Dinamo pogocima Hodžića i Leškovića svladao ‘Farmaceute’, prelijep ‘utješni pogodak’ Bogojevića (VIDEO)

Dinamo je na Maksimiru, pred 2 413 gledatelja, u prvom susretu programa 3. kola HT Prve lige rezultatom 2-1 (2-0) svladao Slaven Belupo i time stigao do sedam bodova na kontu, dok je Slaven ostao na dva.

Već u 3. minuti drugi pomoćni Hrvoje Radić označava zaleđe Oršića i time ne priznaje pogodak Plavima. Uslijedio je period izražene, ali bezopasne, dominacije Dinama.

U 17. minuti Perić u Dinamovom kaznenom prostoru povlači Jelića koji se gradio pri primanju lopte, bilo je tu dosta čvrstog povlačenja, no glavni sudac utakmice Igor Križarić samo je odmahnuo na zahtjeve Farmaceuta za kaznenim udarcem.

Dvije minute poslije (ponovno šarena) momčad Nenada Bjelice stiže do rezultatske prednosti. Damian Kadzior je ubacio dugu loptu koja stiže do Armina Hodžića, 23-godišnjak lijepo u okretu prima loptu (možda uz pomoć ruke), te spretno pogađa mrežu Antuna Markovića za 1-0 Dinama.

U 42. prvi korner na utakmici za Dinamo i povećanje rezultatske prednosti. Kadzior je ubacio, Rrahmani s druge vraća natrag u sredinu, tamo nakon dosta odbijanja lopta stiže do Leškovića koji posprema istu u mrežu za 2-0 Dinama. 27-godišnjaku je to prvi pogodak u ovoj sezoni, drugi općenito u dresu Dinama.

Dinamo je tako uz potpunu (jalovu) dominaciju iz dva udarca u okvir stigao do lijepog vodstva na poluvremenu, dok Slaven tijekom prvih 45 minuta prema naprijed nije pokazao, ni napravio (osim spomenute situacije u 16. minuti) ništa, dok je u obrambenom dijelu igre većim dijelom susreta momčad Tomislava Ivkovića je izgledala vrlo dobro.

Na poluvremenu je Bjelica u svlačionici ostavio Oršića, a u igru uveo Menala, dok je Ivković na travnjak poslao Mendyja umjesto Jelića i 28-godišnjeg izraelskog veznjaka Roeija Gordanu umjesto Gvatemalca Jorgea Apricija.

U 52. minuti Dinamo je mogao povećati vodstvo. Menalo je iskosa s lijeve strane dobro pucao, Marković brani, lopta se u velikoj gužvi odbija do Gavranovića koji nekako uspijeva uputiti udarac prema vratima, no branič gostiju odbija taj pokušaj.

Tri minute poslije prva kvalitetna kontra Slavena. Bongongui je oteo loptu neopreznom Moharramiju, odlično povukao prema vratima nezaposlenog Livakovića, i u trenutku kada je imao jedno rješenje lijevo i desno za otvaranje suigrača u gol šansu, Bongongui se odlučuje na neprecizan udarac koji odlazi poprilično pored okvira Dinamovih vrata.

Promjene su gostima donijele evidentniji pomak u igri, kvalitetnije su Farmaceuti odrađivali i pritisak u defanzivnoj fazi igre, te posljedično i kvalitetnije, te s više igrača izlazili u dobre kontre, polukontre.

U 55. je kod gostiju igru napustio Vinko Međimorec (ušao Božo Musa), dok je Bjelica u 61. u igru poslao Stojanovića umjesto Gavranovića.

U 68. je Mendy zamalo loptu koju je iz prekida (ponovno) kvalitetno ubacio poljski veznjak Damian Kadzior poslao u vlastitu mrežu. Malo pored vratnice za korner Dinama iz kojeg se nije dogodilo ništa opasno po vrata gostiju. Četiri minute poslije gosti, koji su s odmakom susreta sve kvalitetnije dolazili u posljednju trećinu, ponovno imaju dobru situaciju, no udarac Bongonguija odlazi daleko iznad vrata Livakovića.

U 76. minuti Bjelica radi posljednju izmjenu, Gojak umjesto Kneževića.

Do smanjenja rezultatskog zaostatka Slaven stiže u 90. minuti. Bongongui odzima loptu na sredini travnjaka, lijepo upošljava Mendyja koji se izvukao desno, on odigrava povratnu iza leđa Bruna Bogojevića, koji se fantastično snalazi i postiže atraktivan pogodak za 2-1. Bio je to drugi prvoligaški pogodak u karijeri za 20-godišnjeg Bogojevića, koji je do sada upisao 23 nastupa za Belupo.

U trećoj minuti sudačke nadoknade (danas vrlo dobri) Kadzior je opasno zapucao s vrha šesnaesterca, njegov udarac odlazi u korner iz kojeg Plavi nisu uspjeli ništa kreirati. Bila je to ujedno i posljednja akcija na susretu koji je u konačnici zasluženo pripao Dinamu, iako je uvodno bila sporna situacija u šesnaestercu Slavena, te moguće pri pogotku Gojaka, no kasno paljenje Farmaceuta definitivno nije bilo dovoljno za ozbiljnije ugrožavanje Dinamove pobjede.

Dinamo u sljedećem kolu dočekuje Osijek na Maksimiru, dok je susret 4. kola između Slaven Belupa i Inter-Zaprešića odgađen za subotu 8. rujna jer u predviđenom terminu odigravanja utakmice ni stadion u Koprivnici, a ni onaj u Zaprešiću zbog radova na obnovi travnjaka neće biti spremni za nogomet.

Program 3. kola nastavlja se sutra susretima Gorice i zaprešićkog Intera (17:30h), te Lokomotive i Rudeša (21h).

Susretom Dinama i Slaven Belupa, s početkom u 20 sati na Maksimiru, otvara se program 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Gosti su u prvenstvo ušli s dva remija, na gostovanju kod Istre (1-1) i kod Gorice (3-3). Dinamo je pak u prvom kolu u dosta šarenom sastavu remizirao s Rudešom na Maksimiru (1-1), zatim uvjerljivo (3-0) svladao Istru (također na Maksimiru). Plavima je ovo treće od osam uvodnih kola prvenstva koje će odigrati na svom stadionu.

U današnji susret momčad Nenada Bjelice definitvno ulazi puna samopouzdanja s obzirom na to da je tijekom tjedna uspješno odrađen prvi od dva susreta kvalifikacija LP-a protiv kazahstanske Astane.

Glavni sudac ovog susreta je Igor Križarić iz Čakovca, a pomoćnici su mu Goran Perica iz Šibenika i Hrvoje Radić iz Splita. Dinamov skupštinar ovaj put nije delegiran za delegata utakmice.

Treneri Nenad Bjelica i Tomislav Ivković na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: