Dinamo pobjedom u Maksimiru korak bliže grupnoj fazi Lige prvaka (VIDEO)

U prvoj utakmici play-off faze Lige prvaka Dinamo je na Maksimiru pred 23.859 gledatelja slavio protiv Rosenborga rezultatom 2:0 (2:0). Strijelci za Plave su bili Bruno Petković i Mislav Oršić.

Momčad Nenada Bjelice je tako ostvarila veliku prednost uoči uzvratnog susreta koji se u utorak, 27. kolovoza igra u Trondheimu.

Dinamo je do prednosti došao u ranoj fazi utakmice. U 8. minuti je nakon obrane Hansena lopta došla do Hajrovića koji je poslužio Petkovića, a napadač Plavih vara svog čuvara koji ga potom ruši prekršajem te je sudac Orsato opravdano pokazao na bijelu točku. Petković je sam izveo kazneni udarac te je snažnim udarcem poslao loptu u mrežu gostiju.

U 24. minuti Moro je odličnim dodavanjem pokušao pronaći Ademija koji je izbjegao zaleđe, ali nije uspio dodirnuti loptu te je poslati u gol.

Četiri minute kasnije Livaković je uputio dugo ispucavanje, a pogrešku obrane Rosenborga je iskoristio Oršić koji je se sjurio prema golu te je povećao vodstvo Dinama.

U 34. minuti su odlično u kontri kombinirali Olmo i Moro, ali udarac potonjeg odsjeda na gredi.

Domaćini su u 39. minuti tražili kazneni udarac nakon što je lopta u kaznenom prostoru pogodila Reginiussena, ali Orsato i VAR se nisu oglasili.

Gosti su najbolju priliku imali u 40. minuti kada je iz dobre pozicije pucao Adegbenro, ali njegov udarac ne pronalazi okvir gola.

U 48. minuti i Akintolo se našao u dobroj situaciji no ni on nije opasnije zaprijetio Livakoviću.

Adegbenro je bio opasan i u 56. minuti no njegov udarac s 18 metara zaustavlja greda.

U jeku napada gostiju Leovac je u 59. minuti pobjegao po lijevoj strani te je uputio oštru loptu u peterac gostiju, ali Lundemo ispred Oršića odbija loptu koja od vratnice završava u gol autu.

U 72. minuti nakon ubačaja Petkovića u odličnoj prilici je bio Ademi no nije dobro zahvatio loptu koja odlazi pored gola.

Devet minuta kasnije još jedna velika prilika za Plave. Oršić je odlično uposlio Leovca, ali njegov udarac brani Hansen dok odbijenu loptu u mrežu nije uspio poslati Olmo.

Dinamo je do konca susret sačuvao prednost iz prvog dijela te s velikim optimizom gleda na uzvratnu utakmicu koja se idućeg tjedna igra u Norveškoj.

Od 21 sat na Maksimiru počinje prvi susret play-off faze Lige prvaka u kojem Dinamo dočekuje norveški Rosenborg.

Pobjednik dvoboja će izboriti grupnu fazu LP dok poraženi odlazi u skupine Europske lige.

U dosadašnjem tijeku kvalifikacija Plavi su bili bolji od gruzijskog Saburtala (5:0) i mađarskog Ferencvarosa (5:1) dok je Rosenborg na svom putu svladao sjevernoirski Linfield (6:0), bjeloruski BATE Borisov (3:2) i slovenski Maribor (6:2).

Obje momčadi u susret ulaze kompletne obzirom da su se kod Dinama oporavili Moharrami i Andrić, a kod Rosenborga de Lanlay.

Dvoboj je pripao talijanskoj sudačkoj četvorki koju čine Daniele Orsato, Lorenzo Manganelli, Alessandro Giallatini i Daniele Doveri, a po prvi put u Hrvatskoj u službenom susretu u upotrebi će biti i VAR sustav za koga su zaduženi Massimiliano Irrati i Marco Guida.

Nenad Bjelica i Erik Horneland su se odlučili započeti utakmicu sa sljedećim početnim sastavima: