pozicije na lijevoj strani napada uspio kvalitetno ubaciti loptu u sredinu, gosti kratko odbijaju do usamljenog Majera, čiji slabašan udarac glavom s nekih sedam metara odlazi ravno u dobro postavljenog Grbića. Minutu poslije ponovno prijeti Majer glavom gotovo s identične pozicije, ovaj put lopta odlazi pored vratnice.

Prvi dio utakmice, u kojem nije bilo posebno visokog tempa no jest nekoliko vrlo dobrih situacija za obje momčadi, tako je zaključen bez pogodaka.

Dinamo je početkom nastavka evidentno podigao tempo igre, no u uvodnih deset minuta nastavka nismo zabilježili nijednu konkretnu situaciju pred vratarima. Nakon nekoliko pokušaja probijanja protivnika kroz sredinu Hajrović se u 56. odlučuje na udarac s nekih osamnaest metara, lopta odlazi malo iznad okvira.

Minutu poslije fantastična situacija za Dinamo. Probili su domaći lijevu stranu obrane gostiju, Majer odigrao oštro u sredinu gdje je bio usamljen Atiemwen, no Grbić je malo dirao loptu i ona prolazi iza leđa Dinamovog igrača.

Nastavili su ‘Plavi’ s dalekometnim pokušajima, Majer u 60. s preko 25 metara upućuje slabašan udarac s kojim Grbić nema ni najmanjih problema.

Dinamo do rezultatske prednosti stiže u 66. minuti. Ubačaj s desne strane glavom je u okvir s pet metara proslijedio Šitum, Grbić brani i kratko odbija, no na lopti je prvi Oršić (ušao u 61. umjesto Atiemwena) koji spretno posprema loptu u mrežu za 1-0 ‘Plavih’ i svoj deseti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 38. u Prvoj HNL.

Lokomotiva je u drugom dijelu odigrala zaista loše i prvu situaciju koja je zahtijevala reakciju Livakovića bilježimo tek u 88. minuti kada je iz slobodnog udarca loptu u okvir poslao Tolić.

Do kraja utakmice (tri minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli konkretnijih situacija pred vratarima te je tako Dinamo pogotkom Oršića upisao i treću pobjedu nad Lokomotivom u aktualnoj sezoni.

Dinamu je do kraja godine ostalo još odraditi odgođeni susret 6. kola te će Bjelica i njegova momčad u srijedu 18. prosinca (17:00) na Maksimiru ugostiti Rijeku.

Program 19. kola zaključuje se sutra utakmicama Osijeka i Slaven Belupa u Gradskom vrtu (15:00) te Hajduka i Istre 1961 na Poljudu (17:30).

Maksimir je od 17:30 domaćin dvoboja prijateljskih klubova Dinama i Lokomotive koji će se sastati u sklopu 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

U dvije ovosezonske međusobne prvenstvene utakmice Plavi su upisali dvije uvjerljive pobjede, slavili su 3:0 i 0:4.

Domaćini su danas lišeni usluga Kulenovića, Andrića, Leškovića i Leovca dok kod domaćina probleme imaju Sammir, Budimir i Smolji.

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita, a umjesto pomoćnika Gorana Perice, Alena Jakšića i Jakova Titlića koji su jučer na putu za Zagreb doživjeli prometnu nesereću pomagat će mu Nikola Kečkiš (Virovitica), Goran Loparac (Sladojevci) i Ivan Župan (Bjelovar). Delegat dvoboja je Željko Ukić iz Zagreba, a kontrolor suđenja Šime Bugarija iz Bibinja.

Nenad Bjelica i Goran Tomić su od prve minute na travnjak odlučili poslati sljedeće igrače: